Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem tudom mit kellene tennem....

Nem tudom mit kellene tennem. Ez normális?

Figyelt kérdés
Már egy ideje fogyókúrázom és lefogytam 8 kgt..de most már valahogy nem bírom ki hogy ne egyek édessèget..ha 1 hétig kibírom akkor utána megeszek 1 nap alatt 2-3 tàbla csokit is..mit kelle tennem hogy ki tudjam iktatni az életemből az édességet? De úgy hogy ne is vágyakozzak utána..
2016. szept. 17. 09:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

valamint igen, ha nem bírsz mértéket tartani, akkor:


- kerüld az édességet, ne tarts otthon, kerüld az olyan helyeket ahol belefuthatsz (boltok azon sorait stb...)

- kerüld azt, hogy éhes legyél

- és váltsd ki őket egészséges alternatívákkal, lásd fenti listát

2016. szept. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

2-3 tábla csoki, az 1200 - 2000 kalória! az durva :)


én azon halandók közé tartozom, akik ha csokit látnak, addig eszik, ameddig van :) :)

szóval én nem tanácsolnám neked ezek után, hogy vegyél egy táblát, és egyél meg 1-1 kockát, mert nem tudom elhinni, hogy ilyet lehet csinálni :) az egész csoki egy nagy kocka!!! :)


szóval az édességfalás leküzdésére a legjobb módszer, ha

- egyáltalán nem veszel tábla csokit

- ha akarsz csokit, vegyél egy kis 25grammos sportszeletet, se többet... :)

- ha csokiéhséged van, akkor vegyél sajtot, aztán harapd, ahogy a csokit harapnád

- ha csokiéhséged van, igyál meg egy édesítős tejeskávét

- ha csokiéhséged van, szedjél magnéziumot!

(a fenti 3 dolog az alábbiakból következik: a csoki szerotonint termel. a sajt is. a csokiban van koffein és felpörget - a kávé is ugye. a csoki kiváló magnéziumforrás, de erre jó a magnéziumtabletta is)


ha úgy érzed, valami desszert (jutalom) kell, akkor lehet

- túrókrémet készíteni (túró, tejföl, édesítő)

- lehet kakaót inni (keserű kakaópor, édesítővel, tejjel)

- egészséges muffint sütni (pl. tökből, aszaltgyűmölcsből)

- lehet olajos magvakat enni

- pici adag light tejbegríz, fahéjjal

szóval valami diétás nasival pótolhatod, ha kirúgnál a hámból.


amúgy, mivel túl vagyok egy jó drasztikus kandida diétán, már rájöttem - a cukor egy drog, amiről le kell jönni. ha leküzdöd a vágyad az ilyen dolgok iránt, már nem is fog hiányozni. ez egy sárkány, amivel meg kell vívni :)

nem alapja a táplálkozásnak az édesség és a cukor, vagy a csoki. ha keményen kiiktatod egy időre, akkor eljön az az időszak, mikor már nem is fog kelleni.


addig marad a sajt, a tejeskávé és a magnéziumtabletta :)

2016. szept. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia, h kibírtad eddig csoki nélkül akkor gondolj arra,hogy egyszer már sikerült ,most miért ne menne? Én is ilyen csokizabáló vagyok,mint te :D néha egy üveg nutellát eszek meg egyszerre. Nekem az vált be,hogy pl hétvégén megengedem magamnak,hogy megegyek valami nagyon hízlaló,tömény édességet :D majd a hét többi napján sima diétás étkezést folytatok és hétvégén újra kiélem vágyaim. Ez azért is jó,mert pl ilyen bűnzözés után mindig az ember erőre kap,hogy na most ezután tényleg diétázom ,aztán hétvégén újra kiélheti magát :D
2016. szept. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. szept. 19. 05:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!