Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen ez az étrend szerintetek?

Milyen ez az étrend szerintetek?

Figyelt kérdés

Természetesen fogyás a cél.

Reggeli: zabkása (nem tudom hány gramm zabból,de szerintem az ajánlott 40-50 gramm körül van,ahogy a zacskó alapján kimértem szemmértékre) kb 1deci tejjel

Kávé cukor nélkül

Tízórai: zsírszegény túró,100-150 gramm, egy darab light joghurttal

Ebéd: natúr csirkemell-2 szelet, saláta,uborka,paradicsom

Vacsora: valamelyik az eddigiek közül mégegyszer


Persze nem mindennap ugyanez. Valamikor rántotta vagy főtt tojás a reggeli vagy tízórai helyett , vagy egy joghurt egy nagyon kevés müzlivel( nem az agyoncukrozott, magvak,mogyoró és szárított gyümölcsök vannak benne)

Ebéd és vacsira néha kis rizs a sali mellé, hús helyett konzerves tonhal.

De ma pl töltött csirke volt az ebéd,melle húsát szedtem le róla, 2-3 kanál töltelék és rizs. Reggelire meg zabkását ettem és vacsira salit fogok.


Szerintetek ez így jó lesz? 1700ra lőttem be a napi keretem és nem szoktam túllépni.

Ja és még tudnátok ötleteket adni,hogy miket egyek? Mert ez így nem túl változatos,és így sem szeretem se a túrót,se a joghurtot,sem a zabot..

Pékárukat elhagytam teljesen.


2015. nov. 11. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz, jó lesz. Vacsorára még jó lehet a cottage cheese saláta, már ha tudsz szerezni, bár sovány túróval is meg lehetne csinálni. Rántottát sok féle zöldséggel tudod ízesíteni omlettben is.
2015. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alakul, kezdetnek teljesen tökéletes, én is hasonlóval indultam. A pékáruba nem tudom, neked a kenyér beletartozik-e, ha igen, akkor én azt házi sütésűvel oldottam meg, tönkölyből vagy grahamből szoktam sütni, de persze mértékkel fogyasztom, teljesen elhagyni képtelen vagyok. Édesítésnek, pl kávéba, teába remek az eritrit, 0 a glikémiás indexe és nincs benne egy árva kalória sem, nincs utóíze és lehet vele sütni is.

Változatosság..hát igen. Gyakorlatilag a sovány húsokból bármit készíthetsz, úgy értem, lehet pácolni meg egyebek, váltogatni mellé a köretet. A gyümölccsel csínján, de az ebéd után nyugodtan lehet falni valami sali-féleséget, a lényeg, hogy reggelire ne nagyon, mert az egekbe nyomja a vércukorszintet és az nem jó.


De itt vannak receptek:


[link]


24N

2015. nov. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem nehéz változatosan enni, bár a zsírszegény konyhához nem értek :) Szafi oldalán is vannak jó kis ételek, gombákat is használhatsz (ma borsós, hagymás, szójaszószos rizikés-fenyőpereszkés-csigagombás rizs volt nálunk, többet között), a tojás szerintem megunhatatlan, abba is tehetsz sokmindent. Zöldségből is kismillió van, fűszerek, tojás rá, sajt (csak a zsíros sajtokat tekintem sajtnak, de nem kell rengeteget enni belőlük. a tojás is igen zsíros, ha már itt tartunk)...
2015. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, a zabkása is feldobható ezerféleképpen. Tejjel sosem ettem, csak vízzel, viszont kókusz, mák, gyümölcs mehet bele... Valamiből energia is kell, 50 gramm zab az kb. semmi, de persze én ne szóljak egy szót sem, én nem is reggelizem és tudom, hogy sokfélék vagyunk.
2015. nov. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én nem 3 ennék egy nap hanem kb 6szor de 5 az a min

Az étrend az jó csak annyi h a zab mellé ne tej legyen a kávét ha lehet hagyd el és a turot este ed helyette meg egyél csirkét

A turot pl meg csinálhatod körözöttnek csak yoghurt hagyma esetleg paprika de azt csak szint ad ugyhogy én azt kiszoktam hagyni kell bele én még sót rakok bele és kész

Az meg h nem izlik ez van nem lehet mindent szeretni én már rég nem azért eszem a kajákat mert szeretem vagy mert izlik mert az összes kajám vizbe készül füszer nélkül és meg lehet enni

2015. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet funkcionűálisan tekinteni az étkezésre, de nem mindenkinek megy ez mindig. Az ételkészítés egy művészi, kreatív elfoglaltság tud lenni, s személy szerint szeretem, ha roppant finom az ételem. Ez nem zárja ki az egyszerűséget, az alapanyagaim nagy része helyből finom, ha 2 perc alatt készítjük el vagy megfogjuk és esszük, akkor is.

Az étkezések száma totál emberfüggő, kinek napi 1 a tökéletes, kinek 8.

2015. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Nem tudom ,hogy jött ki kedves gyúrós,a 3 étkezés,4ez írtam:D egyébként van hogy megvan az 5,nem.mindig. nem hiszem,hogy ezen múlik,ha nem vagyok éhes,nem.fogok enni.


De egyébként tényleg köszi mindenkinek a válaszokat.

2015. nov. 11. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!