Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történik a szervezetben ha...

Mi történik a szervezetben ha már ettünk nem vagyunk éhesek és mégis bekapunk 1-2 szem cukorkát vagy csokit evés után 1-2 órára?

Figyelt kérdés

2015. szept. 15. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
megemészti a szerencsétlen, mit tud tenni...
2015. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De megy zsírba egyből, attól függetlenül hogy ma még nem ettem meg a kalóriakeretemet?

Vagy csak a glikogén raktárakat gyarapítja?

2015. szept. 15. 09:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Oda megy, ahová a tested épp akkor akarja, erre nincs szabály! Csoki zsírtartalma mindig a zsírba megy.
2015. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy éhes, és a szükségleteden felül, pluszban eszel, nemcsak a cukorka meg a csoki, hanem a saláta, az alma meg a szalonna és mindne más táplálék is a zsírba megy.
2015. szept. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem aztán édesmindegy, hogy zsírba megy és 10 óra múlva pedig jön ki zsírból hasonló mennyiségű kalória... :) Ha kalóriadeficitben vagyok, akkor én biza fogyok, az éhségnek pedig a világon semmi köze ahhoz, hogy zsírba megy-e a cucc. Van, aki SOHA nem éhes, s 2 nap után eszébe jut, hogy hoppá, talán most már enni is kéne.

Bizonyos étrend mellett pedig én kvázi állandóan éhes vagyok, míg másnap, amikor a szokásos életmódomra váltok vissza, feleannyi kalória mellett sem.

Ha a kalóriaigényem alatt eszem, akkor nem hízok, hiába nem vagyok éhes. Igaz, tartósan a kalóriaigényem fölött sem szoktam hízni, egyszerűen többet éget a testem, sok ilyen ember van. Ha extrém sokat eszem folyamatosan (ez ma már nem megy, ahhoz olyan sok szénhidrát kellene, amennyit képtelen vagyok enni, előbb lennék nagyon rosszul), akkor tudok hízni, de extrém lassan (évi 1 kg körül). De aki nem ilyen, attól is túlzásnak tartom az efféle agyalást. A párom könnyen hízik és fogy, de nem gondolkodik rajta és az étrendjét sem változtatja meg emiatt. Ha feljön pár pluszkiló, észreveszi s egy ideig óvatosabban eszik, s akkor lemegy.


Amennyiben mindössze tudományos érdeklődés, akkor nem szóltam, engem is érdekel a test működése, csak annyira szerteágazó a téma s annyira sokat foglalkoztam már evés témával, hogy valahol meg kell húznom a határt :)

2015. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló ! Megkérdezhetem hogy a párod mit és mennyit evett amikor óvatosabban evett a fogyás érdekében?
2015. szept. 15. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Glikogénraktárba akkor megy a fölös szénhidrát, ha ott van számára hely. A fruktóznak speciel csak a máj raktárai felelnek meg, ez is befolyásolja a dolgokat.

A csokiban nincs olyan sok cukor (már amelyikben, persze, de 1-2 kocka jóféle étcsoki pár gramm cukrot tartalmaz, elég minimális), ott a zsír a viszonylag sok.

2015. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!