Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan oldjam meg a kalóriabev...

Hogyan oldjam meg a kalóriabevitelemet? Szerintem azért vagyok kövér, mert általában túl keveset eszem.

Figyelt kérdés

Igen, ez így elsőre tényleg vicces :D

Az alapanyagcsere kalkulátor azt adja ki, hogy napi 1530-at kéne ennem minimum. Ennyi szerintem nincs meg sosem :/ Max néha a hülyeségekből (nasi). Változtatni szeretnék mindenen.

Egy nap kb. 7x eszek (hajnal 5-kor kelek és olyan 9-kor fekszem le), 2,5 óránként.

1530:7~ 215 kcal egy étkezés. De én ennyit nem nagyon tudok összehozni.

Mert pl. egy étkezésre fél zsemlét számoltam, 1 szelet párizsival, az csak olyan 110 kcal. A másik verzió a fél zsemle fél főtt tojással. Én ennyivel nagyjából jól is lakok, nem akarok 100 zsemlét vinni a munkába. De mi mást ehetnék ott? Napi szinten nem tudok mindig zöldségsalátát és csirkemellet vinni, örülök, ha a szobámba eljutok, nem hogy még bevásárolni... Napi 10 tojást meg nem ehetek meg, azért annyi mégsem "jut".


Ötletek? Mitévő legyek?

Szerintem valahol igazat mutat a kalkulátor, hogy többet kéne ennem, mert őszintén szólva elég ritkán járok vécére, de az a kevés alkalom is mindig fájdalmas emlék marad...


Köszönöm mindenkinek!


18/L


2016. jan. 11. 19:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem változtatgatnék, hanem endokrinológushoz mennék... De te tudod... Valami probléma biztos van az anyagcseréddel, nem lehet, hanem BIZTOS.
2016. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Márpedig sokunk tud változtatni a minőségen is, akár drasztikusan, de persze semmi gond a lassú változtatással, van, akinek az való. S az összetételre akkor is előbb koncentrálnék, mint a mennyiségre, főleg, hogy nem is vagy kövér.

Nem kell napi 1500 ft tojásra és zöldségekre, 500-ból is kijön, kiszámoltam. Nekem csak az édességeim (kakaó, eritrit, rum, dió, miegymás :D) miatt megy el ennél több pénz, amúgy elég lenne az 500 forint egy, a tiednél jóval egészségesebb és számomra roppant élvezetes táplálkozásra. Igaz, én sok zsírt eszem, de sok szénhidrát még sokkal olcsóbb, mint a kókuszzír és a dió...

Igazából elég szomorú, hogy 18 évesen úgy eszel, ahogy, zöldség és rendes étel hogyhogy nincs sosem? Valamikor úgyis kell vásárolni ételt, elkészíteni pedig nem kell sok idő, roppant egyszerű receptek is vannak. Nem tudom, miért van sok ifjonc, aki képtelen kenyér nélkül jóllakni, pedig elég könnyű. Rengeteg kérdés van itt a gyk-n, hogy de hát suliba mit is vihetne mást...? Szinte bármit.

2016. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Első körben próbálj meg a mozgásra fókuszálni. Simán beállhat attól is az anyagcseréd, hogy nem mozgol eleget.

Súlyra teljesen rendben vagy, szerintem a rendszeres mozgás már alapból megteszi a hatását nálad.

Étkezésre sem kell olyan sokat költeni. Az egyik zsemlés köztes kajádat kiválthatod pl. egy almával, az árban sem sok, emésztésedre is csak jobb. Heti 1-2x egy olajos hal is beleférhetne, plusz ha bejönnek az idényzöldségek, tovább tudod szélesíteni az étrendedet.

2016. jan. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Egy kis testmozgás? Pasival?;)
2016. jan. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Igen, tervezek orvoshoz is menni, mert tudom, hogy baj van. Bár engem már kiskoromban is a bilivel kellett kergetni, mert akkor is csak hetente egyszer jártam

Akkor tudnál-tudnátok nekem konkrét dolgokat is ajánlani? Mert ilyen levegőbe beszéléstől nem leszek okosabb. :)

Az olajos hal pl tök jó ötlet, nem tudtam, hogy az "jónak" számít, majd akkor hozok azt is. Az alma: aki 2,5 óráig elvan 1 db almával, annak gratulálok, mert az már nekem is sok - illetve kevés.:) De akkor majd eszek 2-t

500 ft-ból milyen zöldséget tudnék venni, amivel legalább 2 napig elvagyok?

