Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A csalónap/étkezés segít a...

A csalónap/étkezés segít a szálkásításban?

Figyelt kérdés

Nem szoktam csalónapot tartani, de sok jót olvastam róla. Ezek a pozitívumok észlelhetőek? (gyorsabb anyagcsere, stb).

Olyanok válaszát, tapasztalatás várnám főként, akik szoktak tartani csalónapot/étkezést.

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!



2017. márc. 9. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valaki tart csalónapot,valaki nem. Szerintem, aki nem testépítő versenydiétát csinál,annak max pszichésen segít. Nálam egyébként az univerzum megoldja csalónapokat családi összejövetelek formájában. :-)
2017. márc. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly november óta váltottam életmódot, több, mint 10 kilótól már megszabadultam, de még sok van hatra - minimum 15 kg. Február hónapban egyszerűen olyan fixen bestagnált a súlyom, hogy se fel, se le. Tartottam hát egy un csalónapot, mert azt olvastam, megindítja újra. Sajnos nekem nem így lett :D Pedig tartom az étrendet, heti 4-5 alkalommal sportolok, de ebben a hónapban is csak alig-alig mozdul lefelé, pár deka ment le csak.

Úgyhogy bár egyébként jól esett kajálni egy jót, de nem lett "értelme", viszont az is igaz, hogy nem ártott meg a diétában. Legalabbis hízni nem híztam :D

Szóval szerény véleményem szerint, ha valakinek jól esik, akkor néha ehet bűnösebben, mert nem fog megártani, de hasznalni sem. Sőt, inkább volt kellemetlen élmény egyrészt a gyomromnak, mivel teljesen elszokott a zsíros-lisztes dolgoktól, másrészt a lelkemnek, mert volt egy kis lelkiismeret-furdalás utána, és féltem, hogy másnap arra kelek, hogy mind a 10 kiló újra rajtam van. Szóval nekem nem érte meg.

2017. márc. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor a pozitív hatásai a csalónapoknak csak elvben léteznk?
2017. márc. 11. 16:47
 4/6 anonim válasza:

én ugyan fogyókúra során használtam, de nekem ez volt az egyetlen módszer, ami tényleg be is vált, pedig sok mindent kipróbáltam.

De ez nyilván alkati dolog kérdése is.

nekem 100%ig pozitív tapasztalataim vannak a szénhidrátnappal kapcsolatban :)

2017. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aki normalisan tudatosan kajal annak nem igen kell szerintem tervezett csalonap. Ha nagyom sovarogsz az ilyen kajak utan akkor lehet nem eleg jo az etrended. Ott a karacsony,husvet,1-2 szulinap,baratokkal par buli,osszejovetelek. Egy evbe ezek boven elegek szerintem csalonapnak.
2017. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz85 ***** válasza:

szerintem csalónap normális diétában nem lehetséges, csalónap - magadat becsapó nap, ráadásul nem biztos, hogy jó ötlet rossz kaját enni egy napon át, amikor gyors az anyagcseréd, és az izomzatod vágyik a minőségi kajára amit beépítene és nem zsírba tárolna, erre egy napon át adsz neki olyan kaját, amivel nem tud mit kezdeni,


de ahogy írtad csaló étkezés, ez viszont szerintem szükséges, én vasárnap szoktam, mert akkor túl vagyok egy héten, de igyekszem legalább aerob edzés után, vagy ha van súlyzós edzés után, akkor betenni hogy jobban hasznosuljon még ha szemét kaja is, heti 1 csaló étkezés szerintem kell, pláne ha szigorú a diétád, bajod nem lesz belőle, /ha nem vagy versenyző /

2017. márc. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!