Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok, és komolyan,...

15 éves vagyok, és komolyan, minden ismerősöm azt mondja, hogy nem vagyok kövér, a BMI-m szerint sem, de mégis striáim vannak! Mi baj lehet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem csak terhességnél, de hízásnál is megjelenhetnek, ha az ember hajlamos rá, de én nem tudom, hogy hízhattam meg. Jó, a nyáron hanyagoltam a sportot meg az egészséges kajákat, de ezek már tavasszal - vagy még korábban - megjelentek. Mit tegyek? Esetleg tudnátok javasolni egy jó fogyókúrát velem egykorú gyerekekkel.
2015. júl. 29. 02:22
 1/4 anonim válasza:
A terhességnél és hízásnál azért jelenik meg általában, mert a has gyorsan nő és megnyúlik a bőr. Ugyan ez megtörténhet ha gyorsan nőttél. Talán ez a baj :/
2015. júl. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A striát növekedési csíknak is nevezik.

Fogyókúrával egyébként se "csinálhatnád" vissza.

Ha egyszer elszakadt a bőr (mert a stria ezt jelenti) nem lehet visszatapasztani.

Idővel majd halványodnak.

2015. júl. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha lány vagy, akkor nyilván a csípődön, melleden van, ami a nemi éréstől jelenik meg, mert akkor gyorsan szélesednek ezek a részek.


Fiúknál a nyúlási striák jellemzőbbek, mert gyorsabban nőnek, így az ő bőrük eközben szakad el.


Egyébként izmosodással (leginkább szteroidokkal) is lehet striásodni.

2015. júl. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valószínűleg hirtelen növés baj...

Köszi a válaszokat!

2015. júl. 29. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!