Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elszámolok valamit, vagy túl...

Taushi kérdése:

Elszámolok valamit, vagy túl sokat/keveset eszek?

Figyelt kérdés

Sziaztok!


Kalóriaszámlálással, életmód váltással, spinningel(sajnos csak heti 1-szer), bicóval, sétával kezdtem el fogyni még szeptemberben.

A lényeg: az elmúlt 1 hónapban sikerült 0 kg-t fogyni, úgy, hogy érdemi változás nem történt az előző hónapokhoz képest.

100Kg-ról kezdtem, most 93,5 kg-nál stagnálok, ingadozok 93-94 közt már egy ideje.

Az elmúlt egy hónapra átlagolva 1776 kalóriát ettem egy nap, jellemzően kevés szénhidráttal (azt szerencsére nem is kívánom).

Szóval szerintetek ezzel a számmal lenne gond, vagy kezdjek mégtöbbet spinningelni mondjuk?

25F


2016. nov. 25. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
vagy nem jól számolsz, kihagysz valamit, vagy pedig kicsit lelassult az anyagcseréd a kevés CH miatt. játssz a CH-val, egyik nap egyél többet, másnap szinte 0-át CH-ból. utána folytasd az étrended. ez szokott segíteni. vagy tarts egy kis csaló napot.
2016. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Túl kevés evésre nem gondolnék, az nekem amúgyis elég vad, hogy valaki energiahiányban nem fogy, de ennél jóval kevesebbel remekül fogynak nálad kövérebbek (azt sem értem, hogy bírják, de ez más kérdés).

Nos, én növelném a mozgást, már csak azért is, mert ha tényleg nem fogysz ennyivel ilyen számok mellett, akkor nem lehet valami penge az anyagcseréd. Beleadnék apait, anyait, súlyzó, aerob, talán még kardió is, HIIT, valami csak felpörgeti az anyagcserét.


Egyeseknek a ch vagy kalória hintáztatás is bejön, de ehhez nem értek.

2016. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nos igen, az valóban meglehet, hogy a csalónapokról szép lassan leálltam, mert nem éreztem már annyira szükségét.


Az a baj, hogy ha elkezdek ch-t enni, nem fogok jóllakni annyira, és így ugyanannyi kalóriával éhesebb leszek. (lásd 100g ch után 20 percre éhes leszek..)


Napi szinten elkezdtem otthon tornázni közben, egyelőre csak fél órákat, decembertől tervezek hozzácsapni súlyzós edzéseket, és heti legalább 3x1 óra spinninget.

2016. nov. 25. 17:16
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az 1776 kalória elég sok.

Azért nem fogysz.

Én ennyit ennék kb. 1700-2000 között, ha nem akarnék fogyni.

Ha fogyni akarsz, akkor kevesebbet kell, vagy több sport. Nem azt mondom, hogy koplalj, nehogy félreértsd, de 1500 kalória egyáltalán nem lenne kevés és mégiscsak majdnem 300-zal kevesebb, mint a mostani.

2016. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ha már a ch szóba került, mennyi lenne az ideális minimum?

Kalóriabázis szerint olyan 270g/nap lenne a max, amit általában meg se közelítek, ezért simán lehet, hogy az túl kevés. :/

2016. nov. 25. 17:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1776 kcal ekkora súlyhoz egyáltalán nem sok.


CH esetén számolj 1-1,5g/testtömeg kg-mal diétás szakaszban

2016. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy ideális ch mennyiség, általánosan. Olyan sincs, hogy maximum vagy minimum.

Én ma 25 grammot vittem be, ez nekem ma ideális volt, csak hosszútávon lennék morc ennyivel :D

De van, akinek sokszáz gramm kell. Ez egyéni.

2016. nov. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

S persze van, aki 7 g/ttkg-mal tart súlyt akkora aktivitással, ami neked lehet... Van, aki 3-mal tömegel.

Ki kell tapasztalni, mi a helyzet. Ha nem fogysz, akkor úgy tűnik, gond van a deficittel. Mivel ez az ételmennyiség elég kicsike, én nem csökkenteném, hanem mozognék. De ezt már írtam.

2016. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy mennyi lenne ideális amit meg kéne célozni. Ahogy visszanézem a grafikont, olyan 100-200 közt mozgott az elmúlt hónapban, 3 nap volt kimagaslóbb.
2016. nov. 25. 17:50
 10/12 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok akkor, köszönöm az eddigi hozzászólásokat. :)
2016. nov. 25. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!