Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor mennyi is a tápanya...

Most akkor mennyi is a tápanyageloszlás zsírégetéshez?

Figyelt kérdés

Leginkább azt olvastam,hogy 48%/32%/20% a sz/f/zs, na de így nekem (60 kg 168 cm, 19 éves lány) 180g szénhidrát jön ki. Nekem az miért tűnik túl soknak? Vagy az egyáltalán nem sok? Talán lehet eddig a kevesebbhez voltam szokva, de volt hogy olyat olvastam, hogy 2gr/testúly ch jó a fogyáshoz, az meg nekem 120, ami ideálisnak tűnik.

És fehérjét szerintetek mennyit kéne ennem?



2016. ápr. 3. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Embere válogatja, mivel 168 centihez csak 60 kiló vagy, gondolom nem hízol nagyon könnyen, kezd 120gr fehérje 150gr szénhidrát meg 40-50gr zsírról, aztán ha nem csökken a súlyod, akkor csökkents a szénhidráton vagy növelj a sport mennyiségén.
2016. ápr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Jajj de butus vagy! A protein egyfajta növekedési hormon, ami nem fogja gyorsítani a fogyást. A zsír alakul zsírrá a testedben a legnagyobb eséllyel... A szénhidrátok viszont energiaként szolgálnak a szervezetnek, agynak. Ha 5000 kalória szénhidrátot eszel meg, annak egy részét, pl 1000 kalóriát a tested eléget hőenergiaként, és a megnövekedett energiaszint=aktivitás miatt csak egy kis mennyiséget tud elraktározni a tested.
2016. ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a másodikkal ne foglalkozz, fa.z fing fogalma sincs a test működéséről.
2016. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jólvan, köszi! :)


Igen, tudom, én is ezt néztem..

2016. ápr. 3. 17:14
 5/8 anonim ***** válasza:

A proteinből vész el a legtöbb emésztéskor, pont hogy többet ehet az ember, ha több a fehérje, de azért feleslegesen sokat nem érdemes bevinni, csak megterhelő a testnek.


A test igényeinek semmi köze a százalékokhoz, nem azt kell nézni, inkább a g/tskg az értelmes dolog. Fehérjéből mondjuk 2, ha nem túl hájas az ember (2 g/nettó ttkg is teljesen jó, persze kinek mennyi kell, de 2-vel sok rosszat nem lehet tenni), zsírból is legyen valamicske, a többit úgy osztja be az ember, ahogy neki tetszik és hozzá passzol s ahogy meg tudja oldani a megfelelő tápanyagbevitelt. Általában a zsír és a szénhidrát közül az egyik a fő, ami az energiabevitel változásával változik (így ugyanannak az embernek ugyanama étrend mellett 2 érték nagyjából fix, a harmadik pedig elég sokat változhat, kalóriaigénytől, céltől függően. nem mindenki csinálja így, de azért ez elég gyakori).


2g/tskg ch elég karcsú, de van, akinek ennyi a megfelelő vagy még ez is sok. Más pedig jóval többet igényel vagy kevesebbet ugyan, de mellé 2 g/tskg zsírt... Kalóriakeret kérdése.

2016. ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Szóval akkor ha 120g ch fölé megyek, mondjuk 135-140, az még teljesen jó, ugye?

Igazából fehérjének is 120-at gondoltam, mert az is 2gr/tskg.

Egyébként napi kalóriakeretnek 1500 van belőve célnak.

2016. ápr. 3. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jól hangzik, amit írsz :) Persze ha mégsem jön össze, akkor korrigálni kell, a testépítők is így csinálják, hisz nem lehet megmondani kitapasztalás nélkül, ki mennyivel fogy.
2016. ápr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2016. ápr. 4. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!