Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriabázis.hu tényleg jó?

Gnoomage kérdése:

Kalóriabázis.hu tényleg jó?

Figyelt kérdés
Elég nagydarab vagyok és rávettem magam a heti többszöri tornára és a nagyjából határok közötti étkezésre. Ekkor hallottam a kalóribázisról és azt hallottam elméletben jó. Nos nekem a napi alap kalóriaégetésem elméletben 3200 kalória + a az edzések amik néha + 1000 kalória égetés a program szerint. De így alapból amikor még nem is sportolok 1000 kalória égetést ír, a sporttal együtt 1,35 kg fogyást kb. Ezt egy kicsit durvának érzem mivel annyira durván nem változtattam az étrendemen, sőt valamin szinte semmit... Nem tudom eldönteni hogy most ez valami hiba vagy tényleg így fogynék?(amit kétlek)

2015. dec. 8. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis arra van, hogy kényelmesebben számolj. Nyilván fogalma sincs róla, hogy mennyi az energiaigényed, s az ilyen programok mindig túlbecsülik az adott aktivitás energiafelhasználását s a sport energiafelhasználását is.


Ha követed, hogy mennyit eszel, akkor kitapasztalhatod, mennyivel milyen tempóban fogysz (főleg ha nálad csak a kalória számít, sokaknál azért mindenféle dolog be tud kavarni. nálam nem, én a kalóriadeficitnek megfelelően fogyok, de az energiaigényem köszönő viszonyban sincs a kalóriabázis becsült értékeivel).

2015. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az elozohoz meg annyit fuznek hozza, hogy a kaloriabazis nem egy modszer, az csak segit a fogyasban, neked segit, hogy kovetni tudd mit es hogyan eszel, mennyit sportolsz es statisztikat vezethess
2015. dec. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én módszernek tekintem, de ez terminológia kérdése... Alapból egyszerű számolássegítés, nyilván nem diéta. Abszolút semmit nem mond arról, hogy mit s mennyit együnk s mit nem, azt mi állítjuk be, még a makrotápanyagok arányát is, mivel van grammos egyedi beállítási lehetőség.

Ha 300 gramm zsírt állítok be egy napra, akkor sem lehet egy szava se :) A fehérjebevitelemnél ugyan nem kezeli a felső határt, de azt magamtól is látom, ha túlmegyek rajta.


Amúgy én főleg arra használom a számoláson kívül, hogy a receptjeimet tárolja, néha könnyebb ott megkeresni, mint a jegyzeteim között s egyben megvannak a makrotápanyagmennyiségek is :D

2015. dec. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia szerintem nem becsüli túl 44kg vagyok súlyt tartok 1500 kalóriával már 5 hónapja , egy ki*szott nutellás kenyeret nem ehetek meg mert elmegy a keretem fele , működik meg minden de lassan éhen halok :D szerencsés vagy hogy te ilyen sokat ehetsz , inkább örülj neki.
2015. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia:) azt nem tudom, de nekem eddog bevált
2015. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!