Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez így elég rossz étkezés, igaz?

Ez így elég rossz étkezés, igaz?

Figyelt kérdés

1. 2 dl tej, 20 g zabpehely, 1 ek. kristálycukor

2. 190 g alma

3. 150 g főtt krumpli, 1 db főtt tojás

4. 150 g főtt krumpli, 1 db főtt tojás

5. 100 g főtt krumpli

6. 1 tál bableves


1011 kcal, 49 g fehérje, 146 g szénhidrát, 27 g zsír


Rettentő rossz :S A kcal is nagyon kevés.. kéne minimum 1300-1400 hogy jó legyen az anyagcserém. A fehérje rendkívül kevés megint :( A Szénhidrát magas...


De egyszerűen már nem tudok jobb dolgokat kitalálni ezekből az itthoni sz*rokból :(


175 cm

67 kg

19/L


2016. jan. 12. 19:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Elég jól látod a helyzetet, pont ahogy írod, az baj vele.

A bableves amúgy OK, viszont nem hiszem, hogy kényszerítve vagy a cukorra.... Nincs zöldség és elég tojás otthon?

2016. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
S azért vannak rosszabb alapanyagok, van, aki ipari hulladékokon él szabad akaratából... Te pedig normál alapanyagokat használsz, maximum neked nem felelnek meg, én sem szeretek szénhidrátosan enni, nem is teszem, zsírosan úgyis olcsóbban jövök ki.
2016. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egész elfogathatott is ki lehetne hozni belőle, tej zabpehely jó, ha édesíteni akarod akkor cukor helyet inkább gyümölccsel próbálkoznék,

Alma fanatikus vagyok, amiből ma pl egy fél kg megettem.

Tojás jó, krumpli , hát kinek hogy tetszik, én nem pártolom túlzottan, megdobhatad volna egy csirkemellel az ebédet, vagy remek fehérje forrás a sovány túró, zöldségek közül nagyon finom a karfiol brokkoli, egyébként ne paráz rá annyira a dolgokra én pl ma szénhidrátból 200g-ot bevittem miközben van hogy simán tartom 80g-on, egyébként én gyümölcs fanatikus vagyok , fogyni már nem akarok szóval én megengedek magamnak pár ilyen napot, te ha nem bírod jól a szénhidrátot akkor változtass. És tapasztalatból mondom nem árt otthon jobban felkutatni a konyhát, átlagba mindig találsz valamit ami nem sz*r :))

2016. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezekből is lehet többet kihozni.

Reggel a kristálycukrot elhagynám. A krumpli helyett inkább répát, vagy más zöldséget ennék. A tojást pedig megdupláznám, máris jobban nézne ki az egész. :)

2016. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Általában sincs túl sok tojásunk itthon, zöldség meg egyáltalán semmi :/ Mi nem vagyunk ilyen reform-konyhások... ha kell az ebédhez a zöldség, akkor megvesszük, de az el is fogy. Túró meg ilyesmi pláne nincs.

2016. jan. 12. 20:13
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a célod? Fogyni szeretnél? Vagy csak egyszerűen egészségesen étkezni? Mi van még otthon? Te intézed a bevásárlást? Amúgy a cukrot kapásból kihagyhatnád, teljesen felesleges szénhidrát. Ráadásul gondolom, a zabpelyhet azért választottad, mert lassú felszívódású. Ez oké, de ha megcukrozod, már nem lesz az. A bab és a krumpli sok szénhidrátot tartalmaz, próbáld lecserélni más alacsonyabb szénhidrát tartalmúra pl. brokkoli, karfiol, saláta, spenót, paprika, paradicsom, répa (ez nem olyan alacsony, de mehet) vehetsz fagyasztott zöldségkeveréket is. Több fehérje kéne pl. húsok, halak, sajt, túró. Kefir, natúr joghurt is mehet, bár annak sajnos nem olyan jó a fehérje-szénhidrát aránya. A folyadék fogyasztásra is figyelj. Hirtelen ennyi, ha megválaszolod a válaszom elején lévő kérdéseket, talán többet tudok segíteni.
2016. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Minek kell a tejhez és a zabpehelyhez egy evőkanál cukor? Amúgy krumpli helyett ehetsz rizst is, mellé csirkemellet, halat, azokban több a fehérje. Ja és szerintem az 1011 kcal kevés. 1400-1500-at vigyél be
2016. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mire a válaszom odaért, már sokan megválaszolták helyettem. Jó lenne, ha meg tudnátok beszélni, hogy szeretnél egy kicsit egészségesebben étkezni, néhány plusz alapanyag jó lenne. Azért a tojás, túró, sajt, máj, stb. nem olyan vészes, főleg ha jó helyről szerzi be az ember. Karfiol, spenót, répa szintén. Tudom, hogy télen nehezebb és drágább, de nem lehetetlen.
2016. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Fogyni szeretnék, vagyis inkább a zsírt felcserélni valami "szebb" dologra a testemen, de kezdem látni, hogy ez lehetetlen. Ennél többet enni sem tudok, mert nem kívánok, vagy ha kívánok akkor is csak rossz minőségűt tudok enni,szeretnék máshogy étkezni, de nem tudok, mert nem én vásárolok be, lehetőségem sincs hogy vegyék valahol valamit, mert vagy suliba vagyok, vagy munkába, és este esek haza, de már komolyan mondom, nem is érdekel mert csak elszomorodom vagy ideges leszek
2016. jan. 12. 20:51
 10/15 A kérdező kommentje:
Mert mennyiségileg meg kcal miatt is többet kéne ennek, de csak a szarból tudok többet enni, abból meg inkább nem akarok, és ennek az a vége, hogy szenvedek a wc n
2016. jan. 12. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!