Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálás+nyaralás?

Kalóriaszámlálás+nyaralás?

Figyelt kérdés

Egy ideje odafigyelek a kalóriákra, kalóriabázison vezetem, mit és mennyit ettem, szépen fogyok is, majdnem 12 kg ment le eddig.

Viszont hamarosan megyünk nyaralni, ahol esély sem lesz saját készítésű kaját csinálni, de még ha lenne, akkor sem akarnék ezzel pepecselni a nyaraláson a konyhában :)

Szóval az a kérdésem, hogy ti ilyenkor mit csináltok? Nyilván egy éttermi, meg büfés kajára nincs kiírva a kalória tartalom.

Vagy ilyenkor félreteszitek a diétát, és kiélvezitek ezt az időszakot? (nyilván itt sem mértéktelen zabálásra gondolok, meg cola, meg csipsz stb, csak ésszerű keretek között)


2016. jún. 5. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen nyaralás lesz? Városnézős, vagy tengerparti, esetleg hegymászós? Általában egy nyaralás során az ember egész nap aktív (sétál, úszik stb), ezért ugye több energiát is használ a szervezete. Én a te helyedben súlymegtartásra koncentreálnék. Az olajban tocsogó köretet lehet hogy kihagynám, és kérnék valami mást. A kalóriákat kb be tudod lőni, de sosem lehetsz 100%-ig biztos, miben mennyi zsír/cukor van.
2016. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bűnbe vinni, de nálam a nyaralás az nyaralás, nem az idegen helyen való önmegtartóztatás. Ügyelek arra, hogy ne zabáljak be 8000 kalóriát egy étkezésre (már csak a rosszullét miatt is), de ha már diétázom egész évben, igenis megengedem magamnak a zsírban tocsogó lángost, az olasz pizzát vagy amit megkívánok (ahogy karácsonykor anyám sütijét is).
2016. jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Figyelek az etkezèsemre ugyanúgy, de ha kicsit megszalad a kalória, nem gond. Nyaralas alatt reggel elmegyek 40-60 percet futni, illetvr ha van edzőterem a hotelben, oda megyek. Ennyi. Nalam màr bőven beàllt egy olyan ètrend, ami felett amùgy sem tudok többet enni. Ma màr ha tùl sok ch-t eszem, illetve tùl sok zsìrt, fàj a gyomrom, tehat tudom hol a határ.
2016. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor elengedem magam, bár reggelizni sose szoktam, délbe ilyenkor salátát eszem hússal, a nagy melegbe én sose kívánom a sok kaját. Emelett egész nap úszok, sétálok, így napi 3000-3500 kcal-os kerettel simán tudok számolni. Este szoktam elengedni magam mint állat. Pizza, sütik,fagyi minden xart eszek, ha már egész évbe figyelek az alakomra. :D 1 hét alatt amúgy se tudnál sokat hízni feljön max 1 kiló és? Legaalább jól érezted magad, és akkor így 1 héttel tovább tart majd a diéta. Bumm neki.
2016. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Krisz85 ***** válasza:
0%
aki normálisan diétázik /tehát nem az emberek 99%-a/ az vagy nem megy nyralni, vagy nem nyára időzíti a diétát, vagy visz magával konzerv tonhalat, és minden olyan kaját amit nem kell főzni és mérni, vagy egyszerű adagolni /abonett kenyér , zabpehely és társaik/
2016. jún. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem diétàzni kell, hanem èletmódot vàltani. Nyaralás alatt is lehet mozogni, eljàrni edzeni. Akinek ez teher, az nem vàltott életmódot. Ugyanez igaz a kajalásra is. Ha èletmòdot vàltottal, nem tudsz ùgy zabàlni mint előtte. 1 hèt alatt így hízni sem hízol, mert nem zabàlsz, odafigyelsz, es edzel.
2016. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Én nyaraláson nem számolgatok, olyankor a diétám is nyaral, ráér az év többi részén :)

Az alatt az 1 hetes nyaralás alatt 1-2 kg a max, amit híztam.

Aki azért nem megy el nyaralni, mert diétázik, az pedig már egyenesen beteges.

Az életmódváltás meg egy dolog, és nagyon jó, amikor az ember felkel hajnalban pl futni egyet munka előtt (én is ezt csinálom, és imádom), de a nyaralás spec nem arról szól, hogy szeretnék ott is felkelni reggel 5-kor, hanem arról, hogy addig lustálkodom, amíg jól esik, és egész nap pihenek és szórakozom, mert ez az az időszak, amit soha máskor nem tehetek meg az évben, csak a nyaraláskor.

És ne mondja nekem senki, hogy "akinek ez teher az nem váltott életmódot". Szerinted okoska, amikor évek óta így élek az nem életmódváltás, csak azért, mert évi 1 hétre felfüggesztem?

2016. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Szerinted okoska, amikor évek óta így élek az nem életmódváltás, csak azért, mert évi 1 hétre felfüggesztem?"


Pontosan. Ha életmódot váltasz, akkor mindig, minden esetben tartod, és nem szoksz vissza a régi rossz szokásaidhoz! Nekem azt senki ne mondja, hogy ha valóban életmódot váltott, akkor nyaraláskor ugyanúgy tudja enni a sok zsíros, cukros sza*t! Nem az 1-2 fagyiról, meg néhány pohár sörről vagy koktélról van szó, az bőven belefér.

2016. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én tudom ugyanúgy enni, évi 52 hetet végig sportolok és szigorúan tartom az étkezési tervem 99%ba, nehogy már nyaraláskor kalóriát számolgassak meg sportoljak meg hasonló szarok.
2016. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

De, simán lehet több éves életmódváltás után visszatérni a régi ételekhez egy időre :) Ebben nem is látok nagy problémát, már bizonyos keretek között.

Persze van, amitől el lehet szokni. Durva váltáskor átalakulhat a bélflóra, ami nem fordítható vissza gyorsan (mintha a laktózzal ez lenne. a rosttal tuti, de kevés ember él nulla roston hosszútávon). A glutén és a gyors cukor is olyan, hogy pár hónap kihagyás után büntetni tud, ha túlzásba viszi az ember. Ezekre persze nem árt figyelni.


Nyaraláskor vagy akár rokonlátogatáskor nem tudok számolni, bár azért utóbbi esetben, ha egyetlen étkezés ilyen, megkísérlem, elég nekem hozzávetőlegesen. Nyaraláskor élvezni kell a nyaralást, lehetőleg a legfontosabb önkéntes szabályaimat betartva (sok van, még kilengéskor is, ezért viszek mindenhova saját ételt, aztán meglátjuk), elvégre nem akarok rosszabbul lenni a nem megfelelő ételektől (a túlzabálás nem szokott fenyegetni, egy kis plusszal nincs baj, de ha igazán jóllakom, nem kívánok többet).

2016. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!