Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy csináljam, hogy ne...

Hogy csináljam, hogy ne legyen koplalás? Segítség!

Figyelt kérdés

3hónapig fogyókúráztam, 5kg ment le lassan. Csináltam jó párszor csalónapot, hogy a koplalást elkerüljem. Viszont!

163cm 50kg-s lányként ez nehéz, mivel 1600-al tartok súlyt. Ebből következik, hogy heti -0,5kg=1100kcal. Ha edzek, persze olyan 1200-1300.

1100körül ettem fogyókúrám idején. Fáradt voltam, és a menstruàcióm is kimaradt. 1hete elég sokat eszem és meg is jött..48kg szeretnék lenni, és ezt a maradék 2kg-t koplalás nélkül leadni. Mennyit edzek, mennyit egyek, hogy ne legyek fáradt(tudom, egypicit az leszek, hiszen kalóriamínuszban leszek), és a menzeszem se maradjon el?

17/L



2016. júl. 3. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Iszol elèg folyadèkot?

Miket eszel? Mit edzel? Alszol eleget?

Alacsony testsúly esetében, tartós éhezés során akár a peteérés is kimaradhat, a menstruáció elmaradása akár hónapokig is eltarthat. A táplálkozási zavarokban szenvedőknél a menstruáció késése már komoly jel arra, hogy a szervezet élettani folyamatai károsodtak

2016. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1100 is kevés, bár ha 1600 a súlytartód, ez nem extrém deficit. Viszont ennyiben nehezebb bevinni a szükséges tápanyagokat, sokaknak vannak elég értéktelen ételei, ami mellé már nem fér be, aminek kéne.

De mivel a súlyod is kevés, lehet, hogy a szervezetednek ez a súly nem tetszik, nem tudom.

Akárhogyan is, láégy óvatos. Ezerpárszáz kcalt vigyél be s mozogj annyit, hogy lassan fogyj (ekkora súlynál minek gyorsan? eleve felesleged se lehet kb. semmi). De ha így is kimarad a mensesed, akkor súlyt kell felszedned, mert azzal van gond.

2016. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az edzés azért se rossz, mert a több izom szebb formát ad, egészségesebb s hasznosabb, ha nem minimális izomzatunk van s több is lesz a kalóriaigényed, ha izmosodsz. Bár ahhoz sok idő kell s egy idő után kalóriatöbblet, csak kezdetben lehet kalóriadeficitben izmosodni, persze akkor sem mindegy, mit eszel.
2016. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámlálással az a baj, hogy sokan a belőtt kalóriamennyiséget olyan ételekből viszik be, amikben kevés a tápanyag. Odafigyelsz arra, mennyi fehérjét és zsírt fogyasztasz, eszel vitamindús ételeket (zöldségek, gyümölcsök, máj stb.), valamilyen étrendkiegészítőt? Mennyi feldolgozott és cukros ételt eszel? Mennyi finomított lisztet, bolti tejet/tejterméket/pékárut, konzerveket? A fáradtság fogyókúra alatt sem kötelező, sőt, ez is azt jelzi, hogy nem megfelelő az étrended, akárcsak a hormonproblémák.

Én 2 kg mínusznál fontosabbnak tartom az egészségem. Amúgy én is 163 cm vagyok és 50 kg körül, csak én egészségesen fogytam le és tartom a súlyom, szabályos 28 napos ciklusaim vannak és tele vagyok energiával. Nekem ez a súly tökéletes, de ha szednék fel még pár kilót izomból, azt se bánnám.

41/N

2016. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Napi 90-100g fehérjét(csirkemell, sovány sajt, hal, tojás, ritkán felvágott, tonhal)

100g ch-t(zab, gyümölcs heti 5x, zöldség, joghurt, heti 1x tk kenyér)

40g zsírt(olívaolaj, olajos magvacskàk)

Úszok heti 3x30percet, futok heti 3x30percet.1pihenőnap kell.

Naponta 3liter vizet iszok, szedek étrendkiegészítőt, vitaminokat(B, C, D, Fe, Mg, Ca).

Nem eszek semmi liszteset, pékárut, üdìtőt, azokat eszem, amiket felsoroltam.

2016. júl. 3. 22:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez így elég jónak tűnik. Ha emellett az étrend mellett a maradék 2 kilót nem tudod leadni, az két dolog miatt lehet: izmosodsz, vagy egyszerűen ennyi az egészséges súlyod, amihez a szervezeted ragaszkodik a normális működése érdekében. Ha mégis lemegy, akkor pedig megnyugodhatsz, és sport mellett ehetsz többet is.
2016. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!