Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek? Köze lehet a...

Mit tegyek? Köze lehet a fogyókúrához?

Figyelt kérdés

2-3hónapja fogyózom ésaz utolsó menstruációm március 23-án volt. Tudom, ez 3hónap kimaradás. Volt közben vérzés, de nem igazi menzesz.

Naponta 1200kcalt ettem, 50kg vagyok. Van rajtam még egy pici felesleg, de már hagyom is, mert nem tudom mi lenne a legjobb.

Az emésztésem/anyagcserém nem lassult le és minden héten volt egy csalónap.

Mit tegyek, hogy újból menstruáljak?



2016. jún. 26. 17:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Jól eszel, próbáld meg foozatosan nővelni a kalória beviteledet, és menj el nőgyógyászhoz. Lehet nem ez az oka, csak azért mert nekem emiatt nem volt meg.
2016. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Rendben, növelni fogom, heti 200al mondjuk. Kicsit félek elmenni, anya miatt.

Azt nem írtam, hogy 17/L

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm:)

2016. jún. 26. 18:49
 13/21 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen voltam először nőgyógyásznál, aki férfi volt, anyukám elkísért, velem volt. Ne félj elmondani neki, ha baj van. :D
2016. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Örülök, ha segíthettem.
2016. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Okés:) várok még egy kicsit, míg emelgetem a kalóriákat, és ha nem akar megjönni, lehet ellátogatok egy nőgyógyászhoz. Igen, sokat segítettél:) mégegyszer nagyon szépen köszönöm:)
2016. jún. 26. 19:15
 16/21 anonim ***** válasza:

Első ránézésre jó az étrended, van benne elég fehérje és zsír is. Elgondolkodtató az eseted. Én szintén 50 kg vagyok, 163 cm, 41/N, és egy ideje pontosan 28 napos ciklusaim vannak. 9 hónapja kezdtem el az új étrendemet, 2-3 kilót fogytam és azóta ugyanannyi a súlyom. Az étrendváltoztatás előtt 24-26 napos ciklusaim voltak, közben nagy ritkán 30-31 naposak. Tehát én úgy gondolom, hogy mostanra jött rendbe a hormonháztartásom, tehát a súlyommal nincs gond (max. izmosodhatnék még, azzal visszajöhetne az a 2-3 kg).

Gondolkodtam, mi lehet a lényeges különbség az étrendünk között. Én egyáltalán nem eszem gabonát. Hetente egyszer eszem halat, 1-2x vörös húst (sertés vagy marha), a többi napon szárnyas, főleg csirke. Hetente egyszer eszek májat, és egyszer egy doboz tőkehalmájat. Minden nap sok zöldséget eszek, 1-2 adag gyümölcsöt, legalább 2 tojást és egy marék diófélét. Nem eszek semmit, amiben szója vagy étolaj van, tejterméket, száraz hüvelyeseket sem. A kalóriákat nem számolom, annyit eszek, amennyi jólesik, zsírral vagy kókuszzsírral sütök.

Két dologra gondolok. Az egyik az, hogy valamilyen vitamin, vagy ásványi anyag kevés az étrendedben. Talán a cink, mint fontos hormonszabályozó anyag. A halakban nem tudom, mennyi lehet, sajnos a zabban (és hüvelyesekben) lévő cink a fitátok miatt nem jól hasznosul. Próbaképpen felvehetnéd az étrendedbe a tojást, marhahúst, májat, vagy a kagylót (utóbbit persze mértékkel).

[link]

Persze lehet, hogy tévedek, és valamilyen más vitamin vagy ásványi anyag (is) kellene.

A másik, hogy az étrended elég szegény zsírban és koleszterinben, ami az enyémről nem mondható el. Bár a koleszterint a szervezetünk is előállítja, valamennyit az ételekkel is fontos bevinnünk, és ez a hormonok előállításához is szükséges. Miben van sok koleszterin? Zsíros tejtermékek, tojássárgája, máj, velő - én utóbbi hármat mind rendszeresen eszem, nálad hiányoznak. A lazacban pl. pont nagyon kevés van.

Ha a halakon kívül nem akarsz más állati fehérjét enni valamilyen okból, legalább szedj étrendkiegészítőket, és süss zsírban, ezzel szerintem vissza lehet billenteni a hormonháztartásod pár hónap alatt.

2016. jún. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Utolsó:köszönöm szépen:)

Zabból igazàból nem mindennap eszek ennyit. Tojàssárgájàt nem szeretem, viszont a fehérjét előszeretettel fogyasztom heti 3x(ennyiszer futtja friss tojàsra). Olívaolajat használok, csirkét és nyulat szoktam enni, májat nem igazàn szeretem, de ez jó ötlet pedig, mert a májban sok a vas, ami a vérhez szükséges. Esetleg vérszegény lehetek, mert kevés vasat viszek be és közrejátszhat?

Héten eszek májat, veszek étrendkiegészítőt.(tudom, hogy nem ér sokat, de zöld teát iszom naponta, àsványvizet néha és pezsgőtablettàt)

2016. jún. 26. 23:53
 18/21 anonim ***** válasza:
A tojásfehérje csak fehérje, a sárgájában vannak a vitaminok, fontos tápanyagok. Rengetegféle formában lehet fogyasztani, akár nyersen is, édesen, sósan, különféle ételek alapanyagaként, levesbe keverve... Az én gyerekeim sem szeretik a főtt vagy lágytojás sárgáját, de megeszik rántottában, és még sok más formában (pl. turmixban).
2016. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kezdésnek megehetnél egy egész kagylókonzervet, a cink miatt, és egy nagyobb adag (zsírban sült) májat.
2016. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi újság veled? Helyreállt már a ciklusod?
2016. dec. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!