Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A harcos étrenddel kapcsolatba...

A harcos étrenddel kapcsolatban van valakinek pozitív tapasztalata?

Figyelt kérdés

Olyanok beszámolójára vagyok kíváncsi, akik következetesen folytatják a harcos étkezést, és úgy érzik, hogy bevált számukra.

Hogyan néz ki a harcos étkezés konkrétan nálatok?

Mi a legfontosabb, amire figyelni kell?

Mik a nehézségek?

Vannak buktatók?



2016. febr. 5. 21:33
1 2
 1/16 Szabi.L ***** válasza:
Bár én nem próbáltam ki, de ezt elolvashatod, hátha találsz benne valami hasznosat: [link]
2016. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Bár én nem azt követem, de az időszakos böjtölést, ami némiképp hasonlít rá, igen. Rengeteg cikket olvashatsz róla, hogy mik az előnyei, de természetesen ez sem való mindenkinek. Én semmilyen időpontra vonatkozó megszorítást nem támogatok, ha erőltetni kell rá magát az embernek, bár tudom, hogy az időszakos böjtölők zöme ezt tette az elején. Én ha éhes vagyok délelőtt, eszem, ez egyértelmű. De nem szoktam éhes lenni. Ahogy éjjel sem. A legjobb, ha az ember az evések számát, idejét és méretét önmagához igazítja (no meg az összetételt is, de arra legalább vannak holmi laza szabályok. az előzőekre nem igazán, a napi összbevitel számít, semmi baj nincs a napi egy evéssel, ha az adott embernek az jó).
2016. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Azta... nemrég írtam ki kérdést, hogy úgy vettem észre, nekem a napi egyszeri, esti kajálás sokkal élvezetesebb, sokkal könnyebben tartható, mint amikor ugyanazt a mennyiséget elosztottam többfelé. Nem tudtam, hogy ez egy létező ideológia, a "harcosok étrendje".


Hát nekem bevált, de mivel én direkt így szeretem és nem csak magamra erőltettem, így könnyű. A reggelit eleve utálom, ebédelni időm nincs, így délután 5-kor jutok el az evésig. Akkor csinálok egy embertelen nagy tálnyi salátát, sokféle zöldségből, bele vagy tonhalat, vagy citromos csirkét, magokat, kókuszzsírt, és addig eszem, amíg fér belém. Desszertnek almát, vagy narancsot utána. Aztán már semmit, ki vagyok dőlve annyi kajától. És ahogy a kérdésemben írtam, tiszta energikus vagyok már kora reggel. Nekem nincs ebben buktató, meg nehézség, de nem győzöm hangsúlyozni, hogy én ezt magamon kísérleteztem ki, mert nagyon nem bírtam a "sokszor keveset" dolgot.

2016. febr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én mindig ezt csináltam. Akkor is amikor még nem tudtam, hogy ez a harcos étrend. Csak igy alakult nálam. Eredmény: étkezésben kiegyensulyozott vagyok.
2016. febr. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Nekem egyértelmű, hogy az esti étkezést csak nagyon nagy kínok között tudnám elhagyni. A harcos étkezésben nem is kell elhagyni, ezért tetszett meg. Viszont a napközbeni étkezések elhagyása is kihívást jelet. Nálam ez a legnagyobb buktató. Pedig érzem, hogy egyáltalán nem szükséges az egész napot végig zabálni. Régebben minden bajom volt, ha nem volt nálam egy szendvics vagy egy péksüti. Ma már tartalékok nélkül is jól tudom érezni magam, vagy megelégszem egy almával. De sokszor elcsábulok, főleg akkor, ha ismerősöm vagy barátom a közelemben eszik. És tudatosan figyelek most arra, hogy egyek gyümölcsöt. Ez egyértelműen jó. Egyébként annyira nem szeretem a gyümölcsöket. Az a kevés dolog, amit napközben ehet a harcos étkező, már a fülemen jön ki és nagyon unalmas. Ezzel vannak még gondjaim.

És bonyolult minden estére normális vacsit összeállítani, mert ugye most nem elég csak bekapni valamit.

Viszont valamit valószínűleg nem csinálok tökéletesen, mert mostanában nem hozza az eredményeket a harcos étrend.

Amikor először vágtam bele, akkor több pozitív visszajelzést is kaptam.

2016. febr. 6. 09:05
 6/16 A kérdező kommentje:
És a másik, amiért tetszene a harcos étrend az az, hogy hosszú távon betartható. A többi diéta kúra jellegű, adott idő után véget ér. És az esetek többségében nem marad tartós az eredmény.
2016. febr. 6. 09:13
 7/16 A kérdező kommentje:

Az viszont tényleg hihető probléma a fenti link leírásai közül, hogy nem zsírt, hanem izmot vagy egyéb anyagot vesztünk.

Nehéz olyan módszert találni, ami többet használ, mint amennyit árt.

Valószínűleg valami egyedi dolgot lenne érdemes megtervezni, csak ahhoz meg nem ártana több szaktudás.

2016. febr. 6. 10:29
 8/16 anonim ***** válasza:

Az izomvesztésnek azért megvannak a feltételei... A fenti linkben a cikkíró csak a saját kis téveszméihez ragaszkodik, de nem ért ezekhez a dolgokhoz, nem járja körbe kellőképpen a dolgot, talán nem is tud arról a sok egészséges, jól kinéző hobbi testépítőről, aki időszakosan böjtöl (tudom, hogy a harcosoké nem rendes időszakos böjtölés, de kicsit hasonló s pont a hosszas koplalást emlegette a cikkíró egy pontban).


Ha a fehérjebevitel megfelelő, a kalóriabevitel nem vészesen kevés s az ember megfelelően mozog, s rendszeresen eszik (mindennap), akkor minimális izomvesztésre lehet számítani. A test ok nélkül nem bontja le az izmokat. Az, hogy nem eszünk folyton, elég gyenge ok az ember esetében...

2016. febr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Oké, de a harcos étkezésben napközben semmit nem eszünk. A nyers zöldség nálam a semmi kategóriában van. Így hogyan lehet bárminek is a bevitele elegendő?

Én a legkevésbé sem szeretnék izmot veszteni, mert az biztosan kell és bennem abból kevés van, legalábbis arányaiban biztos.

A fenti cikk írója lehet, hogy nem étkezési szakember. De a jól tudom, a harcos étkezés kitalálója sem az egészségügyben dolgozott.

2016. febr. 7. 09:13
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz étkezéseket kihagyni, akkor ne olyan étrendekben gondolkozz, amiben ilyen van.

Én eszem rögtön ébredés után is, valamennyit dél és két óra között is, aztán este sokat, néha kétszer is. Nekem ez vált be, a testem így szeret tápanyagokhoz jutni. Keresd meg te is a számodra ideális elosztás.

2016. febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!