Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 1200-1300 kevés?

Napi 1200-1300 kevés?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok 65 kg és 161 cm. Soknak tartom a kg-ot ezért fogyózok kb 3 hete. Sok kalkulátort próbáltam ahol a napi szügséglet fogyáshoz kb 1300 kcal ajánlott (az én adataim szerint) De azért gondoltam írok ide is hogy szerintetek az nem túl kevés? Valamikor csak 900-1000 kcal körül sikerül mert nem eszek aznap annyit. (?) (kalóriabázist használom)

2016. febr. 8. 20:25
 1/5 Szabi.L ***** válasza:
Az a helyzet, hogy nem elég a kalóriát számolni. Arról nem is beszélve, hogy ezek a kalkulátorok csak saccolják az értéket. Az én esetemben több,mint 1000kcal-os eltéréssel adja meg az értéket, magyarul megbízhatatlan.
2016. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem speciel a Te számaiddal 1500 is koplalásnak érződik. Pedig nem mozgok sokat, bár ma lenyomtam egy bő órás teljes testes edzést :)

Ahogy már írták, a kalkulátorok nem megbízhatók. Én úgy fogytam 20 kilót, hogy jóval a kalkulált súlytartó szintem fölött ettem, valamirevaló mozgás nélkül, szóval az se kavart be. Van, akinél fordítva tér el. A mozgást, életmódi aktivitást pedig eleve rosszul mérik az ilyen programok.


Érdekes, hogy szerinted kevés az 1200-1300 kcal, de még annyit sem eszel... Ne koplalj.

2016. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kalkulátor egy átlagos emberre kalkulál, tehát nem pontos, de megközelítésnek jó. Pl nekem pont jó értéket ad, jó, kicsit keveset mond (100 kcal) de az majdnem elhanyagolható.
2016. febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy kiír 1870-et, de 100 kalóriával kevesebbet mutat mint a tényleges érték, mert kb 1950-2000 kalória kéne nekem súlytartáshoz, ha nem mozognék. Előző voltam.
2016. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos keveset mozgok, azért tartom kevésnek mert sokan írják hogy nekem mivel még 16 éves vagyok meg kéne enni.
2016. febr. 9. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!