Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Így meg tudna hízni valaki?

Így meg tudna hízni valaki?

Figyelt kérdés
Ha enne minden nap 1000kcalt, de a keretet túllépné mondjuk 700kcalnyi almával. (A kérdés elméleti)

2016. nov. 5. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1000 kcal meg 700 az 1700 ezzel senki nem hízik. Azonban, ha van egy X kcal felhasználásod, és ezt minden nap túlléped 700 kcal-lal, mindegy szinte hogy almát/rizst/tepertőt/kakaóscsigát stb eszel, akkor hízni fogsz. Méghozzá papíron 10 naponta 1 kilót.
2016. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a napi keretet túllépi valaki 700 kcal-lal, akkor hízni fog, függetlenül attól, hogy miböl jut be a 700 kcal.


De az 1000 kcal böven koplalás, aza 1700 is még az alsó határon van, ennyi a legtöbb embernek még böven negativ kalóriaegyenleg.

2016. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jólvan nekem speciel 1130kcalt kell ennem ha fogyni akarok mert alacsonyabb vagyok.
2016. nov. 5. 16:11
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha 700-al túllépi hízni fog. De valahol meg fog állni. Mondjuk az illető 175 centi magas és 61 kiló, és az a normális és átlépi 700 kalóriával, akkor felhízhat 66-67-re mondjuk, de ha folytatja ezt az átlépésest, nem fog még jobban meghízni, hanem tartani fogja a 67 kilót.
2016. nov. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Jólvan nekem speciel 1130kcalt kell ennem ha fogyni akarok mert alacsonyabb vagyok."


NEm tudom, mennyire vagy "alacsonyabb", de ha 130 cm fölött vagy, akkor ez túl kevés. Ahhoz, hogy életben maradj (belsö szerveid - szív, tüdö, vese, stb - müködjenek), meg tudd a bevitt ételt emészteni, tudd a testhömérsékletedet tartani, stb, minimum 1300 kcal kell már kb 140-150 cm-es magasság esetén is. De ez az érték még csak akkor elég, ha egész nap csak fekszel mozdulatlanul, ha bármit is csinálsz - felkelsz, mozogsz, eszel, stb -, akkor az már plusz kcal-szükséglet.


Ha ilyen kevéssel akarsz fogyni, az a szervezetednek koplalás, és igencsak komoly bajod lehet belöle.

2016. nov. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
El akarok kezdeni konditerembe járni is. Egyébként még az 1000-es limitet se érem el. Ha 1000kcalt megennék minden nap tuti híznék, nem is akarom megpróbálni. Amenyit most eszem az tökéletesen elég. Nem fáj a hasam, nem szédülök stb
2016. nov. 5. 19:57
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Agybeteg vagy, 1000 kcal az semmi, hízni ennyivel főleg nem lehet, még egy 120 centis 20 kilós kislánynak se.
2016. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Basszus, az hogy van, hogy akárhányszor a fogyókúra témakörbe írok egy bármilyen kérdést oda kerekedünk ki, hogy "agybeteg vagyok"? De az én hibám. Megkérdeztem valamit, kaptam rá választ (amit köszönök szépen) innentől kezdve nincs értelme firtatni
2016. nov. 5. 23:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Butaságot írsz, lehetetlent, ezért kritizálnak.

1000 kcallal ha nem fogysz, akkor sürgősen menj orvoshoz, mert valami nagy bajnak kell lennie.


A kérdést nem értem, nincs ember, akinek 300 kcal kellene, márpedig akkor lépné túl 700 kcallal 1000 kcal mellett. Az alma is evés, ha 1000 kcal egyéb mellé eszi, akkor 1700 kcalt eszik, nem ezret.

Az majdnem teljesen mindegy, hogy alma vagy mi.

1700 kcallal lehet hízni, ha az embernek kicsike a kalóriaigénye. Attól függ, hogy azt túllépi-e.

Ahogy fogyni is lehet 2000, 3000, 4000 kcallal is, akármilyen alacsony is vagy. Az utóbbiakhoz már aktív élet is kell, persze.

Ha csak koplalásszinten tudsz fogyni, akkor nem az a megoldás, hogy koplalsz, hanem többet mozogsz (s gyorsítasz az anyagcseréden, ha túl lassú).

2016. nov. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!