Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1 hét alatt -1 kiló? Lehetsége...

1 hét alatt -1 kiló? Lehetséges, egészséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Holnaptól kezdenék el fogyókúrázni. Kb 10-12 kilót kéne fogynom. Nem követnék semilyen előre gyártott diétát hanem nem ennek semilyen csak abonett kenyeret. Almát, kiwit, narancsot és sok zöldséget is fogyasztanék. Emelett gondoltam csirkemellre, lazacra és rizsre benne borsó, kukorica. Majd elfelejtettem még tojást is enni fogok. Mozogni is mozogni fogok. Minden másnap 30 perc futás (azt olvastam, hogy nem jó ha mindennap elmegy az ember futni) itthon még végeznék pár gyakorlatott combra, hasra, karra, popsira. Ez jó? Bármilyen + ételnek és/vagy tanácsnak örülnek. Köszi 14/L

2016. márc. 31. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Heti egy kg fogyás az egészséges maximum felnőtt korban. Te még fejlődésben vagy, fogyókúrázni csak nagy túlsúllyal ajánlott, orvosi felügyelet mellett.

Egyél egészséges ételeket, tartózkodj a felesleges cukroktól, és kezdj valamit sportolni! Futás mehet minden nap!

De kalóriát ne számolj, csak akkor, ha a megfelelő makróbevitelre is oda tudsz figyelni! Egy fejlődő szervezetnek szüksége van tápanyagokra.

2016. márc. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenkinek szüksége van tápanyagokra, ha már itt tartunk, nem kötözködésből, csak kiegészítésként, felnőttek se gondolják, hogy nekik már szabad koplalni meg ilyenek. De természetesen zsenge korban pláne legyen óvatos az ember.


Ez a tempó reális, de rengeteg mozgás nélkül (ami nálad nincs tervben) csak nagyon kevés evéssel működik egy nem nagydarab és/vagy izmos embernél. Napi 1000 kcal deficit, az azért erős.


Az étkezésed OK lehet, persze nem tudhatom, miből mennyit fogsz enni, de tényleg nem hangzik rosszul, eszel mindenféle értelmes dolgot. A gyümölcs ne legyen nagyon sok, mert nem fog férni a szükséges egyéb mellé, illetve nem mindenkinek előnyös fogyáskor.


Semmi gond nincs, ha mondjuk fél kilót fogysz hetente. Az már sokkal könnyebben megoldható. De majd meglátod. Mivel nem számolsz s nem ismered a kalóriaigényedet sem, úgysem tudod, mennyit kellene enned, hogy heti 1 kilót fogyj. De tényleg nem gond, ha lassabban teszed. Én örültem a heti -30 dekámnak is anno, fontosabb volt, hogy jókat és eleget egyek. -1 kilóhoz rengeteget kellene mozognom, mégsem ehetnék sokat, s nekem egész gyors az anyagcserém... Sokszor írják ezt a tempót, de egy átlagos fogyni vágyó lánynak ez azért igen kemény.

2016. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!