Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A fűben, szénában mennyi...

A fűben, szénában mennyi kalória van?

Figyelt kérdés
Amit pl tehenek, lovak esznek, mert ezeknek az állatoknak gondolom nagyobb a tápanyagigényük, mint egy embernek (persze többet is esznek). Mondjuk 100 gr szénában mennyi szénhidrát, fehérje, zsír van?
2016. jan. 29. 23:34
 1/5 Szabi.L ***** válasza:

Az állatok anyagcseréje közel sem úgy működik, mnit az embereké.


Nem véletlen, hogy egy pitbull mondjuk egyszer eszik egy nap és még is tiszta szálkás és csupa izom.


A ló sem eszik húst. Még is tiszta ér és izom.


Elég merész összehasonlítani az ember szervezetét egy lóéval :)

2016. jan. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, gondoltam emlős-emlős :D
2016. jan. 30. 11:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Kevés, ezért kell nagy mennyiség belőle. Egyszer rákerestem, hogy mennyi kell nekik naponta, de már nem emlékszem a részletekre, főleg, hogy nem is kizárólag füvet kapnak. Nyilván jóval több kalóriára van szükségük, mint nekünk. Ők is melegvérű, energiaigényes emlősök, de jóval nagyobbak (a hüllőknek nagyon kevés kalória kell, cserébe hidegvérűek s hidegben nem aktívak. valamit valamiért).


A makrotápanyagok érdekesek, mert ugye, fehérje az kell, ők sem tudják másból létrehozni. A növényekben van fehérje, nagy mennyiségű növényben elég sok is. Némelyik ember is komoly fehérjebevitelt hoz össze még gyümölcsből is, csak az rengeteg kalóriát jelent (aktív élet kell hozzá) s fogalmam sincs az aminosavak helyzetéről ilyen esetben.

2016. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

S ne feledjük el, hogy egészen más mennyiségű kalóriát jelenthet ugyanaz az étel két különböző emlősnek. A kérődzők azt is meg tudják emészteni, amit mi nem.


Ezzel együtt sajna nem tudom a makrotápanyag értékeit a szénának egy ló vagy bármely más állat esetében... De a fű vagy falevélevő állatoknak sokat kell enniük. Akinél a mennyiség sem OK, valamelyik pandánál ez van, nem tudom, mindnél-e, az roppant lassan tud csak fejlődni élete elején, mert az anya nagyon lassan tud termelni megfelelő, zsíros tejet a kicsi növekedéséhez. Az nagyon energiaigényes ám s némi falevél, fakéreg kevés hozzá.

2016. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
állatdietetikustól, nagyon ritka szakma, biztos tudja
2016. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!