Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem tudom mit kellene tennem....

Nem tudom mit kellene tennem. Ez normális?

Figyelt kérdés
Már egy ideje fogyókúrázom és lefogytam 8 kgt..de most már valahogy nem bírom ki hogy ne egyek édessèget..ha 1 hétig kibírom akkor utána megeszek 1 nap alatt 2-3 tàbla csokit is..mit kelle tennem hogy ki tudjam iktatni az életemből az édességet? De úgy hogy ne is vágyakozzak utána..
2016. szept. 17. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene az édességet kiktatni? Én minden nap eszem édességet, pusztán a mértékletességet kellene elsajátítani... nem önkínozni magad, hogy utána mikor már nem bírod jutalmazhasd magad 2 tábla csokival...
2016. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lemondani ròla. Mértékkel eheted. Mondjuk 1 kocka naponta.
2016. szept. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Feltétlenül le akarsz mondani az édességről, mert függő vagy és károsnak látod vagy csak le akarsz fogyni?

Eddig 21 kilót fogytam, mindennapi édességezéssel, tipikusan sokszáz kcal mennyiségben. Igaz, ezek házi, szénhidrátszegény édességek és vigyáznom kell a mennyiséggel készítéskor, mert nem hagyok belőle.

A csoki az pont az egyik legjobb opció, vegyél olyat, amiben kevés a cukor és sok a kakaó, abból még kevés is elég a legtöbbünknek (bármit feleszek, de a tömény kakaót valahogy nem).


Önmagunk visszafogása nem mindig jó. Nekem a szénhidrátcsökkentést kivéve az okozta a (házi) csokim fogyasztásának visszaesését, hogy mindig van itthon egy üveggel (melegben nem kemény). Az első 70 dekás adag még nem tartott sokáig kettőnknek, de az ötvenedik adagot már alig eszem. Naponta sokszor látom, naponta fogyasztom, de kicsike mennyiségben. S ez nekem jó. Nem enni egy hétig irritálna, kakaórajongó vagyok.

Persze sokfélék vagyunk s egy ember is máshogyan áll különböző ételekhez. Van, amit ki kell zárnunk, nincs mese, van, amihez inkább legyen egy szolid napi keretünk... S olyan is van, amire ritkán, nagyobb mennyiségben esünk rá, mert ez az ideális.


Egy igazi édességrajongó sosem fog nem vágyni édességre, azt hiszem. Kibírhatja nélküle elég jól, de valami vágyakozás marad benne. Mert a kedves édességei finomak és megszokottak is. Úgy emlékszem, volt édességmentes időszakom az életmódváltásomkor. De újult erővel visszatért a vágy, szolid, kezelhető, de határozottan létező formában. Úgyhogy nem mindenkinél hat az, hogy nem eszik pár hétig és elmúlik...

Csak akkor nincs ilyenem, ha mondjuk napi 10 gramm ch alatt vagyok, az egy bizarr világ, amit kerülök.

2016. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőekhez, nem kell teljesen lemondani róla. Semmi diéta nem tartható, ami ennyire szigorú.

Inkább egyél időnként egy keveset és akkor nem leszel annyira kiéhezve rá, hogy befalsz belőle egyszerre egy csomót.

Pl. heti egy-két alkalommal egy szelet süti vagy egy kis csoki egyáltalán nem árt. De akkor sem egy táblával kell befalni. :)

2016. szept. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Vegyél egy hétre egy zacskó kakaós nápolyit, vaníliás karikát, pilótakekszet, stb. Vagy étcsokoládét. Ha megkívánod az édességet, eszel 1-2 szemet/kockát. Bőven belefér a napi étkezésbe, fogyókúra idején is.
2016. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Előző válaszokhoz hozzátennèm, hovy akaratgyenge ember nem tud napi 1 kocka csokit enni. Én személy szerint addig eszek csokit, amíg van, vagy amíg nem megy le több. A legjobb megoldás, ha nincs otthon egyáltalán, és akkor nem tud mit csinálni az ember.
2016. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat és nagyon is igazatok van..így már könnyebb is lesz :)
2016. szept. 17. 17:08
 8/14 anonim ***** válasza:

csoki éhség ellen nekem sokat segít, hogy ténylegesen leszoktam a milka meg ilyen fajta csokikról, csakis valódi 80% feletti kakaótartalmú csokikat fogyasztok... minden reggel 1-2 kockát.

eleve nincs olyan intenzív íze, hogy egy táblával be lehetne nyomni belőle, viszont lassan elszopogatva azt az 1-2 kockát, bizony csoki élményt ad.

2016. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

De igen, sokunknak remekül megy 1 kocka (vagy nálam 5-10 gramm házi csokiszósz), mindennemű önfegyelem nélkül. Ha elég tömény, egyszerűen elég, nem kell több. Nekem ma már inkább ízesítőként funkcionál. Fura lenne nélküle, de bőven elég egy kevéske, nem tartom vissza magam, tényleg elég.

Régen a tömény étcsokival ugyanez volt, 1 apró kocka bőven elég volt egyszerre. Tejcsokiból fél tábla is csak akkor ment, ha a párom megette a másikat. Ez ilyen, de nyilván vannak emberek, akik a legtöményebb étcsokit is táblaszám eszik. Éhesen nekem is nehéz lenne nem, de én jóllakom rendes étellel előbb...

2016. szept. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

egyél helyette mást.


- gyümölcsöt mértékkel


- fehérje shaket (300 Ft egy pohárral kb), fehérje szeletet (ez baromi drága),


- sovány túrót fahéjjal, fehérjével vagy diétás joghurttal ízesítve


- zabkását (natur zabpehely) vaníliás mandula tejjel és vízzel, fahéjjal, esetleg kis reszelt almával (fel kell forralni, és 1-2 percig még tovább főzni).


- étcsokoládét mértékkel


- fehérjéből készült sütiket (fehérjés zabkeksz, fehérjés kókuszgolyó)


- kávét csokis/vaniliás mandula/kókusz tejjel, csokis/vanilliás fehérjével felturbózva (összeshakelni, édesítő sem kell már bele)


- esetleg egy két norbi-update édességet, de csak mértékkel, mert annyira nem diétások


stb stb...

2016. szept. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!