Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Két hónapja nem fogyok semmit,...

Két hónapja nem fogyok semmit, miért?

Figyelt kérdés
Lassan fél éve diétázom. Napi 1500kcal. Lassan, de biztosan lement 22 kg, most vagyok ~93 kg körül, de lassan egy másfél hónapja semmi, csak stagnálok. Miért? Tény, kevesebbet mozgok, de ha időm engedi tornázok és habár nem vagyok szomjas, próbálok ügyelni a folyadékra ia. Tud valaki segíteni? 24 éves vagyok és körülbelül 175cm, nő.

2016. dec. 19. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Miket eszel? Valószínűleg csökkenteni kellene a ch-t.
2016. dec. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom és ez a kalóriabázison van fent, hogy a tested mozgással eléget egy bizonyos mennyiséget csak azzal hogy ülsz. Nos ha mondjuk ez csak egy példa 170centi vagy és 50 kg az amit elégetsz az 1300kcal semmi nélkül. Eddig tiszta?

Nos ha fogysz akkor ez az érték csökken. Általában minél kisebb súlyod van úgy csökken a diétázásnál is a bevihető kcal. Mert ha kevesebb a súlyod nehezebben lehet fogyni, általában 750kcalt szoktak írni a diétázóknak. Csupa zöldséggel,hússal,gyümivel és vízzel, esetleg teával.


Ezek az adatok persze csak példák voltak, de érdemes elnézned a kalóriabázisra és beírni mit eszel naponta, mert néha elszámolják az emberek a kcalokat, vagy valamit kifelejtenek, pl nekem is hihetetlen volt hogy a majonéz, egy egyszerű hétköznapi dolog, de nagyon hizlaló tud lenni.


Esetleg kiürült a szervezeted a vitaminokból és a bevitt tápanyagot használja fel, télen szükségesebbek a vitaminok.


Ha van időd ugráló kötelezz, nekem nagyon bevált, látványosan fogytam tőle.

2016. dec. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Ne feledd, hogy télidőben az ember jobban fel van öltözve és kisebb a hőveszteség, tehát az addig hőtermelésre fordított energia megmarad. Ehhez hozzájárul a fényhiány miatti csökkent aktivitás is.
2016. dec. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

22 kg-ot fogytál tehát folyamatosan kevesebb energiára/kcal-ra van szüksége a szervezetednek.

Lehet,hogy 1500 kcal akkor elég volt,de most már nem az.

Ezt ki lehet számolni egyébként,van több oldal is ahol részletesen leírják. De ha gondolod én is tudok segíteni.

Ha csak magamból indulok ki nekem alapból 1400 kcal kellett kb a heti fél kiló fogyáshoz,de nem volt rajtam sok felesleg.

2016. dec. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
175 cm ès 93 kg-hoz tùl kevés az az 1500 kcal. Belassulhatott az anyagcserèd. Illetve lehet hogy tùl sok Ch-t viszel be. Ha megáll a fogyàs, kicsit játsz a ch-val. Ugràltasd egy kicsit. Egyik nap több, màsnap szinte 0. Aztán állj vissza a megszokottra. Nàlam ez mindig működik.
2016. dec. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Stagnálási időszak sajnos elő szokott fordulni a fogyókúrák alkalmával. Rengeteg dokumentumfilm van (fogyós műsor) ahol ez rendszeresen előforduló probléma.

Ilyenkor általában enelik az edzések számát picivel, szigorúbban fogják a diétát (tápanyag összetétel) és lassan, de biztosan újra elindul a fogyás.

Most szerintem beállt egy egyensúlyi ( kvázi kereslet-kínálat egyensúly). Ezt kell megbontani.

Esetleg anyagcsere fokozása? Pajzsmirigy vitamin +zöld tea. Edzéshez esetleg L-karnitin? (Bár ennek vitatott a hatékonysága).

Esetleg egy személyi edző felkeresése fitness teremben? (Próbaalkalom legtöbbször ingyenes).


Sok sikert! És karácsonykor is tarts ki! Ne szontyolódj most el emiatt! Hajrá!

2016. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj itt valaki még írta a fényhiányt, nagyon helyesen!

Erről beugrott, hogy szerintem D-vitamin hiánya is okozhat lassult anyagcserét! Próbáld ki, hogy szeded a téli időszakban, nekem bevált! Jobb lesz tőle a közérzet is.

2016. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván akkor nem vagy deficitben. Szokatlanul lassú lehet az anyagcseréd, hisz nem eszel sokat, akárhogy is nézzük, s határozottan van felesleged.

Picit kevesebb evés, étrendváltoztatás (van, akinél bekavar ez-az) s leginkább több mozgás kellene.

Van, akinél a ch vagy kalória megdobása is segít.

2016. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy pajzsmirigy alul működés.nézesd meg vérvételen a TSH-értéket. sajnos a háziorvosok nem szokták kérni ha vérvételre küldenek.tapasztalatból írom.
2016. dec. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!