Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Minden kalória ugyanannyit ér?

Minden kalória ugyanannyit ér?

Figyelt kérdés
A kalória ugyanannyinak számít csokis sütiből, zsírból mint pl zöldségekből? Tehát, a napi 'adagom' tulajdonképpen mindegy miből viszem be, az a lényeg, hogy ne lépjem át a határt?

2017. ápr. 11. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen, akkor is fogysz, ha 1000 kalóriát milkából eszel vagy csirkéből.
2017. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
SUERINTEM ha fogyni akarsz igen, egészség szempontjából nem.
2017. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Cukorral egyedül kaloriat viszel be ertekes tapanyag nélkül

Zöldséggel hussal zsirral fehérjét vitamint ertekes tapanyagot amire szüksége van a szervzetnek.

2017. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Kedves utolsó. Ez nem igaz. Cukorral nem csak kalóriát visz be, ugyanúgy értékes tápanyagot, mégpedig szénhidrátot.
2017. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Részben igaz,részben nem.

Ugyanannyi X g vasárnapi krémes és X g csirkemell az tény.

Csakhogy minél kevesebb tápanyag van egy ételben amit fel tud dolgozni a szervezeted és a hasznodra fordítani, annál inkább kezdi el a tested kalóriát szépen zsírban raktározni mivel nem tudja sehogyan felhasználni.

Eközben persze sanszos,hogy fogyni is fogsz a kevés kcal miatt,de mivel a zsírt a "szemét"kajával táplálod így nincs más választása szerencsétlen testednek mint lebontani az izmaidat.

Ez a "skinny fat" jelenség,ami elég gyakori manapság.

2017. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem, a szervezet nem idióta, hogy izmot bontson energiának, ha kap másból. A kristálycukorból is tud energiát meríteni, épp csak más értelmes nincs benne.


Nos, kérdező, nem mindegy. Ott az egészséged is. De pusztán az energiaszükségletednél még nem annyira fontos, mit eszel, csak összességében vidd be a szöükséges tápanyagokat. Úgy értem, hogy tegyük fel, beviszed a szükséges fehérjét, megfelelően minden esszenciális aminosavra, szükséges minimális zsír (a fajta itt se mindegy), ásványi anyagok, vitaminok... Ha ez mind megvan s még csak 1000 kcalnál tartasz s kell neked 2000, akkor a fennmaradó 1000 kcal nem baj, ha nem a legtápanyagdúsabb cuccokból jön. Lehet az tömény zsír is, valami egészségesebb fajtából, ha bírod, persze, lehet valami édes gyümölcs és kismillió egyéb, mert csak az fontos, hogy legyen meg az energia (s ne adagolj túl semmit, de az nem olyan egyszerű normál ételekből, normál kalóriaigény mellett).


De ha kiegyensúlyozatlanul táplálkozol, akkor brutális tápanyaghiányokat szedhetsz össze, akár elég hamar. A fehérjét nem tároljuk (csak az izmokban, de az nem arra van, hogy lebontsd, mert nem eszel rendesen), így a fokozott izombontás kb. azonnal elindul fehérjeszegény étrendnél.

2017. ápr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért bontja az izmot a szervezet elsősorban,hogy energiát nyerjen belőle,hanem,hogy a lecsökkent kcal bevitelt "túlélje" ugyanis az izomnak energia kell,nem is kevés és ha nem kap akkor lebontja az izmot,így marad a zsír ami sokkal kevesebb kcal-t igényel.
2017. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 én nem kifejezetten egészséges étrenddel (igaz, édességet nem ettem, viszont fehér kenyeret, kiflit, zsemlét naponta, néha kakaós csigát is) fogytam le 55-ről 45-46 kg-ra (167 cm)

Lehet, hogy sok izom nem volt rajtam, mégsem voltam "skinny fat". Ez genetika kérdése is.

2017. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A fehérkenyér,zsemle,kifli nem tápanyagmentes üres kalória kedves utolsó.
2017. ápr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A legtöbben itt ugyanúgy szidják mint az édességeket, azért írtam..
2017. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!