Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A zabkása (tejjel) mitől jobb...

A zabkása (tejjel) mitől jobb mint a tejberizs?

Figyelt kérdés

A zab-ban több a kaloria mint a rizsben,akkor mitol jobb a zab?

Kaloria szempontjabol akkor megis jobb a tejberizs?

A tejberizs vegulis nem is hizlalo etel ha azt nezzuk hogy a rizset az "nyomatjak" csirkevel a fogyokurazok,a tej meg folyadek ha meg alacsony zsirtartalmu megjobb nem?

Ha rosszul gondolom javitsatok ki,vagy irjatok le ti mit gondoltok rola:)



2017. jún. 28. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A kalóriatöbblet hizlal.

Én mindkettőt ugyanúgy kerülöm, ha fogyni akarok, de van, akinek mindkettő príma fogyáskor.


A tej szerintem jobb, ha magasabb zsírtartalmú, a tejcukor a rosszabb része, a zsír pedig jobban laktat. De persze diéta s megítélés kérdése. Én semmilyen tejet nem innék, az emberek nagy részének bizonyosan előnytelen már egészség szempontjából is.


A kalóriasűrűség nem tudom, miért számítana bármit. S nem egyértelműá, hogy a sok kalóri8a vagy a kevés a jó, ez helyzetfüggő :) Én kerülöm a kalóriaszegény ételeket, extrém esetet kivéve. Rém macerás sok kilót főzni, hogy aztán elfogyjon hipphopp, mert rengeteg kell belőle. Egy töményebb étellel kényelmesebb s tipikusan kevesebb lesz a bevitt kalóriám is. OK, ez én vagyok, nem mindenki ilyen, de nem mindenki ér rá egész nap legelgetni a kalóriaszegény ételek bűvöletében élve. Te persze közepesen kalóriadús ételeket írtál, ahol kb. mindegy, mert hasonlóan kalóriadúsak, olyan egetverő nagy különbség nincs. A zab rostosabb és fehérjésebb kicsit, egy fehér rizs azért kicsit más s ez egyeseknek számít.

2017. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A rizset tömegnöveléskor szoktam enni.
2017. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én ugy hallottam hogy dietazoknak is ajanljak,de akkor rosszul tudom.
2017. jún. 28. 18:01
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2017. jún. 28. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A zabpehelynek jóval alacsonyabb a glikémiás indexe, mint a fehér rizsnek, több komplex szénhidrátot és vízben oldódó rostokat tartalmaz, ezért előnyösebb. A vércukorszint ingadozása éhségérzetet okoz, ezért jobb olyan ételeket választani fogyókúra idején, amik kevésbé emelik meg azt. Egyszer próbáld ki, mikor éhezel meg igazán egy tányér tejberizs vs egy tányér zabkása után.:-)
2017. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A zabását sokáig én is tejjel csináltam, míg fogyóztam. Aztán elkezdtem fele tej-fele víz formájában csinálni, végül már csak vízzel készítem, és így is nagyon finom. Azért nem szerettem vízzel, mert túl "ragadós" lett az egész, de azóta már nem lesz olyan, csak picit több víz kell bele :)
2017. jún. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sosem csináltam tejjel, csak kókusszal, szerintem egész OK, bár én nem szeretem a zabot.


Igen, szálkásításkor is lazán eszik rizst sok ember, kalória azért olyankor sem minimális kell s a legtöbben nem sok zsírral szálkásítanak, úgyhogy nyilván kell a szénhidrát. Különösen pici kalóriakeretnél nem sok rizs fér bele, nagynál akár rengeteg is. Aki mondjuk napi fél kiló rizzsel tömegel, az bizonyára szálkásításkor sem hagyja el...

S van, akit a rizs és a zab egyformán laktat (jól vagy extrém pocsékul, ez változó), bármennyire is logikus, hogy a zab jobb e szempontból. A laktató hatás az, amiben nincsenek kőbe vésett szabályok, amitől az egyik ember jóllakik, attól a másik pokolian éhes lesz...

2017. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Semmitol Sem jobb! A tejberizs a legjobb! Semmi Sem tokeletesebb nalaaaa!! (amugy komolyan leirtad a tejberizst hosszu 'i'-vel? O.o)
2017. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!