Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha kevés kalóriát fogyasztok...

Ha kevés kalóriát fogyasztok (többet égetek el), akkor miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Kalóriaszámlálással kezdtem el fogyókúrázni. Az első három hónapban csak úgy olvadtak le rólam a kilók, maximum 2-3 nap stagnálás volt csak párhetente. Most viszont már több hete stagnál a súlyom. Volt egy kis kiesésem, pár napig többet ettem és az étkezésem is felborult körülbelül egy-másfél hétre. Most már próbálok visszaállni és újra visszatértem arra a súlyra, amiről visszajött pár kiló.

Most viszont se le se fel..semennyi. Úgy tudom, hogy a fogyás akkor indul be, amikor az ember több kalóriát éget el, mint amennyit bevisz.

Például a mai táplálkozásom:

150 gramm eper (cukor nélkül)

150 gramm natúr jpghurt + egy kávéskanál zsírszegény kakaó + folyékony energiamentes édesítő

4db tojás fehérje (főtt)

2db puffasztott búza


Folyadékbevitel:

2 csésze kávé (kevés tejjel, folyékony édesítővel)

0.5l limonádé (csapvíz, citromlé, folyékony édesítő)

2x2.5dl fahéjas-almás tea (folyékony édesítővel)

2.5 dl tej folyékony édesítővel (hasfájás miatt) 2.8%



2016. ápr. 20. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a kérdésre nem tudok válaszolni, de annyit mondanék, hogy igyál többet! Szűk másfél liter folyadék, melynek a fele vízhajtó... hmmm. Lehet az aktuális súlyodon meglátszik majd az a kevés víz, de hosszú távon nem egészséges keveset inni. Nem szokott fájni a fejed?
2016. ápr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A testsúly ingadozik, így simán el tud fedni 1-2 hetes tempós fogyást. Türelem.
2016. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Pedig direkt odafigyelek mostanában, hogy minél több folyadékot fogyasszak. Eddig napi maximum (!!) 0.5-0.7l volt a napi folyadékmennyiségem.

Sajnos a családom nőtagjai közül mindenki ilyen, nagyon kevés folyadékot iszunk. Egyébként nem szokott fájni a fejem a migrén kivételével.

Folyamatosan növelem a folyadékbevitelt, sajnos nem megy egyik napról a másikra.

2016. ápr. 20. 20:47
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

A mai vízivásoddal még nem is volt különösebb baj, az ételeidben is akadt víz.

A párom néha 5 decit iszik egy nap és elég neki, mivel étellel literszámra visz be vizet (ha nem, akkor megszomjazik és többet iszik, nincs ezzel baj)... Ezek összessége számít.

De az jó, hogy megpróbálsz többet inni, ha eddig ennél is kevesebbet ittál. A vízivás fontos s valamicskét még a kevesebb evésben is segíthet, bár attól függ.

2016. ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom, a téli időszakban volt a fogyás, most a jobb és melegebb időben a stagnálás. Mit csodálkozol ? kevesebb hőre van szüksége a szervezetednek a melegebb időben, tehát a többit elraktározza. Ezt (is) mindig ki szokták hagyni a nagy számolgatás közben. Vagyis jelenleg az energia bevitel és a felhasználás éppen egyensúlyban van.
2016. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Keveset eszel, keveset iszol. Belassult az anyagcseréd.
2016. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is diétázok már fél éve és most 10 kilónál vagyok. Most már én is egy hónapja stagnálok. De amibe beindíthatja az reggel éhgyomorra langyos víz vagy este minimum 45 perc futás. Ha edzel szedj L carnitint. Ezt BioTechbe megveheted 5 ezer pénz 500 ml és edzés előtt 10 ml kell. Sokkal jobban izzadsz és égeted a zsírt. Hajrá. 17F
2016. ápr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Krisz85 ***** válasza:

Vera jól mondja,


az a gond, hogy a kérdésfeltevésben már benne van a hiba,


a keveset kalóriát fogyasztol és a többet égetsz el nem ugyanaz! elvben igen, gyakorlatban nem


ennyi kalóriával nem fogsz tudni fogyni sajnos, zsírból semmiképp,


a gond ott van, hogy meg kéne találni azt a kalóriamennyiséget amivel pont nem nő a tömeged tehát stagnálsz, és minden más "elégetést" mozgással kéne elérni tehát magát a kalóriadeficitet, na az a tuti!

2016. ápr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Krisz85 ***** válasza:

kiegészítésképp:


ha a tesednek pl 1700 kcal ra van szüksge, hogy egyáltalán megfelelően működjön, akkor hiába eszel 1000 kcalt és nem mozogsz semmit, vagy mégis, mind1, akkor a tested azt a kevés kaját amit beviszel is raktározni fogja, és igen, zsírba.


ha éhezéssel és kevés tápanyaggal, vagy koplalással, netán sokszor eszem keveset, vagy 6 után nem evéssel működne a fogyás /zsírvesztés/, akkor nagyon könnyű lenne mindenkinek


a jó hír az hogy enni kell! és mozogni, csak az nem mindegy, hogy mikor mennyit és mit, milyen minőségben.

2016. ápr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Sportolni jelenleg nem sportolok, mert most kezdtek el rajtam egy kísérleti terápiát egy bizonyos betegség miatt, és most nagyon oda kell figyelnem magamra (nem lehet magas a pulzusszámom, a vérnyomásom tartósan, nem sérülhetek le, nem lehet gyulladás a szervezetemben stb...). Amint lemegy ez az első megfigyelési szakasz, akkor természetesen megyek sportolni. Ez azt jelenti, hogy május 10 után.

BMR:1404.20

Testzsírszázalék: 20.1%

Az anyagcserém pedig egyébként is lassú volt mindig, emésztési problémáim vannak.

2016. ápr. 21. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!