Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Diéta idején miket érdemes enni?

Diéta idején miket érdemes enni?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy szénhidrátot nem,fehérjét igen.De a zsírral mi a helyzet?És milyen ételekben van a csirkemellen és a tojáson kívül sok fehérje?Milyen köreteket lehet enni?
2016. jún. 9. 22:26
 1/5 crudy ***** válasza:
Kérlek olvass vissza a kategóriában mert napi 20 kérdés van ami ugyan ez. H miben van sok fehérje arról millió és egy táblázatot találsz a neten. Ha diétázni akarsz akkor is olvass: [link]
2016. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi a baj a szénhidráttal? Sok sikert a kihagyásához egyébként is, bár akár napi 5 gramm alá is le lehet menni, sokaknak sikerül. Én inkább nem teszem, túl nagy zöldség- és gyümölcsrajongó vagyok s egyéb kedvelt szénhidrátforrásaim is vannak, egészen durvák is, amikből én keveset fogyasztok, de van olyan fogyózó, aki sokat.


A zsír esszenciális tápanyag, kb. 40 gramm eleve kell.


Ki kevés zsírral, ki kevés szénhidráttal fogy, persze máshogy is lehet.


A zsíron kívül jóformán minden állati termékben sok a fehérje (a tejben és a joghurtban persze nem, azokban inkább víz van), növények közül a száraz hüvelyesek a legkiemelkedőbbek e szempontból, valamint némely olajos magvak, különösen a tökmag. A növényi fehérje nem komplett (pár kivételes növény azért akad), s erről most nem regélek, messzire vezetne.


Bármilyen köretet ehetsz, más kérdés, hogy neked érdemes-e s mennyit.

A zöldség az igen tuti, de ha mondjuk csirkemell mellé kell valami, akkor azért valami kalóriadúsabb kéne. Ha szénhidrátos étrend mellett döntesz, akkor valami gluténmentes, lassú felszívódású szénhidrátot ajánlok, de akár fehér rizst is ehetsz, ami nem lassú, de mondjuk sok zöldséggel már lassul. Nem mintha minden sikeresen fogyót érdekelne a felszívódás sebessége, de általában nem árt, ha nem gyors szénhidrátokon élsz, egyeseknek kvázi kötelező minimalizálni azokat...

2016. jún. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"egészen durvák is"


2-es ez engem érdekelne.

2016. jún. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Kérdező kérlek olvasd el fogyelmesen ezt a cikket... Aztán felejtsd el az olyan hülyeségeket, ahonnan eddig szerezted az információidat.

2016. jún. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3: Á, semmi érdekes, a durvával csak arra utaltam, hogy szénhidrátbombák. Zab, rizs, köles, mazsola... Ezek nincsenek benne az alap étrendemben, túl szénhidrátosak.
2016. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!