Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Házi kókuszliszt kalória?

Házi kókuszliszt kalória?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni kókuszreszelékből lisztet, csak az a kérdésem, hogy hány kalória lesz. A recept azt írja, hogy ki kell szárítani, de akkor a zsír, vagy csak a víz megy ki belőle? Vagy hogy tudom zsírtalanítani? Esetleg valami ötlet, hogy hogy tudnám kiszámolni a kalóriaértékét?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. febr. 6. 07:35
 1/4 A kérdező kommentje:
És ha zsírtalanított is...A boltokban az egyik liszt 200 kcal/100 g a másik meg több mint 600 volt. És ugye ez nagyon nem mindegy...:( Az eladó azt mondta, hogy a másik is zsírtalanított.
2016. febr. 6. 07:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Szárítással csak vizet vesztesz.

A bolti jelzéssel kapcsolatban: Valószínűleg az, amelyik magasabb kcal értékkel bír, az zsírosabb.

Ha az is zsrtalanított, akkor meg lehet, szárazabb. Így 100 gramm nagyobb mennyiség belőle, mint a nedvesebből, amiben sokkal több a víz, aminek meg ugyebár nincs kcal tartalma.

2016. febr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
600 körül a szárított kókuszreszelék van, a kókuszliszt sokkal kevésbé zsírosabb, így a kalóriatartalma is jóval alacsonyabb (szénhidrát- és fehérjetartalma pedig magasabb s a tápanyagtartalma is). Szárítással csak a vizet veszti el, de a bolti kókuszreszelék eleve szárított, a kókuszdiót tudod tovább szárítani...
2016. febr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt hiszem egy kicsit félreértettetek...

Nem szárítani akarom a kókuszt, hanem megcsinálni ezt a receptet: [link]

és a vízbe főzés után leszűrném és kiszárítanám....csak nem tudom mennyire tudom "kiszűrni" a zsírt a kókuszból.

2016. febr. 7. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!