Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyás után hogyan álltatok...

Fogyás után hogyan álltatok vissza súlytartós étrendre?

Figyelt kérdés
Abba lehet valaha hagyni a kalóriaszámolást ? Mennyit híztatok vissza ( ha visszahíztatok ) ? Tapasztalatokat szeretnék :)
2015. okt. 27. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy abba lehet, szerintem kell is, mert szerintem úgy nem lehet élni. Persze van, aki máshogy gondolja.


Én még nem annyira számítok, mert még nem fogytam le teljesen (plusz nem szoktam fix kalóriakeretet tartani, a cél a jóllakás), de azért kb. -20 kg már van. Semmit nem csináltam, amikor súlyt kezdtem tartani, ettem, ahogy jött. Viszont életmódot váltottam, nagyon nekem valót és okkal, úgyhogy ha néha ki is lengek, azért nem tudok túl messze menni tőle, ha akarnék se... Ez bizonyára segít. S megszoktam, hogy valami alapszinten figyelek a táplálkozásomra. Plusz nem vagyok hízékony. Brutálisan sokat és valószínűleg rosszul is kell ennem egy éven át, hogy feljöjjön 1-2 kiló, legalábbis eddig így volt, egészen karcsún nem tudom, mi lesz, de ha hozzájön egy kis mozgás, akkor szerintem ugyanez.

Tuti nagyon emberfüggő ez.

Plusz sosem volt nagy kalóriadeficitem, s tipikusan egyre kisebbedik, ha nem csinálok valami nagyon vad trükköt, ezért kalóriát sem kellett emelnem soha, nincs ugrás az átállásnál. Ami nálam még elvileg el se jött, ugye.


Tipikusan feljön egy kicsike súly, kvázi elkerülhetetlenül, ha az ember többet eszik, pláne, ha szénhidrátosabban. Salakanyag és víz, ez ilyen.

S ha valaki nagyon vékonyra fogy a saját teste szerint is, az is esélyes, hogy nem tudja tartani, maximum óriási áldozatok árán. Amikor a párom fogyott le, akkor csak és kizárólag úgy tudta tartani a súlyát, ha olyan keveset evett, hogy szédelgett. Azóta kicsit átalakult és teljesen jól néz ki bőséges evéssel és magasabb súllyal is. No igen, átalakulás... Nem mindegy, hogy mennyi izma van az embernek. Ahogy az aktivitás is számít, főleg ha az ember alap kalóriaigénye alacsony. Bár lehet, hogy ez fogyáskor hangsúlyos inkább. De biztos van, akinek nehezére esik keveset enni, inkább mozog egy csomót és eszik kedvére.

2015. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Leifur ***** válasza:

Szervusz,

Szívesen írom le én is a tapasztalatom.


Sose voltam "kövér", de rámfért a fogyás. 73kg-ról 63-ra mentem le, 176cm.

Ebben kardioedzés ugyanúgy benne volt, mint a fekvőtámaszok és a nagyon gondosan megtervezett étrend. Egy fő elvem volt: olyan módszerrel fogyni, ahol az életmódom jelentősen nem tér el attól az életmódtól, amit akkor kell élnem, mikor már csak a súlyomat akarom megtartani. Lassan, de biztosan fogytam, kevesebb, mint fél kg hetente. Közben izmosabb lettem és karcsúbb is egyben.

Mikor kimondtam, hogy akkor most abbahagytam a fogyást, annyit változott az életmódom, hogy megengedtem magamnak az édességet is, főleg desszert formájában. Hálistennek ösztönösen csak mértékkel kívánok, vagy nem sokkal többet. Megdöbbentem az eredményen: tovább fogytam másfél kilót! (így jött össze a 10kg).


Aztán megengedtem magamnak néha a krumplit, szénhidrátosabb ételeket ösztönösen kívántam, a zöldséget meg egyáltalán nem kívántam. Nem hazudok, egy hét alatt másfél kg visszajött, akárhogy nézem, és ezt centiben is lehet mérni.


Pár hét telt el azóta, még nem tudok minden következtetést levonni, de úgy látom, mindenképp kell néha aszkéta napokat tartani, hogy a többi nap "teljes életet" élhess. Hozzá kell tennem, ülőmunkát végzek, egyedül élek. Ha több szabadidőm lenne, jóval többet mozognék, és biztosan nem lenne baj. A valóságban azonban lehet, hogy küzdelmes marad a karcsúság megtartása. Én optimista vagyok. Lényeg, hogy evés helyett továbbra is más töltse ki a gondolataimat, lehetőleg valami pozitív :)

2015. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!