Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor hogyan is megy ez...

Most akkor hogyan is megy ez az egész kalóriaégetés? Rosszat csináltam?

Figyelt kérdés

Szóval nem teljesen vagyok biztos aban, hogy úgy működik, ahogyan én gondoltam. Az elején leírom, hogy nem szeretnék fogyni, mert normális a súlyom (160 cm/ 50 kg), csak tartani szeretném ezt. Sok helyen utánanéztem a napi energiaszükségletemnek, és 1500-1700 kcal között jött ki. Tehát, ha jól értemez az a mennyiség, amit úgymond "muszáj" bevinnem, ahhoz, hogy a szervezetem működjön, melegen legyen tarva a testem, lélegezzek,stb...

A tegnapi napom nem egészen tiszta. Reggel jól bereggeliztem és bevittem 970 kcalt. Nem aggódtam miatta, mert délelőtt biciklitúrára mentünk. Beállítottm a kalkulátort, hogy mérje az elégetett kalóriákat és elégettem 970-et. (Nem többet, pont annyit). Mikor hazaértem megebédeltem (675kcal) és délutáni pihenés után szobabicikliztem, annyit amennyi jól esett és 110 kcalt égettem el vele. Tehát így "volt bennem" (most ezt tényleg nem tudom jobban kifejezni) 565 kcal, ha jól értelmezem. Ezek után vacsoráztam, ami 1005 kalória volt (rengeteg gyümölcs, zabkása, 400g-os joghurttal), szóval így az elégetett kalóriáimon kívül 1570 kcalt vittem be, ami pedig kell a testemnek a mindennapos létezéshez. Jól értelmezem, vagy valamit rosszul csináltam? Ez így megfelel súlytartáshoz?

Szépen kérem, hogy olyan emberek válaszoljanak, akik nem kötnek bele mindenbe, hogy "minek 1005 kalória pont vacsorára" meg "minek eszel este gyümölcsöt?" stb...Köszönöm:)



2016. ápr. 8. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyan kalkulátort, ami pontosan mért volna.
2016. ápr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz fogyni, akkor szerintem ne számolgass. Egyél annyit, amit megkívánsz, de az minőségi kaja legyen. Néha állj mérlegre, aztán majd meglátod, hogy jobban oda kell-e figyelned.
2016. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kalória mérőkre ne támaszkodj. Az csak saccra állapítja meg, hogy mennyit égetsz el.

Nekem is 1500 a keretem, de én a fogyáshoz állítottam be ennyit, mondjuk én 40 kilóval több vagyok mint te. Én úgy szoktam, hogy nem számolom, hogy mennyit égetek el, mert az teljesen egyén függő. Lehet, hogy te elégetsz egy óra biciklizéssel hegy menetben 500 kcal, de én ugyanezzel többet vagy kevesebbet. Tehát, szerintem számold azt, hogy mennyit viszel be, max ha sokat mozogsz egy nap akkor ne 1500 legyen a keret hanem 1800 vagy 2000. De ne erőltess semmit, annyit egyél amennyi jólesik, ahogy jól érzed magad.

2016. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne számolj, azt hagyd meg a nehezen fogyó vagy a kalóriaszámolásban bízó fogyózóknak s a testépítőknek...


Senki meg nem mondja, mennyi a kalóriaigényed, pontosan mennyi van az ételben (ez azért napi rengeteg grammra pontos méréssel megsaccolható) s mennyit égetsz el a sporttal... Azok csak kósza becslések.

S még az anyagcseréd sebessége is sokat tud változni, s amit megeszel, az sem feltétlenül hasznosul közel 100%-ban... Nem tudod kiszámolni soha, mekkora a kalóriaegyenleged. Ezt mindössze hosszútávon tudod megfigyelni a súlyod és testzsírszázalékod mérésével. Ez van.

2016. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!