Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagyon sokat ettem tegnap?

Nagyon sokat ettem tegnap?

Figyelt kérdés

Na szóval annyit kell tudni hogy anorexiás voltam, most vagyok 168cm 53 kg 15éves. És nem tudom de megint olyan bűntudatom van hogy sokat ettem...reggeli zabkása (50g) vízzel és almával és meggyel, ebéd egy egész csirkecomb!! ami sülve megvolt 100g, valamint főtt kuszkusz nyersen mérve 30g. Vacsora pedig 1db szírszegény joghurt (250g).

Szóval ez sok volt? Igazság szerint nem szoktam valami sok húst enni, heti 1x-2x és nem tudom hogy most nem kellet volna megennem az egészet, vagy nyugodtan megehetem...??



2016. febr. 23. 05:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hogy voltam utána futni 1 órát.
2016. febr. 23. 05:13
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Még mindig anorexiás vagy.
2016. febr. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nemhogy sok, ez kevés! Egy csirkecomb.... Mellé este is kellene még valami fehérje (tojás, túró). És minden nap, nem heti egyszer.
2016. febr. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó de nem szeretem annyira a húst, ezért nem szoktam azt enni amikor nem eszek húst akkor eszem túrót meg zöldségeket, rizst, tojást néha ilyesmi, de hogy most ettem így teljesen összekavar...
2016. febr. 23. 06:27
 5/9 Szabi.L ***** válasza:
Vegyél fehérje táplálékkiegészítőt, ha másképp nem tudsz eleget megenni. Ez így nagyon sovány étrend, simán mehet több és naponta 4-5 étkezés minimum!
2016. febr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem én egy nap annyit eszek mint te egy hét alatt (kb 4000-4500 kcal), ez rohadt kevés. Ha annyira nem szereted a húst keress alternatívákat fehérje bevitelre, mert az kell: tojás, hal, túró, zsírszegény sajt, fehérjeturmix. Amúgy meg egyél többet.
2016. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés. Úgy írod a csirkecombot, mintha strucc lenne vagy szalonna töménységű... Én sem szeretem a csirkét, de nagynénémnél mindig az van a látogatásomkor, finoman, jó zsírosan elkészítve. Na abból 8-at simán betolok a leves után... OK, én nagyobb étkezésekhez vagyok szokva, mint az átlag, de gondoltam, kell egy kis ellenpontozás :D Hogy ne hidd, hogy a kalóriaszegény húsú apró szárnyas egyetlen combocskáját még osztani is szokták az emberek s egy egész comb az valami iszonyú mennyiség főétkezésre...


Ha nem szereted a húst, ne edd, én sem eszem húst. Napi 8-10 tojást eszem, de vannak más alternatívák is, ami kell is, mert a tojás eléggé zsíros s ez nem mindenkinek jó (ha kisebb kalóriakeretem lenne, csak tojást ehetnék, nem jutna másra s azért a tojásban sincs meg minden, ami kell. csak majdnem).


Ha keveset eszel, illetve problémáid vannak a fehérjével, akkor minden étkezésednél koncentrálj rá! Az ilyen esetekre jó a fehérjepor, keverj a zabkásásádba, estére pedig valami olyat (is) egyél, amiben van valamirevaló fehérje és kalória, a joghurt kicsit szegény ebben, még ekkora mennyiségben is.

2016. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hell-ikon ***** válasza:

Ne legyen bűntudatod, nagyon messze vagy még egy egészséges ember napi tápanyagbevitelétől.


A vacsorát a zsírszegény joghurttal bővíthetnéd még valamivel, sőt az sem volna baj, ha zsírszegényről normálra váltanál. Nyugodtan ehetsz heti többször is húst, nem lesz tőle bajod. Az 1 comb nem sok.


Fehérje bevitelre mindazokon túl amit már előttem leírtak és nem hús, nagyon jók még a száraz hüvelyesek is, ha szereted őket. Pl.: sárgaborsó, lencse, fejtett bab, csicseri borsó.

2016. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2016. febr. 23. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!