Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire gáz egy ilyen "bűnözés"?

Mennyire gáz egy ilyen "bűnözés"?

Figyelt kérdés

Kalóriaszámlálással fogyózom. Mindig nagyon odafigyelek a szénhidrát, zsír és fehérjebevitelre is. Egészséges ételeket eszem, semmi cukor, semmi pékáru, üdítők stb.. 1200 kcal-t eszem egy nap, könnyű ülőmunkát végzek, így ennyi kcal fér bele, ha heti 1 kilótól szeretnék megszabadulni. 4-5 alkalommal eszem egy nap (sosem érzem farkaséhesnek magam), heti 5x egy órát tornázom. Azt hiszem kicsit túl is teljesítettem, mert alig 7 hét alatt 8 kiló mínusznál tartok.

Ma valószínűleg a közelgő menzeszem bekavart, mert irtózatosan rám tört az édesség utáni vágy, és hát megettem egy Snickerst, és két gombóc fagyit (puncs, és csokis keksz). Utólag annyira rosszul érzem magam emiatt, már az is megfordult a fejemben, hogy megpróbálom kihányni, de szerencsére győzött a józan ész, és nem tettem.

Nagy bajt csináltam ezzel a nassolással? Vagy ez korrigálható azzal, ha mondjuk az elkövetkező 3-4 napban 100 kcal-al kevesebbet eszem, és valamivel többet mozgok?


2016. jún. 11. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rohadtul tök mindegy az az egy Snickers és két gombóc fagyi.


Most komolyan, olvasd már vissza, amit írtál. Kezd a fejedben valami nagyon rossz irányba fordulni. Persze, kell a szigor, anélkül nem megy, de beteges, amit csinálsz ebből az egy édességből.


Tanulságot levonva: érdemes lenne neked is beújítani egy tábla extra sötét csokit - legjobb a 99%-os, de ha nem szereted, 80% körül már elég jók vannak. Ebből egyetlen kocka lassan elszopogatva tökéletesen kielégíti az édességvágyat, számos hasznos anyag van benne (még egy súlycsökkentő diéta közben is jól hat) és minimális kalória.

2016. jún. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy baj van a toronyban... :( Évekig sikertelenül diétáztam, hormonprobléma, gyógyszerek, egyszerűen sosem értem el semmilyen célt. 23!! kg feleslegem lett. Most, hogy végre úgy néz ki rendben vannak nálam a dolgok, és a fogyás is beindult, talán túlzottan megszállott lettem. A régi súlyom lehet, hogy visszaszerzem, csak a józan eszem megy rá.


Mindenesetre köszönöm a választ, és a tanácsot. :)

2016. jún. 11. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, megértem, főleg ha ilyen előzményekkel sikerült most elkezdened hatékonyan fogyni. Én tavaly 14 kilót adtam le, és átmentem én is ilyen fázisokon (bár a hánytatás nem merült fel). Valószínűleg mindenki, aki igyekszik fogyni, érez lelkiismeretfurdalást egy-egy kilengés után. De hát elhízni se egy csokitól híztunk el, nem? ;) (Oké, tudom, neked ott volt a betegség is, na de mégis...)


Szóval ez olyan, tudod, mint hogy nem lehet két hét alatt lediétázni 5 évi "tunyaságot", egy csokival sem fogod elrontani a több heti vagy hónapi kitartó munkát.


És tényleg, be kéne építened valami kis pluszt az étrendbe, ami megadja a nasi-élményt. Nekem pl. a reggeli tej+csokis müzli volt ez a diétám alatt. Mindenkinek, aki fogyókúrára gondol, ettől égnek állna a haja, de nekem ez segített. Ez volt a napi kényeztetés. Igaz, én lassabban fogytam, az első 10 kiló olyan 9 hónap alatt ment le, aztán még négy utánament szinte észrevétlenül. Szóval lehet, picit lassíthatnál is, mert ha utána nem tudod tartani az étrendet és mozgást, akkor visszaszedheted a felesleget könnyen. (És ez sokkal reálisabb veszély, mint hogy rajtad marad a Snickers meg a fagyi... ;))

2016. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igazad van.

Arra már én is gondoltam, hogy túl gyors ez így, és talán a heti 1 kg is sok lenne. Habár nálam ez a felesleg mintha pillanatok alatt jött volna fel, 2.5 hónap alatt mutatott 23 kilóval többet a mérleg, és ennek már 6 éve.

De igen, lassabban kellene fogynom szerintem is. Azt hiszem emelek a kalóriabevitelen. A 7 hét alatt például a húsok mellé csak salátát, vagy párolt zöldséget ettem, pedig talán nem ártana néha pl. egy kis barna rizst is, csak az sosem fért bele ebbe a kalóriakeretbe.

A nasi szerencsére nekem nem hiányzik napi szinten, csak ilyenkor 1-2 napig. Gyakran eszem zsírszegény túrót light gyülöcsjoghurttal és valamilyen idénygyümölccsel összekeverve, nekem ennyi az édességből elég is.

Jól esett a megnyugtatásod. Azt hiszem talán pont ezért jöttem én most ide. Köszönöm. :)

2016. jún. 11. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja a saláta-párolt zöldség az jó köret, de heti egyszer nyugodtan mehet egy barna rizs.


Szerencsés alkat vagy, nekem az édesség a mai napig fájó pont, sajnos édesszájú vagyok nagyon. De az extra sötét csoki segít.


Kitartás, és csak ésszel! :) A kalóriaszámlálás segít, jó módszer, de könnyen túl merevvé teszi a rendszert. És tényleg nyugodtan emelhetsz is rajta picit.

2016. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így lesz, köszönöm még egyszer! :)
2016. jún. 11. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!