Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csinál egész nap az aki...

Mit csinál egész nap az aki ülő életmódot ír be a kalóriabázisba?

Figyelt kérdés
Mennyit mozog napközben?

2015. szept. 15. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Nos. Ha otthon végez pár óra házimunkát, ház körüli munkát, 3 órát gyalogol szintkülönbséggel munkába, ahol programozó, az pont ülőmunka szerintem, max a hétvégi teljesítménytúrákat lehet kis plusznak beírni. Volt ilyen életszakaszom.

Sokszor olvastam, hogy az oldalak túlbecsülik az életmód s a mozgások kalóriaigényét, úgyhogy aki viszonylag aktív, az is írjon be ülőmunkát. Mindenki, aki nem extrém sokat edz vagy fizikai munkát végez...

Jelenleg mélyen ülőmunka alatt vagyok, egész nap ülök a gép előtt, ennyi. Jó, főzök meg ilyenek, de az semmi. Nem fog sokáig tartani, amint kicsit rendbejön a lelkem, megyek túrázni, itt lakom egy gyönyörű helyen, gyönyörű időben :D Jó, most kicsit túl meleg van hozzá, de nem lesz ez mindig így s ilyenkor is OK az árnyas erdő :)


Nem tartom fontosnak, hogy mit írok be. Úgysem lehet fogalmam, hogy mennyi kalóriát égetek egy nap (a kalóriabázis mozgás nélkül, tehát amikor annak a tévedése kiesik, mélyen alábecsüli a kalóriaigényemet). Sokkal jobb kitapasztalni, hogy mennyi s milyen evés a jó nekem :)

A testépítők is így csinálják, kitapasztalva, máshogy nem lehet, hisz nem vagyunk egyformák, s még a mérhető adataink sem elégségesek a kalóriaigény viszonylag jó becsléséhez.

2015. szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy átlagos napon annyit mozgok hogy kimegyek wc-re néha, vagy enni a konyhába. Mindez 4 lépésnyi távolság, szóval nem sok mozgást igényel.
2015. szept. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Alapból ott kezdődik hogy zsírból való fogyáshoz 80%-ban az étkezés és 20%-ban a mozgás számít.
2015. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3: Ezek tetszetős számok, de nem igazán tudom értelmezni őket. Az étrend a fontosabb, ezt még mondhatjuk, igen.

Ha az ember ugyanúgy eszik, de többet mozog, valóüszínűleg fogy, ha kevesebbet eszik és nem mozog, tipikusan fogy... A kalóriadeficit számít, aminek persze két oldala van s egyes tényezőket (pl. anyagcsere sebessége) az étkezés és a mozgás is befolyásol.

De hiába az étrend a fontosabb, aki számol, az szeretné tudni, hogy mennyit éget alaphangon. Ezt neki semmi meg nem mondja, de azért szeretne lehetőleg jót beállítani. Hogy utána az étkezésre kell koncentrálnia, azt kb. mindenki tudja.

2015. szept. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

# 4

Nem az a fő hogy mennyit hanem hogy mit!

2015. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: Mindkettő fontos... A mennyiség változtatásával is fogyhat az ember, bármit eszik, csak nem biztos, hogy ez előnyös és egészséges. S hiába eszik remek ételeket, ha elhízik mellette, az egészségtelen (vagy ha pl. túl sok fehérjét eszik vagy valami. a másik kettőt nehezebb túladagolni, bár a sok szénhidrát sem előnyös, de van, aki arra alapoz és napi jópárezer kcal kell neki belőle).
2015. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fehérjét nem lehet túladagolni.
2015. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Normál körülmények között nem, viszont ketózisból kilök (140g felett), átlagembernél meg a túl magas proteinmennyiség egyszerűen nem szívódik fel, hanem lerakódik kalóriatöbbletből adódóan zsírként.
2015. szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem ketózisban 100g fölött is túlzott a fehérjebevitel, de ez csak a ketózist zavarja, nem mérgezés.

De sokszáz grammot eleve nem tud kezelni a test, a fehérje feldolgozásában is megvannak a korlátok. A növényt nem evők tipikusan sok zsírt esznek (valamennyi eleve kell, különben jön a rabbit starvation, no meg a zsír amúgyis esszenciális tápanyag).


A zsírt nem lehet túladagolni, a másik kettőt igen.

S a zsírt is lehet, ha úgy nézzük. Van, aki rosszul lesz sok zsírtól, illetve nekem se esne jól mondjuk napi 400g, hacsak nem edzenék sokat.

Ha az ember messze a kalóriaszükségletén felül eszik, az nyilván rossz.

2015. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!