Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit ajánlanátok egy vegetárián...

Mit ajánlanátok egy vegetáriánusnak?

Figyelt kérdés
Évek óta vegetáriánus vagyok, és az utóbbi hónapokban felszaladt rám pár kiló. Ezektől szeretnék most megszabadulni, de kicsit nehezen kezdek neki. Tudnátok nekem segíteni összeállítani egy olyan étrendet, amiben sok fehérje és kevés szénhidrát van?

2015. nov. 30. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vega létedre mégis meghíztál? :D A vegetáriánus életmód helyett egészségesen kellene táplálkoznod és akkor nem lennének gondok, nem gondolod?
2015. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vegánként ugyanúgy el lehet hízni...


Sokat segítene, ha elmondanád, hogy mit szoktál enni.

2015. nov. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem enni, hanem mozogni kellene többet.
2015. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyire kevés szénhidrát? :)

Ovo-lakto vega vagy?

Én húst és tejterméket nem szoktam enni (nem vagyok vega, csak közel állok hozzá), én tojásra alapozom a fehérjebevitelemet, de azért a zöldségek és az olajos magvak is segítenek.

Van egyéb megszorítás az étrendedben?

2015. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2015. nov. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy betegség miatt vagyok vega, ovo-lakto vegetáriánus.
2015. dec. 1. 10:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Az akkor nem lesz nehéz :) Mire alapozod a fehérjebeviteledet? Mennyire akarsz zsírosan enni?

Csak mert én pl. ajánlhatok napi 8-10 tojást vagy ennek egy része helyett sajtot, ha az neked unalmas vagy zsíros... Van, aki a túrót preferálja, én sosem kezeltem jól, s az inzulinválaszát is magasnak tartom, de más attól még boldog lehet vele. Természetesen kisebb-nagyobb mértékben alapozhatsz a növényi fehérjékre (nyilván eszel jócskán olyat), de ha úgysem vagy vegán, nem kell elbonyolítani a dolgot, egyszerűbb a komplett állati fehérjékből kiindulni, a növényieket csak kiegészítőként alkalmazni. Persze az állati fehérjékkel vegaként jön zsír is (a tojásfehérje kivétel, de az egész tojás már zsíros), a növényiekkel sokszor inkább szénhidrát jön (az olajos magvakkal persze zsír).

Igazából te tudod összeállítani az étrendedet, mivel te ismered az ízlésedet, lehetőségeidet, azt, hogy a tested mennyi szénhidráttal működik jól (ez nagyon változó). Az jó, ha kikéred azok tanácsát, akik jó esetben többet értenek az emberi test igényeihez, de nagyon sok egyéni faktor is van, egy jó étrend személyre szabott.

2015. dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!