Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha egy étrendben az szerepel...

Ha egy étrendben az szerepel pl. hogy 100gramm rízs akkor az a mennyiség a "nyers" kemény rízsre vonatkozik vagy a már kifőzött mennyiségre?

Figyelt kérdés

2015. szept. 20. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván a nyersre, hisz azt tudod főzés előtt kimérni.
2015. szept. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a tested változtatása előtt inkább az agyiértékeid fejleszd. Már bocs.
2015. szept. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ne zavarjon hogy még a shop builder és a scitec oldalán is egyszer így egyszer úgy írják. Szerinted csoda, hogy nem vagyok biztos a dolgomban? Sajnálom az ilyen élettelen gyökereket akik miatt ilyen szar ez az oldal. Sosem fogom felfogni hogy miért kötnek bele mindenki kérdéseibe legalább egyszer amikor az oldal célja a segítség nem az oltás. Hát igen ez Magyarország.
2015. szept. 20. 19:45
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, hogy rám is rámférne az "agyi tekervényeim fejlesztése":))), de szerintem főtt rizsre vonatkozik, de én csak abból gondolom, hogy én is annyit szoktam enni egy étkezésre. És miért ne lehetne főzés után lemérni???? Én mindig úgy mérem az ételeket és vezetem a kalóriabázis.hu-n.
2015. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na ez a kettősség a probléma :/ köszönöm a választ :)
2015. szept. 20. 21:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha oltásnak veszel egy véleményt ami feléd irányul akkor... Inkább nem is írom le mert megint oltásnak veszed, és igen a második voltam.
2015. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nyers rizs kb. 3x annyi kalória, mint a főtt rizs, szóval ennek alapján az étrend ismeretében be kell tudnod azonosítani, melyikről van szó.


100 gramm főtt rizs mindenesetre kicsit kevésnek tűnik (130 kcal, az egy fél szelet kenyérnél alig több kalória).

2015. szept. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A kérdésben nem azt érdeklődtem meg, hogy mit gondolsz az értelmi szintemről, ergo OFF-oltál amit alapból tilt elvileg a szabályzat. A másik pedig: ezt most te sem akarod elhinni, hogy ezt építő jellegű kritikának szántad.


#7: igen én is ezért tartom valószínűbbnek hogy "nyersen" kell mérni. Köszönöm.

2015. szept. 20. 22:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a logikus, hogy a nyersre, hacsak meg nem mondják, hogy a főtt rizs mennyi vizet tartalmaz... Elég nagy tud lenni a különbség, ahogy sok más ételnél is, ezért mérjük nyersen a dolgokat, hisz két különböző elkészítési mód egészen más víztartalmat, így egységnyi súlyra más és más kalóriatartalmat jelenthet.
2015. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem tudom, hogy nekem sem kelett volna belemennem nyilt vitába.

9# köszönöm

2015. szept. 20. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!