Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire fontos a bevitt...

Mennyire fontos a bevitt kalória a fogyásnál?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, 175 cm körül van, és kb 55 kg. Folyamatosan eszik, napi 3-4000 kalóriát, és nem az egészséges dolgokat:péksüti, édesség, tészta, szénhidrát minden mennyiségben.

Én 165 cm vagyok, 75 kg, napi kb 2500 kalóriát ettem, így híztam meg 57-ről 75-re, de én sem ettem egészséges dolgokat.

Sok olyan diétát látok, ahol csak szénhidrátot számolnak, hogy ne legyen több napi 150 g-nál, de sokkal több kalóriát esznek, mint 1500. Elgondolkoztam, hogy lehet, hogy nem is a kalória számít, hanem a bevitt szénhidrát? Nyilván 150g szénhidrát nem a 3-4000 Kalóriát hozza magával, de ahogy a kalóriabázison számoltam, minőségi kajával simán be tudok vinni úgy 2000-2500 kalóriát, hogy 150 g szénhidráton belül maradjakk.


2017. febr. 19. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A kalória számít fogyásnál, tehát hiába eszel te minimális szénhidrátot, ha az összkalória meghaladja a felhasznált mennyiséget, akkor teljesen mindegy milyen tápanyagból viszed azt be, hízni fogsz.

Nem vagyunk egyformák, az osztálytársad lehet többet mozog, gyorsabb az anyagcseréje, kevésbé hatékony az emésztése, teljesen mindegy, nem másokhoz kell magunkat hasonlítgatni, ez van, fogadd el és ne keseregj ezen. Ha a 2500 kcalt leviszed 1500-1700-ra(kb ennyire van szüksége egy 165 cm-es lánynak, ha nem sportol sokat) és emellé elkezdesz mozogni is valamit, akkor fogyni fogsz.

2017. febr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a ch számít, hanem a kcal. Nyilván ő ektomorf, te viszont mezo- vagy endomorf lehetsz.
2017. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az energiamennyiség alapvetően fontos fogyásnál. Az még megtörténhet, hogy 3000 kcal mellett sem hízik az, akinek 2000 sem kell alapból, de kalóriadeficit nélkül egyértelműen nincs fogyás. Semmi értelme, sőt, a valódi vad világban elég öngyilkos gondolat lebontani a test tartalékait, amikor bőven van elég energia az ételből.


Nem fogyunk 30 gramm ch alatt sem, ha túl sok a kalória (s persze hízni is lehet). Ezt magam is tapasztaltam (minden meglepetés nélkül), de amúgyis is köztudott egyes körökben.

2017. febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Krisz85 ***** válasza:

naná hogy be tudsz vinni 2500 kcal.t 150 g ch mellett, most itt a 150 g direkt ch-ról beszélünk, nem az össz bevitelről amit méga zöldségek stb stb ch tartalma jelent, mindenesetre, a kalóriabevitel nagyban függ:


- testúlyod,

- izomtömeg

- heti edzésmennyiség és minőségtől


Pl egy 125 kg-os testépítőnek, akinek 10 % os a testzsírja 250 g ch és 3500 kcal tiszta kajából már javában diéta, az átlag 80 kg-os ember úgy hízna tőle ,hogy csak na.


ezért kell ezeket az értékeket egyénre szabni, kitapasztalni.

2017. febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kalória a legfontosabb.

Anyagcsere így egyénfüggő, hogy ki mennyire gyorsan és mennyit éget el egy nap. Az osztálytársad szerencsés nyilván gyors anyagcserével áldotta meg a sors.

A szénhidrát mennyiséget kalóriakereten belül belállítani ugyancsak egyénfüggő. Van akinek az segít, ha magasan tartja, van akinek ha alacsonyan. Egy diétát elindítani ezért nem egyszerű. Vannak alap, jól bevált, általános módszerek a kezdetleges arányok beállítására. Viszont ahhoz, hogy egy személynél hatékony is legyen az egyénnek kell figyelnie saját teste reakcióit és aszerint variálni, fejleszteni tovább. Ezért egy tartós, egészséges fogyás sokszor nagyon lassan indul el.

2000 kalória felé ne menj. Az induló kalóriakereted maradjon csak 1800-1900 között. Azonos arányú ch és zsírbevitellel, magas fehérjével.

Két hét elteltével, a változások függvényében változtasd az arányokat és fokozatosan kezdd el tovább csökkenteni a kcal bevitelt.

2017. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A ch mennyiség azért lényeges, mert abból könnyen el tud szállni sok ember. Főleg a gyorsan felszívódó ch-k arra késztetik a legtöbb embert, hogy többet egyen belőlük, mint kellene, nehéz leállni (persze vannak kivételek, de most az átlagemberről beszélek). Ha viszont zsíros és/vagy fehérjedús ételt (is) eszel (és egészséges vagy), hamarabb jelzi a szervezeted, hogy elég, így könnyebb kalóriadeficitben maradni.

Másrészről zsír hiányában a szénhidrátdús ételek nem hasznosulnak ugyanúgy, ezért működhetett sok embernél a zsírszegény, de magas szénhidráttartalmú diéta (pl. krumpli vagy fehér rizs alapú, kevés fehérjével). Az más kérdés, hogy ez mennyire borítja fel a bélflórát, és hosszabb távon milyen tápanyaghiányokat, betegségeket okoz, én inkább nem próbálnám ki. Jobbnak tartom a lassan felszívódó ch-kra, egészséges mennyiségű fehérjére és zsírra alapozó, alacsonyabb ch tartalmú étrendeket.

És még egy szó az osztálytársadról. Vannak, akik hihetetlen mennyiségű feldolgozott, ch-dús étel elfogyasztása mellett is soványak maradnak. Itt felmerül az, hogy az illető emésztése milyen állapotban van, mivel rossz emésztés és kóros bélflóra mellett lehet olyan tápanyaghiánya, felszívódási zavara, amely mellett nem tud hízni, bármit is csinál. Ez egyáltalán nem irigylésre méltó, még ha jelenleg látszólag egészséges is.

2017. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!