Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A nasi elrontotta a diétámat,...

A nasi elrontotta a diétámat, vagy ennyi még oké?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Nem vagyok még jártas a kalóriaszámlálásban, ezért inkább titeket kérdezlek róla.

A mai étkezésem:

2db tojásból rántotta minimális olajon (fél evőkanál kb.) mellé 1 szelet toast kenyér. Később megettem 250g sissy zsírszegény túrót, amibe egy kisebb alma felét kockáztam. Vacsorára pedig vajban fogok zöldséget párolni.

Viszont nasiként megettem 200g zserbót. (4 kocka). Nem gondoltam, hogy ilyen sok kalória van benne...Nagyon be fog tenni a fogyásomnak?



2016. júl. 11. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem zavart be, mivel ennyi kajával max éhezni lehet.
2016. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézd, nem tett jót, de mindig van lehetőséged tanulni az elkövetett hibákból és majd holnap nem fogsz nassolni. Ettől függetlenül: mennyi kalóriát tervezel bevinni a szervezetedbe? Mert azért azzal számolj, hogy az 1200 kcal nagy átlagban szükséges ahhoz, hogy ne éhezz és a szervezeted még fogyni is tudjon! Ezen kívül... Ne vajban párolj, inkább simán vízben és fogyassz mellé zsiradék nélkül készült roston sült csirkemellet, pulykamellet, amelyiket szereted. Arra is érdemes figyelni, hogy legyen meg azért az öt étkezés.
2016. júl. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel a zserbó nélkül keményen koplalna bárki ennyitől, bizonyára így is deficitben vagy. S nyilván nem zserbózol mindennap.

Egyébként szolid vagy, nekem a zserbó dupla kalóriabevitelt okoz az adott napra... De jó süti s évi egyszer belefér... :D Aki szolidabban tudja enni vagy aktív, annak sokszor is. Persze férjen mellé, aminek még kell. Nálad jobbára egész értelmes dolgok mellé jött be, nem látok benne különösebb problémát. Jó, az inzulint megdobja, ahogy a kenyér is, ettől még lazán lehet fogyni.

2016. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Miért ne párolna vajban? A vizes zöldség siralmas és nem laktat. Az lehet, hogy némi fehérje még beférne, én nem tudom, nem ismerem a kérdező adatait, habár támogatom az utolsó étkezés viszonylag fehérjedús voltát (ami akár meg is lehet, zöldségfüggő).
2016. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1550kcalt állítottam be egy napra, mivel a BMR-em 1490 körül van :)

Még próbálok majd a zöldség mellé valamit kitalálni, hogy meglegyen a napi kalóriabevitelem. A fehérjét bevittem, ha jól számol a bázis, akkor 78g megvan :)

2016. júl. 11. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 4.!

Pont amiatt, mert a vízben párolt zöldséget még befűszerezheted ízlés szerint, nem feltétlenül sóval. A vajban történő párolás viszont, szerény véleményem szerint, totál fölösleges zsiradék bevitele. Még ha minimális is, de megoldható máshogy, ami elősegíti a fogyást, akkor miért ne tenné? Nyilvánvalóan a zsírban oldódó vitaminok miatt így is, úgy is be kell vinnie némi zsiradékot, de ismét szerény véleményem szerint, azt már a reggeli rántottánál biztosította. Amit egyébként szerencsésebb lenne teljes kiőrlésű kenyérrel fogyasztani. :)

2016. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
vajban párolás valóban nem ajánlatos. megfőzöd és ezer+1 féleképpen lehet fűszerezni a zöldségeket. sokan irtó fantáziatlanok a konyhában, ezért kín sokaknak az életmódváltás vagy a diéta.
2016. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Én nem vagyok fantáziátlan, az biztos, de zöldséggel se laknék jól s meg sem enném zsír nélkül, hacsak nem nyers. Persze nincs baj azzal, ha valaki más, de ha a kérdező vajasan szeretné, akkor egye úgy. Úgyis szüksége van kalóriára, már kitárgyaltuk, hogy alapból keveset eszik.

A zsír is jó energia, semmi gond nincs azzal, ha valaki abból visz be akár sokat (persze nem mindegy, milyen zsírból), a kérdező viszont keveset eszik belőle. De azt jól használja fel, finomabbá, laktatóbbá teszi vele az ételeit.


Ha már többen javítanák a reggelit, én semmilyen kenyeret nem ennék hozzá, inkább még pár tojást, több zsírt és sok-sok zöldséget. De tudom, hogy ez nem mindenkinek megfelelő, van, aki sok szénhidrátot is igényel mellé. Szerintem jobb, ha gluténmentes és sokszor nem árt, ha rosttartalma sem minimális. Bizonyára zabpelyhet tennék a rántottába, mert az szerintem remek, de sok lehetőség van.

2016. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont az étolaj a haszontalan (sőt káros) zsiradék, a vaj sokkal hasznosabb anyagokat tartalmaz. Valamennyi zsiradék (nem finomított és hevített, transzzsírokat tartalmazó olaj) mindenképpen kell egy értelmes étrendbe.

Szerény véleményem szerint a zsírszegény túró is marhaság, és nem a zsírt kell elhagyni, hanem a finomított liszteket és cukrot. Ezek pedig a zserbóban is vannak. De ha olykor eszik is az ember, nem dől össze a világ, csak legyen mellé értelmes mennyiségű fehérje és zöldség is.

2016. júl. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!