Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez így oké? Jöhetnek a tippek,...

Ez így oké? Jöhetnek a tippek, tanácsok, sikersztorik.

Figyelt kérdés

Tudom ezredik ugyanilyen kérdés, de szerintem nincs két ember aki ugyanúgy csinálná a diétát. Már elkezdtem, 1 hét eltelt - körülbelül 2 kiló. Azért 2, mert távozott a sok víz, többet iszok, több fehérjét eszek.


Napi 1200 kalória ( 65-80 g fehérje, 100-140 g szénhidrát, 15-30 g zsír)

Ez úgy alakul, hogy: csirkemell, sovány marhahús, zsírszegény túró, zöldség, gyümölcs, tojás, zabpehely, olivaolaj(főzéshez), néha 86%-os csokoládé (abból 2 kocka egy nap), zabkorpa, puffasztott rízs, korpakeksz, kefir, 1,5% tej (nagyon keveset).

+ biciklizés, heti 3x egy óra (15-20 km)

+ heti 2x szauna

+ napi 2 liter víz (néha facsarok bele citromot)

+ azt olvastam, hogy jó tartani 2 hetente egy nap "szénhidrát napot", amikor megengedett egy kis rizs, krumpli, hasonlók (még nem tudom, hogy bevállaljam-e, vagy hagyjam ki)

Nem szeretném, ha lógna a bőröm fogyás után. Azért biciklizem, mert futnom/kocognom nem szabad lábproblémák miatt.

Ha megszabadulok 15-20 kilótól, 1600 kalóriára emelném a napi bevitelt, és elkezdenék újra enni pár olyan dolgot, amit most száműztem (rizs, burgonya, teljeskiörlésű tészták) Így tudnám tartani?

20/L (80 kg -> 62 szeretnék lenni)

Ti hasonló diétával mennyit fogytatok, mennyi idő alatt, mit sportoltatok mellé?

Ha esetleg tudnátok mondani egészséges ételeket, hozzávalókat, amit nem soroltam fel, szívesen várom. Előre is köszi.



2016. ápr. 16. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyél több zsírt.

Szénhidrátnap? 100 grammba akármikor befér rizs vagy krumpli s a szénhidráttól még lazán fogyhatsz, ilyen kevés kalóriával eléggé elkerüljetetlen is.

Lehetne több mozgás, persze így is fogysz, csak nekem edzés és több evés szimpatikusabb lenne s egészségesebben hangzik.

Az étellistádból a tej tetszik legkevésbé, a többi okés. Néha ehetsz egy kis olajos magvat is, bár neked kevésbé fontos tápanyag szempontjából, mint mondjuk nálam :)

2016. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1200 szerintem kevés lesz, nekem nem lenne elég.


Szauna nem számít, mivel azzal csak vizet veszítesz; viszont ilyen gyakorisággal már megterheli a szervezetet, káros is lehet.

2016. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Krisz85 ***** válasza:

kedves kérdező, hány kiló vagy 20?!


80 kg hoz Neked kb 2200 kcal-t kéne bevnni úgy 150 g minőségi cht és 220 250 g fehérjét naponta, innen kéne indulni, amit leírtál az egy vicc. A tápanyagbeviteledet az edzésmennyiséghez és intenzitáshoz kéne lőni. EZ így nagyon kevés.


Szauna? minek? jah mert izzadsz, akkor biztos fogysz is, hát sajnos nem.


2 liter víz az semmi erre a testsúlyra min. 4 liter kéne naponta!! minimum!!


kéne egy kis szénhidrát is még, a kaja tisztaságával nincs gond ahogy látom, még egy kis sárga kapszulát kéne olvasgatnod, illetve a body builder zsírégető ingyenes kiadványát átlapozni és jó lesz az


heti 3 kemény súlyzós edzés, + 7x 1 óra aerob /tempós megállás nélküli séta éhgyomorra/ és úgy leszálkásodsz, hogy el nem hiszed,


a testsúly pedig kontroll kell legyen, lehet hogy zsír nélkül 55 kg lenneél, de az is lehet hogy 66 az ember ezt nem tudja megsaccolni, csak ha már van 5-10 év tömegnövelés /diétázás ciklus a háta mögött, ami működött is.


jól lesz ez csak még olvasgassál utána dolgoknak!

