Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálás. Így is...

Kalóriaszámlálás. Így is fogyhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves, 85kg, 178 cm-es srác vagyok.

Sajnos a 85 kg nem izomban mérhető, hanem nagy része zsírban. Elhíztam. Főleg a mell, has, és a fenék, ami nagyon zavaró. Szóval szeretném elégetni ezt a sok zsírt. Egy átlagos testalkatot szeretnék. Célom első körben olyan 70 kg lenne, de nem is a kilók számítanak, hanem a zsírvesztés. Szóval a BMR értékem egy kalkulátor szerint 1963. Kicsit efelett kellene ennem, mert ha ennél kevesebbet eszek, akkor létrejön a jojo effektus, ami annyit tesz, hogy egy pár kilót fogyhatok (Főleg víz, és izom), aztán a többszörösét hízom vissza. Legalábbis ezt olvastam. Heti 3 aerobik edzést gondoltam (legalább 30 perc), és saját testsúlyos edzéseket. Amennyi kalóriát elégetek az edzésekkel, azt vissza is kell enni, ha jól tudom. Vagy legalábbis annyit, hogy meglegyen a minimális BMR érték. Arra gondoltam, hogy vennék fehérjeport, és minden nap meginnák egy fehérjeturmixot. Csak azért, mert így lényegesen könnyebb bevinni a napi fehérje mennyiséget. Heti fogyásnak olyan 0.25kg-ot gondoltam. Na és akkor most jönne a probléma, és a kérdés. Szóval a probléma az volna, hogy sokat olvastam már különböző oldalakon. A legtöbb helyen csirkemellet, zöldségeket, rizst, táplálékkiegészítőket, halat, és ehhez hasonló alacsony zsírtartalmú, magas fehérjetartalmú ételeket írnak. Az a baj, hogy nem engedhetem meg magamnak azt, hogy minden nap csirkemellet, és halat egyek. Szóval az igazi kérdés az, hogy így is elérhetem a zsírbontást, vagy nem? Na most eddig elég mocskos kajákat ettem, mint pl minden nap Cola, chips, csoki, szendvics, pizza stb. Mi lenne, ha elhagynám ezeket a dolgokat, és megpróbálnák minél egészségesebben élni, de nem tudnák minden nap csirkemellet, és halat enni? Na már túlbonyolítom.. Szóval, ha a legtöbb mocskos kaját elhagyom, de nem tudom teljesen, és betartom a napi kalória bevitelt, akkor bonthatok zsírt, vagy úgy csak izomból fogyok? Táplálékkiegészítőnek csak fehérjét, és multivitamint gondoltam. Remélem érthető, és köszönöm a segítséget!



2016. márc. 8. 19:25
 1/4 Szabi.L ***** válasza:

Amíg nincs keret rendes kajára, addig felesleges kiegészítő. Nincs mit kiegészíteni, ha nincs egy normális étrended.


A szemét kajákat mindenképp hagyd el, mert sokkal könnyebb lesz a zsírégetés és spórolsz is vele.


Hús helyett jó alternatíva a tojás és a túró is, ezek azért jóval olcsóbbak, de mégis rendkívül jó fehérjeforrások. Ha pedig inkább szénhidrátokból és/vagy zsírból viszed be a kalóriákat, akkor mindenképp fektess nagyobb hangsúlyt a kardió/aerob edzésekre.

2016. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Abból a pénzből, amit fehérje turmixra költenél, vehetsz rendes ételt.
2016. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A turmixszal sincs baj, de a fehérje nagyobb részét azért normál ételből vidd be. Szerintem pofonegyszerű a fehérjebevitel fehérjepor nélkül is, de nem vagyunk egyformák.

Nem kell csirke és hal, csak normális étrend, megfelelő fehérje-, zsír- és kalóriabevitel, s persze a többi tápanyag is legyen rendben.

Nem szokták az összes edzést leenni, főleg, hogy a legtöbb kalkulátor túlbecsüli az energiafelhasználásukat. Én személy szerint nem is foglalkozom azzal, hogy az vajh mennyi, ahogy az alap kalóriaégetésemet sem mondja meg helyesen egyetlen kalkulátor sem, úgyis látom az eredményen, hogy mi a helyzet a kalóriaegyenlegemmel.

Heti ilyen kevés fogyással (nem kapkodod el, de nem baj) nem kell parázni, hogy a kalóriadeficit miatt izombontás lesz, max. a rossz táplálkozás okozhatja, de ha elég fehérjét eszel, s edzel, akkor elvileg ez OK lesz.

2016. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!

Akkor hagyom a táplálékkiegészítőt. Csak multivitamint szedek majd. Igazából szeretnék többet is fogyni hetente (1kg jó lenne) és azt olvastam, hogy 0.5kg-1kg közt ajánlott a heti fogyás, de a kalkulátor szerint, ha a jelenlegi súlyomból heti 1kg-ot szeretnék leadni, akkor az már a BMR értékem alá esne, szóval pár hét után többet mutatni a mérleg, mint a diéta előtt. Így kb egy év lesz, mire leadom a felesleget. Persze csak ha minden simán megy. Akkor beszerzek egy konyhamérleget, veszek minőségi kaját, és számolgatok :-)

2016. márc. 14. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!