Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem mindegy mit eszem, a...

Nem mindegy mit eszem, a kalóriák szempontjából?

Figyelt kérdés
Tehát, azt szeretném megkérdezni, hogy ha van mondjuk pl.: egy 100 kalóriájú paradicsom, és egy 100 kalóriájú csoki szelet, akkor mindegy, hogy melyiket eszem?

2017. júl. 25. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen mindegy,csak a csokitol hamarabb megehezel es megtobbet ennel utana.
2017. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
44%

Nem, hiszen nem csak a kalória számít, hanem a CH, a glikémiás index, meg egy csomó más dolog is.

Ha pl egész nap csak fél kg cukrot eszel, az kb.2000 kcal,ami nem tűnik olyan soknak, de szerintem ha 2 hétig mindennap csak fél kg cukrot eszel hízol egy tonnát, de ha mondjuk ezt a 2000-et egészséges kajából eszed meg, akkor tök normális, kérdés mekkora vagy, lehet nem is híznál egy grammot se ettől a mennyiségtől.

2017. júl. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az anyagcserébe egyeseknél bekavar, de ez nem számottevő s alapvetően a kalória számít fogyáskor (ténylegesen kizárólag a kalóriaegyenleg alapján fogysz, az előbb említett bekavarás az elégetett kalóriákat csökkenti, de ugyanúgy az egyenleg számít).


Az egészség, energiaszint, jóllakottság már más.

Pl. a paradicsom engem még érdekes módon picit laktat is, de mégiscsak zöldségféle, a csokival sokkal jobban és tartósabban jóllakom (főleg, ha nem cukros, mert az ugyanúgy nem laktató ch számomra). No persze, 100 kcal semmi, lehet, hogy ételtől függetlenül csak farkaséhséget okoz, régen ilyen voltam :). Ez nagyon egyéni. Ismerek olyat, akinek tökmindegy, gyors ch-s édesség vagy rántotta zöldséggel, megfelelő kalóriával fél napra jóllakik.

Szóval a jóllakás egyéni, de ha fogyni akarunk s nehezen megy, hasznos lehet rá figyelni.


A csoki amúgy szerintem OK étel, ha nem cukros. HA nem veszi el a helyet a fontosabbtól. De ez a paradicsomra is igaz.

2017. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És ha cukros, de lemozgom? Nem rég kaptam ajándékba a kedvenc csokimat, amit nagyon szeretek, de közben meg diétázom is :(

Akkor is baj a cukor, ha lemozgom a kalóriákat?

2017. júl. 25. 19:25
 5/6 A kérdező kommentje:
UI: Egyébként köszönöm a gyors válaszokat! :)
2017. júl. 25. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:
A Véznák kontra dagik sorozatból lehet tudni, hogy ha sok cukrot viszel be, de nem túl magas kalóriamennyiséget, akkor simán lehetsz gebe.
2017. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!