Egyébként: otthon mindig van meleg étel, és nem éhezünk, de arra nincs keret, hogy az én kicsi agyamból kipattan hirtelen hogy változtatni akarok, és akkor 4 ember velem együtt változtat. Mert a konyhapénzből tésztákat, krumplis ételeket, stb csinálunk, nem a salátamixeket 5 főre :D

2016. jan. 12. 10:22
 16/19 anonim válasza:

azért nem fogysz kevés kalóriával sem, mert azzal a kevés kalóriával nem a szervezetetedet táplálod, hanem a zsírodat. kifli, zsemle, parizer, ez mind szemét. ez azonnal megy a zsírba, főleg ha szénhidrát-érzékeny vagy.


amitől garantálom fogyni fogsz, 3 dolog:

1. egyél csirkehúst zöldséggel. mindent hagyj el amiben liszt vagy cukor van. a csirkét megsütöd 5 perc, zöldségszeletelés 2 perc. ha nem tudod megoldani naponta ezt a 10 percet, és bevinni egy ételhordóban magaddal, akkor maradsz kövér. ennyi.


2. ne igyál csak csapvizet. semmi szénsavas, se cukormentes kóla, stb. csak víz.


3. sétáljál tempósan heti 5x 40 percet minimum. ez annyi, hogy nem busszal mész, meg autóval pl. melóba, suliba, hanem gyalog.


ezzel havi 5 kilót garantálok neked

2016. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Jó,mondok konkrétat, ha neked levegőbe beszélés az előző, bár semmit nem tudok rólad és a zsemlék után bizonyára beteg lennél tőle:

Napi 6-8-10 tojás, éhségtől függően, zöldség tetszés szerint, olajos mag változatosan, zsír tetszés szerint, illetve a kalóriaigényednek megfelelően. Felosztás tetszés szerint, nekem mindegy, egy vagy 8 darabba, ki kell tapasztalni. Én 2 adagban eszem, egy nagy ebéd és egy kicsi vacsora.


De millió verzió van. Ha igényled a szénhidrátot, tehetsz hozzá rizst. De van, akinek a fentiben sok a zsír.

De hogy sokkal jobb étrend a tiednél, s amúgysincs vele gond (ha passzol az adott emberhez), abban biztos vagyok.


Konkrétabbat magamnak sem tervezek.


Az almától én mindig farkaséhes lettem, a párom is. Látod? Egyetlen elem és máris belekötsz mások konkrétumába, mivel nekik az jó és működik, neked pedig nem.

2016. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

ilyen paraméterekkel abszolút nem vagy kövér.

helyedben inkább a mozgásra és a magasabb fehérjebevitelre törekednék.

nekem a wc-s gondok a teljeskiőrlésű pékáruk fogyasztásával oldódott meg. reggelire egy tk croissant a boltból csirkemellsonkával, kevés sajttal, zöldségekkel (ezt viheted tízóraira). nekem tízóraim szokott lenni egy bögre tejeskávé cukor nélkül, két darab gullón tk rostdús cm keksz. ebédre általában ugyanazt eszem, mint a család többi tagja, csak: ha krumplipüre van, sima főtt krumpliként eszem a köretet, ha tésztás, akkor én a dia-wellnes fitt tésztát főzöm hozzá magamnak, ha rizses, akkor barna rizs. és persze minden kiméricskélve. ha valami nagyon olyan van, ami nekem nem fér bele, készítek külön valami főtt zöldséges-barnarizses cuccot. sokan ellene vannak, szerintem a jó minőségű virsli simán belefér néha az étrendbe. uzsira egy gyümölcsöt eszem, vacsorára mikor mit. általában valami tk cuccot akkor is, csak kevesebbet - amennyit a kalóriakeret enged. vagy nagyon jó még a wasa fibre, rostdús "kenyér". nem kell rögtön csodát várni, nekem is idő volt, míg beindult, de már nagyjából minden nap megyek vécére. persze ezekhez az kell, hogy minimum 2 liter vizet is igyál!!!

sokan az útifűmaghéjra esküsznek: egy kiskanálnyit hozzáadnak 3 dl vízhez, és az állítólag megold minden ilyen jellegű problémát (hasmenést is). nem tudom, ezt még nem próbáltam.

sok sikert neked!

2016. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
előző vagyok: persze nekem könnyebb, mert felnőtt vagyok, ráadásul kisgyerekkel itthon. de suliba ilyen szendvicset, kekszet simán vihetsz. kekszből jó még a korpovit is.
2016. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!