Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történhet ha naponta...

Mi történhet ha naponta 1000-1200kcal-nál kevesebbet eszem?

Figyelt kérdés
+ naponta 4-6 orát gyaloglom/futok

2016. dec. 16. 16:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szervezet bepánikol, azt hiszi itt a hét szűk esztendő. Eszementen spórolni kezd, minden nélkülözhető energiafogyasztást leállít. Erőtlenség, bágyadtság, lehetőleg ne kelljen megmozdulni. Nőknél kimarad a menzesz. Vázizomzat minden nélkülözhető részét lebontja, izomzat akkor is fogyaszt energiát ha nyugalomban van. Kétségbeesetten ragaszkodik a zsírtartalékokhoz, jól jöhet még az a ha még nagyobb lesz a nyomor. Általánosságban nem foglalkozik azzal, hogy mi mennyire megy tönkre, mindegy mi lesz egy év múlva, az a lényeg a következő napokat túlélje, úgy hogy minél kevesebbet használjon el a vésztartalékokból.
2016. dec. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
46%

Én ~500 kcal-on éltem jópár hónapon keresztül. Lassan csökkentettem a kalóriatöbbletből normál adag, abból 800, 600, 500 lett. (Mondjuk én kisebb vagyok mint te minden szempontból)

Fogytam 10 kilót és eleinte csak idegesebb voltam. Aztán megszoktam és akkor voltam ideges ha ennem kellett. Hónapokig ment ez így, fogyogattam, elvoltam xD edzettem is.

Aztán egy nap reggel készülődtem suliba és elsötétedett a szemem és elestem. Majdnem ájulás volt... Mikor többet akartam enni rettenetesen felpuffadtam, fájt a gyomrom, belem. Az egész emésztőrendszerem vad táncot járt bármi kajától ami összesen 600 felett volt.

Most elvagyok de vissza akarok térni az 500hoz. A mérleg nem mutatja de én látom hogy hízok vissza és a normális kajaadag nekem sok.


Szóval csak óvatosan. Nehogy bélpanaszaid legyenek.

2016. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
szóval látod h káros ,de a rögeszméd fontosabb.. grat aki hülye...
2016. dec. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Tök valós, hogy egy túlsúlyos ember egyik napról a másikra elkezd napi 4-6 órát sportolni, meg mellé 1000kcalt csipegetni :D
2016. dec. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Anyagcserelassulás, fokozott izombontás, potenciálisan gyengeség, fejfájás, közérzetromlás, extrább esetben (kemény koplalás vagy túl sokáig koplalás) mindenféle hiánybetegség, az emésztőrendszer és hormonrendszer is leromlik, s persze bele is lehet halni végül.


S persze nem akárki tudja megcsinálni a felvázolt dolgot (4-6 óra mozgás alig evéssel), s aki képes rá, az is csak pár napig, utána kikészül. Jó, sima gyaloglással talán tovább lehet húzni, de futkározni a semmiből... Az kemény.


Normál esetben tempós zsírból fogyás is történik, az energiának valahonnan jönnie kell s iszonyatosan debil ötlet lenne egy nem izmos testtől az, hogy napi többezer kcalt izomból fedezzen, amikor felesleg is van. A haláltáborokban sem zsírosan haltak éhen az emberek, a szigorú börtönökben sem, sőt a kísérletekben is elvesztették a zsírt s persze az izom jelentős részét. Ez merőben logikus.

Olyan persze megtörténhet, hogy az ételmennyiség pont olyan, hogy az ügyes, önvédelmi okokból belassult test nem fogy. De iszonyú kemény koplalásnál elkerülhetetlen a durva fogyás. Akármennyiből nem tud meglenni az ember, ha alámegy, fogy.

Nagyon fontos, hogy mennyi plusz izom és háj van az emberen, akinek nincs miből fogyni, az az életével játszik már viszonylag az elején.

2016. dec. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat nem eszem keveset,de még annyi kérdésem van hogy ha valaki mondjuk 300 kcal-t eszik egy nap és lemozogja azt a 300-at akkor az olyan mimt ha nem is evett volna?
2016. dec. 18. 17:03
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem olyan. A szervezeted így is éget 1000-valahányat a paramétereidtől függően szóval minuszban nem leszel mert a szervezeted folyamatosan éget. Jön az input és megy az output. Ha megyeszel 300-at és lemozogsz 300-at akkor a kalóriák számát elégeted de a vitamin vagy tápanyag bekerül a szervezetbe, nem semmisül meg.

(A rögeszmés idióta voltam)

2016. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Mozgás mellett para.

Én alapból, ha nem sportolok, akkor 1100 cal körül eszem. Ha ennél több kalóriát viszek be, hízok :(

Viszont ha mozgok (heti 3-4x, futás + súlyzós edzések), akkor jóval többet igényel a szervezetem, és még amellett is fogyok.

2016. dec. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#18 Ez súlytol is függ meg magasságtol is

hány kg vagy és hány cm?

2016. dec. 18. 22:54
 20/23 anonim ***** válasza:
2016. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!