Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Segítség. Elvesztem a kalórias...

Segítség. Elvesztem a kalóriaszámlálás labirintusában! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
27 éves, 154 cm, 62 kg vagyok... Most megfogadtam, hogy életmódot váltok, és elkezdek naponta többször keveset enni, meg kalóriátszámolni, meg minden nap tornázni! Minden nap a Sinkó Andrea 3 az 1-ben edzésprogram első részért csinálom meg a kick-box aerobic-ot! [link] Ez alapján nézem a kalóriát, de abban sem vagyok biztos, hogy itt a második oszlop / jel utáni részt kell számolni? És hogy az alapján mennyinek kell lennie nap végére? Továbbá, hogy elég e a mozgás amit csinálok naponta?! Ez nagyon nehéz, de mindenképp szeretnék fogyni legalább 10 kg-ot, de ha 12 lenne annak még jobban örülnék, viszont mióta tornázom, (kb. két hete)azóta feljött 2 kg, mert előtte csak 60 kg voltam... még annyit kiegészítésként, hogy többet nem tudnék egyenlőre mozogni, mert eddig borzalmasan mozgás szegény életmódot éltem, nem törődve azzal, hogy mit eszem! Légyszi segítsetek, hogy így megy e majd le rólam zsír, és mennyi időt kell várnom mielőtt elkezdek elkeseredni, hogy nem sikerül?! :)
2014. aug. 2. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Túl hirtelen és túl nagyot akarsz váltani! A célkitűzés oké, de az oda vezető út...?:) Fokozatosan változtass az étrendeden: a minőségén, mennyiségén, gyakoriságán. Minden nap kick-boxozni sok. A minden nap is, meg a kick-box is, mivel előtte nem mozogtál. Ez megterhelő a szervezetednek és vagy az életkedved megy el tőle, vagy a szíved teszed tönkre. Eleinte csak bicajozz vagy kocogj, tornázz otthon másra. Figyelj az étrendre, a folyadékbevitelre és beindul majd. Az, hogy 2 kilót híztál a mérleg szerint, semmit nem jelent. Mérd le magad centivel, az a mérvadó!Amúgy meg én a www.kaloriabazis.hu-t használtam régen.
2014. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jelentkezz be a kalóriabázis.hu-ra, ott a fórumban minden kérdésedre választ kapsz olyanoktól, akiknek kellö ismerete és tapasztalata van.

Meg a sporthoz is adnak segítséget, tippeket, hogy mit érdemes csinálni és mit nem. Ha eddig nem sportoltál, akkor nem igazán jó egyböl olyanokkal kezdeni, amit beírtál, sok olyan mozgásforma van, ami nem ennyire megeröltetö, mégis hatásos.


Szóval ott indulj, igen jó eredményeket értek el már sokan ezzel az oldallal.

2014. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz kalóriadeficit kell de a leglényegesebb hogy miből viszed be azt a kalóriát. Testsúlykilogrammonként 2-3g fehérje, 1.5-2g szénhidrát és 1g zsír (50% telített 50% telítetlen). Ez napi 5 de inkább 6 részre elosztva. Víz 3 liter. Multivitamin.

Edzés után azonnal fehérje bevitel, t.k x 0.5g a te esetedben 31g fehérje edzés után azonnal. Ezt a mennyiséget táplálék kiegészítővel is beviheted (protein turmix)


Fehérje: csirke, hal, marha, pulyka, tojás, túró

Szénhidrát: rizs, teljes kiőrlésű kenyér és tészta, zabpehely

Zsír: olívaolaj, lenmagolaj kókuszzsír, omega3 kapszula


Edzés: A súlyzós lenne a leghatékonyabb. Amit csinálsz az is jó, de sok így elsőre. Megterheled a szíved, nem vagy még hozzászokva. Elég ebből heti 3x is egyenlőre. A szabadnapokon inkább gyalogolj 40-60 perc folyamatos gyaloglás, úgy hogy ne kapkodj levegő után. Vagy annyi amit először kényelmesen tudsz gyalogolni, de a lényeg hogy folyamatosan.

Nem túl célszerű egyik napról a másikra életmódot váltani és fenekestől felfordítani mindent. A testednek időre van szüksége hogy megszokja az új feltételeket.


10 kilónál 4-5 hónapra kalkulálj, az a biztos és egyenletes. Először határozd meg az étrended, utána az edzést és tartsd magad hozzá. Ami még fontos lehet a fehérje mennyiségből nem vehetsz vissza csak a szénhidrátból.

2014. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindegyikőtök válaszát! Nagyon hasznos volt, és megpróbálok mindent betartani, mert tényleg szeretnék változni, és változtatni! Köszönöm! :)
2014. aug. 2. 12:52
 5/6 anonim ***** válasza:
szoval hanyagoltad magad,es ezaltal ugy erzed hogy teged is hanyagolnak.tudom mijen erzes.:)Nem tudom mennyire hatekony az hogy tobbszor eszel es keveset...fontosabb az hogy mit eszel. en anno 4eve lemondtam a cukorrol, pektermekekrol, mindenfele nasirol, csak vizet teat es neha kavet ittam, ezeket is cukor nelkul(edesitot sem hasznaltam)sot, a husrol is lemondtam...es naponta szaladtam 5-6kmtvolt amikor csak felet, ha nem volt idom.De mindennap csinaltam.Azthiszem 2honap se kellett es azt vettem eszre hogy csinos vagyok,habar az arcomon rancokat eszleltem de nem zavart hisz nem volt veszes.21voltam csak:)azota a huson kivul mindenre visszaszoktam es ne mondjam hogy vissza is hiztam, nem volt idom szaladni sem, meg folyamatosan tort ram az ehseg...felgyorsult az eletem es csupa stressz lettem...tomtem magam minden este edeseggel, sossaggal es filmeztem 2,3 orat...ez megfeledkeztetett mindenrol...csak arrol nem hogy elhanyagoltam magam...aztan lassan ezt a kulvilagtol is kezdtem eszlelni...ujra nekifogtam dietazni...ne mondjam hogy nagyon nehez...raadasul kis ido alatt akarok sokat fogyni...mar turelmem sincs...:)gondolom te is igy vagy ezzel...nem hiaba mondjak viszont hogy turelem rozsat terem:)szoval kitartast
2014. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én most ezzel a kaloriabazis.hu-val próbálkozom, tetszik nagyon az oldal, kíváncsi leszek, hogy elérem e a célom... Remélem sikerül! Igazából eszem mindent, amit eddig, csak este már nem kezdek el nassolgatni, meg betartom a mennyiségeket.. Továbbá nem tudom mennyire jó ötlet, de most ugrókötelezni akarok még nekiállni, hátha az is gyorsít majd a folyamaton :)
2014. aug. 6. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!