Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért maradt abba a fogyásom?...

Miért maradt abba a fogyásom? Miért esett vissza? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Január eleje-közepe felé kezdtem el a fogyózást/diétázást. Naponta 3-4x eszek kisebb adagokat és egészséges ételeket (párolt zöldségek, grillezett csirkemell néha, gyümölcsök, abonett stb...)

Február 1-jén álltam mérlegre. Az eredmény meglehetősen jó volt. A fogyást 61 kg-mal kezdtem és a mérleg 58.6-ot mutatott. Egy-másfél hét múlva már 57.6 volt az eredmény. Ma újra ráálltam reggel a mérlegre és 59.0 volt a súlyom.

Mitől lehet ez a hatalmas visszaesés? Teljesen elvette a kedvemet az egésztől.



2016. febr. 21. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ennnyire ostoba pls. Nyílván nem híztál 2,4 kilót, ez csupán vízvisszatartás/salakanyag, ami még nem távozott a testedből
2016. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kicsit több szénhidrátot eszel az vizet köt meg, nagyobb lesz a tömeged. Én is diétázom, tegnap kondiztam, megettem egy csomó szénhidrátot, tegnap reggel 70 voltam, ma reggel 74, szerinted híztam 4 kilót?
2016. febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mérleg ugyanott van, mint múltkor?

A múltkori mérésnél nagywc-ztél a mérés előtt? Illetve ruhában mérted magad?

1. lehetséges verzió:

múltkor nagywc-ztél mérés előtt + ruha nélkül mérted magad, esetleg máshol volt a mérleg (nem mindegy hogy pl padlóra teszed, szőnyegre vagy máshová, kőre/csempére)

ha akármelyik eset fent áll (pl. múltkor volt nagywc-zés előtte, most nem; vagy múltkor kevesebb ruhában mérted magad, most volt rajtad zokni, vagy pulcsi, akkor simán mutathat többet)


Én még azt is tapasztaltam, hogy ha reggel 2 percen belül állok rá a mérlegre de áthelyezem a mérleget (pl. padlón van 1.ször majd átteszem szőnyegre) szintén eltér a kg... pedig 2 percen belül történik a két mérés.


Mindig ugyanott mérd magad, ruha nélkül (és próbáld nagywc-zés és pisilés után reggel :D )


2. opció:

valami vizet kötött meg a szervezetedben.

Ez lehet:

- túl sok só (még ha nem is ettél magvas kenyeret vagy abonettet vagy akármi szénhidrátdúsat de pl. a zöldségekhez vagy a húshoz túl sok sót használsz) akkor az megköthet vizet

pl. sajtokban is sok só van

- túl sok cukor: ezt ugye írtad hogy nem eszel, így nem lehet ez az opció

- vizet köt még meg a sok ch: ha túl sok kenyeret (magvas/tk kenyér is számít) abonettet (pl. fél csomag de nem hinnél hogy ennyit ettél hiszen vigyázol az adagokra :) ) ettél ekkor lehet


további tapasztalat:

nekem valamiért edzés után több vizet tart vissza a szervezetem (edzés utáni nap reggelén ráállok a mérlegre többet mutat pedig este általában semmit nem eszem edzés után vagy minimálisat)

és fura módon ha nem-edzős-nap után állok rá a mérlegre kevesebbet mutat o.O

fingom nincs miért

de ez lehet egyéni dolog XD


amit még kipróbálhatsz: a kávé vizelethajtó

én minden reggel iszom kávét

és sokszor megmérem magam felkelés után, megiszom a kávét és ha nem dolgozom aznap kb. 1-1,5 órával a kávézás után szintén mérem magam (közbe sokat pisilek a vizelethajtó jelleg miatt) és utána kevesebbet mutat a mérleg o.O

ugye kihajt egy csomó vizet a kávé a testből de ezt pótolni kell!!!

mindig iszom egy rakat vizet utána


ne csüggedj, kitartás!

tükröt is figyeld, ne csak a számokat jó lesz ez így ahogy csinálod :) hajrá!

2016. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Remélem, nem koplalsz, ilyen kis fogyiskajákat eszel, amikbe nem sok kalória van, hacsak nem ipari méretekben tolod. Az abonettnek köze nincs az egészséghez.


A tstsúly ingadozik. A 2. hozzászóló teljesítményére én nem vagyok képes, de 1-2 kiló simán feljön 1-2 nap alatt, a víz és salakanyag miatt. Ez természetes. Ma 1 kilóval több vagyok, mint előtte, meglepően keveset ment fel a súlyom a tegnapi rengeteg szénhidrátos evéd után :D 2 kiló sem lepett volna meg.

2016. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok, volt már 6 kiló pluszom is egy nap alatt, ugyan ilyen edzés ch visszatöltés nap után. Lecsúszott kb 3 kiló alma, meg este egy 50 centis pizza + rengeteg folyadék a napi kajám mellé, másnap 6 kilóval voltam nehezebb, bár ebből kb 2-3 kiló csak a táplálék volt a belembe szerintem:D
2016. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Puffadtnak is érzem magam és a nadrág is jobban feszül hastájékon. Nem ettem semmi sósat :) Esetleg a menstruációs ciklus közrejátszhat? (3 nap van vissza)

2016. febr. 21. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor itt a mestruáció a ludas. Én olyan felpuffadok, hatalmas lesz a hasam és rengeteg vizet kt meg a szervezetem és van, hogy 2 kilóval is nehezebb vagyok. :)
2016. febr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!