Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak zöldségeket, húst...

Ha csak zöldségeket, húst (ebből vegyesen csirke, disznó, marha, hal, de kb 60 %ban csirkét) és tojást fogyasztok, számoljam a kalóriát?

Figyelt kérdés

Életmódot váltottam,félig-meddig súlyvesztés,formálódás céljából,na meg egészségem szempontjából főképp.

Amit tudni kell rólam: 2 hete folytatom ezt az étrendet,1 kilót fogytam (nincs nagy feleslegem ,napi 1 órát szobabiciklizek) ,jól ,fittnek érzem magam. Viszont kicsit aggaszt,hogy elég nagy adagokat eszem,ebédre általában 25-30 deka húst simán bevágok egy negyed fej jégsalátával,1 paradicsommal,retekkel.


Szerintetek a mennyiségre kell figyelni ? napi 2-3* eszem ( nem tudok 4-5-6szor enni,sosem tudtam,fáj a gyomrom és nem esik jól )


2014. máj. 7. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A "mennyiségre" nem kell figyelni, a kalóriákra igen.

De kicsi az esély arra, hogy csirkéből és uborkából túl sok kalóriát viszel be.

Magyarul: ha neked napi 2000 kalóriára van szükséged, és 3000-ret eszel csirkéből, ugyanúgy hízni fogsz, mintha csokitortából vinnéd be. De csirkéből nagyon nehéz összehozni 3000 kalóriát.


Az életmódváltáson mit értesz? Életed végéig lemondtál a szénhidrátról (kenyér, tészta, cukor stb.), vagy csak fogyni szeretnél?

Mert ha végleg lemondtál, nincs gond, de ha csak átmeneti a dolog, akkor sajnos azonnal visszahízol mindent, amit leadtál, amit megint eszel ilyeneket. Inkább erre kellene szerintem figyelned. A heti 1 kg nagyon gyors fogyás, fél kg bőven elég lenne, kiegyensúlyozottabb módon.

És mindettől függetlenül a gyümölcsöt nem szabadna száműzni.

2014. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem célom visszatérni a kenyérhez. Nem mondom,hogy soha többet,egy kiflit se eszek meg,de nem napi,vagy heti rendszerességgel.

A gyümölcs nagyon fontos? Sosem voltam nagy gyümölcsevő,alapvetően nem vagyok édesszájú,de ha nagyon fontos,akkor lenyomom ..mennyit kell enni egy nap belőle?


2 hét alatt fogytam 1 kilót ,tehát 0,5 kg fogyás volt 1 héten,ez jó szerintem

2014. máj. 7. 13:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb ha számolod, mert egészséges kajákból is be lehet vinni túl sok kcalt.


A nagy adagokkal nem lenne akkora gond, de a szervezeted a fehérjét nem tudja elraktározni, ezért a nap folyamán fokozatosan kéne bevinni ezt a tápanyagot.

2014. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne a kalóriákat, hanem a makrotápanyagokat számold, egyszerűbb.

Pl.: 100 gramm disznóban van 20 gramm fehérje és 10 gramm zsír.

2014. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

30 deka csirke zöldséggel szerintem rohadt kevés, kopogna tőle a szemem... Botrányosan kalóriaszegény cucc :D Ha zsírban sült disznó, az már alakul, de azt sem látom soknak ebédre, főleg, hogy nem tudom, a többi étkezésed milyen. Megjegyzem, én csak a kalóriáról beszélek, nem értek a sok fehérje fogyasztásához.

Én a helyedben nem számolnék kalóriát, mert az macerás és nem hiszem, hogy olyan sokat segít, maximum néha, kíváncsiságból, tanulságos lehet, de nem mindennap. Ha nem érkezik meg az eredmény, akkor majd ráérsz agyalni azon, mit változtass, de így első körben jó irányt követsz. Én is életmódot váltottam, s próbálkoztam ezzel-azzal, de alapvetően annyit eszem, amennyi kell, hogy ne legyek éhes. Ezzel egy ideig fogytam is, most már nehezebb (a minimális kalóriaigényem mit sem csökkent a fogyással). Viszont nem hízom, egyek bárhogyan az életmódváltáson belül, ez is valami.

Én is napi 2-3-szor eszem, van, akinek ez a legjobb, az nyilván ne erőltessen magára mást, csak mert mások szerint úgy jó.

2014. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

30 deka hússal + salátával képtelenség igazán sok kalóriát bevinni, ráadásul az elhízás hormonzavar is:


Egészségesen táplálkozó embereket, akik nem esznek cukrot, keményítőt és minden szemetet össze ne hitegessünk már azzal, hogy ha 'sokat' esznek húsból, vagy 'telezabálják' magukat jégsalátával akkor az életben bármikor is elhízottak lehetnek. Kissé vicces lenne.


Kérdező meg a leírása alapján igen mértékletesen és jól eszik.


Mennyivel másabb lenne a világ, ha mindenki hasonlót tartana. Vajon mennyi túlsúlyos és beteg ember lenne, ha salátát enne mindenki ebédre, hússal? Képzelem mennyi inzulint kellene vásárolniuk a (nem létező) cukorbetegeknek, hogy lenyomják a hússal felemelt vércukorszintjüket :D

2014. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gyümölcsről vélemény valaki? szükséges?
2014. máj. 7. 17:57
 8/11 anonim ***** válasza:
A gyümölcs jó dolog, ha nem viszed túlzásba.
2014. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én azt hittem,sok a 30 deka hús :D nő vagyok egyébként . Lehet,hogy kalóriaszegény,de olyan soknak tűnik ,azért kérdeztem de ezekszerint egy normális,átlagos mennyiség,semmi extrém .

Látom a vélemények megoszlanak a számolással kapcsolatban..

2014. máj. 7. 18:03
 10/11 A kérdező kommentje:
A lenmagolaj egészséges ? nem minden nap eszek zsírosabb kaját,pedig azt olvastam kellene. Mivel lehet pótolni?
2014. máj. 7. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!