2016. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszöböm mindenkinek :) Egy kicsit emelni fogom a kalóriát, de 2200-at túl soknak érzek. Sosem ettem sokat, inkább csak egészségtelenül, viszont így, hogy csupa egészséges ételeket eszek, 2200 kalóriát nem tudnék megenni egy nap. De azért köszönöm :)
2016. ápr. 18. 12:56
 5/10 Krisz85 ***** válasza:

egy big mac menü 1400 kcal, szerinted hány menüt tudsz megenni egy nap? 6-ot? szorozd fel hogy az mennyi kcal,


meg tudsz enni annyit, hidd el! viszont 1200 kalóriával lelassul az anyagcseréd, és izomból fogsz fogyni...

2016. ápr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ki tud megenni egy nap 6 bigmac menüt? Egyáltalán ki szereti? :D

Na de viccet félretéve, értem mire célzol, ezért emelni fogom a napi bevitelt.

2016. ápr. 19. 18:01
 7/10 Krisz85 ***** válasza:
:D én kapásból be tudnék vágni hármat, ha 6 kor kelsz 10 kor fekszel este akkor az 16 óra ébrenlét, 2 teljes munkaidős műszak ha belegondolsz, ezt osztva 2200 al 137 kcal óránként, ez kb 20 perc intenzívebb bringázással le is tekersz ennyi kalóriát
2016. ápr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2200-zal elég kevesen fogynak, lássuk be. Persze, lehet fogyni 5000 kcallal is, de nem mindenki mozog annyit s nem is kell.


Sokan vagyunk, akkor egy big mac menüt sem tudnánk megenni egy nap, vagy utána betegek lennénk... Bár ez ugyanúgy hipotetikus, mint a hatos szorzó, fogalmam sincs, hogy milyen egy big mac menü, de hogy nekem nem jó, az elég tuti. S nem arról volt szó, hogy valamiből be tud-e tolni a kérdező sokat, hanem hogy normális, egészséges étrenden mennyi megy neki, azt is csak megjegyezte, mivel fogyni akar... S ahhoz kicsit sem a 2200 kcal az alkalmas számára.


Az étrend elég meghatározó tud lenni, pl. van, aki konkrétan képtelen 800 kcal fölött enni egy bizonyos, számára szimpatikus életmód mellett. Az szerencsétlen dolog, bár az is, ha valaki nem tud elég keveset enni.


1500 kilokalóriából indulnék ki, ha nincs egyéni tapasztalatom, s azt módosítanám, ha kell. Azzal jó eséllyel fogysz, kérdező, bár nem tuti, hogy gyorsan. De nem nagyon kevés, nem nagyon sok, kiindulópontnak megteszi. Aztán meglátod.

2016. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2016. ápr. 20. 07:58
 10/10 Krisz85 ***** válasza:

legalább hülyeségeket ne írjál, tudod hogy kb egy 45 kilós 15 éves lány alapanyagcseréje 1500 kcal? alapanyagcsere


de várj leírom még 1x


alapanyagcsere


jelentése: az a kalóriamennyiség ami a "létezéshez" szükséges, ahhoz, hogy mozogsz, alszol, gondolkozol /bár ez sokaknak nem megy/, tehát ezt be kéne vinni, így ha valaki 80 kg vagy 100 szerinted mi történik a testével ha elkezd 1500 kcal-t bevinni és semmit vagy nagyon keveset mozog, /de ha sokat akkor meg pláne?/


?? házi feladat

2016. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!