Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Minden esetben jelentkezik a...

Minden esetben jelentkezik a jojó effektus vagy elkerülhető?

Figyelt kérdés

Kedves válaszolók :)

Fél év után lassan elérem azt a súlyt, amiről álmodtam. Kemény munkával adtam le 10k-gt 5.5 hónap alatt. Naponta körülbelül 800-900kcalt eszek, néha kicsit kevesebbet. Egyébként ülő munkát végzek, tanuló vagyok, a sport teljesen hiányzik az életemből.

Hogyan állhatok be súlytartásra anélkül, hogy visszajönnének a kilók? 1-2kg még nem a tragédia, de azon felül nem szeretném. Esetleg ha elkezdenék sportolni, akkor segítene? Vagy ha fokozatosan növelném a bevitt kalóriát?



2016. ápr. 27. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Koplalnod kellett az ilyen lassú fogyáshoz? Eleve vékony voltál vagy mi? Ez így elég fura.


Ha vékonyabb vagy, mint ami a testednek egészséges, akkor nehéz lehet megtartani, normál esetben könnyebb, bár kalóriaegyensúly kérdése mindkettő. Én fokozatosan növelném a kalóriát, igen, már ha megy s nem esek rá az ételre a koplalás után.

1-2 kiló bizonyára simán visszajön a legelején, de az nem háj.

Sportolni mindenképpen jó, az egészséges életmódhoz hozzátartozik a mozgás.

2016. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, igazából azért fogytam lassan, mert egészségügyi problémáim vannak és a gyógyszerek nagyban hátráltatnak. Na meg közbejött egy-két ünnep és volt, hogy később ettem, mint amikor szoktam.

Egyébként ez a 800-900 kcal nem pontos. Nyilván volt olyan nap, hogy egész nap rohantam és csak 600kcalt ettem, de olyan is, hogy bőven megvolt az 1100kcal is. A folyadékot sose számolom bele, pedig van, amikor tejet iszok például és azért 2.5dl 220kcal. Szóval nem feltétlenül pontosak az adatok, elég nagy ingadozás van a napjaim között.

Egyébként sose voltam nagy evő, mindig keveset ettem. Csak korábban rossz ételekből (gyorskaják, zsíros ételek későn stb...), most pedig egy egészségesebb életre váltottam. Egyrészt az egészségügyi problémáim miatt döntöttem így, másrészt pedig a saját közérzetem miatt.

2016. ápr. 27. 20:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A jojó effektus lényege,hogy nem zsírból történik a súlyvesztés,hanem az izomtömeg mérete csökken.

Kalóriatöbblet hatására az izmok feltöltődnek a zsír az maradt ugyanannyi és ugyanott van az illető ahol van.

Tehát ha valaki normálisan diétázott szénhidrát csökkentéssel,akkor nem valószínű a jojó.

2016. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Ja igen és a konkrét válasz.Amit te csinálsz azzal valószínűleg az anyagcseréd totálisan be lett lassítva ezért valószínűsíthető a jojó magasabb kalória bevitelnél,bár az étrend összetételét nem írtad.
2016. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A szénhidrátot nagyon lecsökkentettem és afehérjét megnöveltem. Sokkal jobban érzem magam így, egészségesebbnek érzem magam. Korábban folyamatosan aludni akartam, nem volt elég 12 óra alvás sem...Most pedig bármikor is feküdjek le, 8 órakor már ébren vagyok. Máskor ez hajnalnak számított nálam.

Régen nagyon sok gyorsételt ettem, rengeteg tésztát és mértéktelen mennyiségű kenyeret.

Először úgy kezdtem fogyózni, hogy mindent ugyanúgy ettem (tészta, krumpli, kenyér), de bekorlátorztam. Tehát maximum fél tányérnyi egy nap és a többit egészséges ételből.

Aztán fokozatosan elhagytam ezeket. Mára már nem eszek krumplit, zsíros húst (szalonna, kolbász), tésztát és kenyeret sem. Édességet igen, de maximum 2 kocka étcsoki egy nap, vagy natúr joghurt édesítővel. Slussz.

Emellett olyan ételeket eszek, amiket soha. Nagy kedvencem lett a tojásfehérjéből készült rántotta, a túró kis édesítővel, a natúr joghurt és a párolt zöldségek (bébirépa, brokkoli, karfiol stb...). A leveseket is imádom, eddig sosem ettem meg szinte.

Egyébként biztosan fogytam izomból, mert nem sportoltam. Viszont zsirból is nagyon sok ment le, mert két-három számmal kisebb nadrágot hordok :) Az L méretű ruhák helyett mára az S-XS közül kell válogatnom.

Ha továbbra is betartom ezeket a szabályokat, és ezeket az ételeket eszem, ám fokozatosan egyre többet, akkor nem kell a súlynövekedés miatt aggódnom?

2016. ápr. 27. 22:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké,ez akkor még a jobbik eset,bár egy alap hiba azért van.

A zsír is le van csökkentve...

Valamiből pedig kell energiát nyerni ezért alacsony ch-nál érdemesebb megemelni a zsírt.

Így az anyagcsere sem lassulna be és a kalóriabevitel is ideálisabb lenne.

Szóval a tojássárgáját is nyugodtan egyed és süsd kókusz vagy kacsa zsírban a tojást,zsírosabb húsok is mehetnek.

És menjen elég rost,brokkoli,karfiol alma.

2016. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, de már a kiindulópont se rossz, csak ugye kevés, ezért is lesz jó a zsír, a tojássárgája amúgyis értékes, tápanyagdús étel.


A reggeli felkelés könnyebbsége ismerős, ez ketogén diétában nagyon gyakori dolog, márpedig ha igazán levitted a szénhidrátot, nem túl magas fehérjebevitel mellett, akkor ketogén diétán vagy, zsírbeviteltől függetlenül.

2016. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő : köszönöm :) Tehát akkor mire számítsak?
2016. ápr. 27. 23:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sokan rosszul számolják a kalóriákat, általában meg szokott lenni az alapanyagcseréhez szükséges szint. Szerintem nálad is ilyesmi történt, hiszen nem számoltad be pl. a tejet, plusz energiád is adódott bőven.

Jojótól nem kell tartanod. Egyrészt baromságnak tartom, hogy ha valaki kevesebbet eszik, csak izomból fogyjon. Egy elhízott, rossz életmódot folytató emberen nagyon kevés izom van, elég szélsőséges lenne, hogy abból megy le 5-6 kg, a maradék pedig víz plusz némi zsír..

Ha jojó lett volna, akkor az hamarabb jelentkezett volna, általában 2-4 hét után, amikor a koplalás miatt kiürülnek a vitaminok/ásványi anyagok, és kedvetlennek, gyengének érezzük magunkat. Ha elkezdesz most picivel több szénhidrátot enni, akkor 3-4 nap alatt feljöhet 2-3kg, de attól nem kell megijedni, az csak víz.

A helyedben eljárnék kocogni 2 naponta 40 percet, mellette megemelném az étel mennyiségét. Elég hetente egyszer mérned magad ahhoz, hogy megtudd mekkora az az ételmennyiség, ami mellett stagnálni tudsz.

2016. ápr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy iagazad van :)

Van valaki másnak esetleg személyes tapasztalata?

2016. ápr. 28. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!