Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudnék fogyni?

Hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés
Egy éve nem eszem semmiféle nasit,nagy ritkán becsúszik egy csokoládé vagy ebben a nagy melegben egy fagyi de mindig próbálok figyelni az egészséges étrendre.Pár hónapja már kb 700-1000 kcalt viszek be egy nap.(ha jól tudom,az a 700 kcal édes kevés,szinte koplalásnak mondható be,én mégsem fogytam egy kg-t sem..)Nem koplalok,nem amiatt eszem ilyen keveset,egyszerűen nem birok tobbet.Reggeli tojást eszem vagy,2 szelez teljes kiörlésű kenyeret,sonkával,light sajttal és sok zöldséggel.Tízóraira joghurtoz vagy valami gyümölcsöt eszem.Ebédre csirkemellet rizzsel,kuszkusszal vagy valami salátával,vagy valamilyen főzeléket.Uzsira vagy nasinak ugyanazt szoktam mint tízóraira.Vacsorára valami salátàt esetleg levest szoktam enni bagy amit reggelire..ez csak egy ilyen átlag étrend,nem mindennap eszem ezt.edzésre munka miatt kevés időm jutott eddig a napokban kezdtem 20 perc futással és ugrókötelezéssel emelett hasra és combra erősíttek..mit csináljak,hogy eredményesebb legyen a fogyás ???

2017. júl. 28. 19:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a sok helyesírási hibáért!
2017. júl. 28. 19:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy az anyagcsere lelassulhat alacsony kalória bevitelnél, de persze ez elmélet, mert a szervezet fenntartása mindig igényel egy szintet, amit a szakértők megadnak egy-egy kalkulátornál (keress rá)

Az biztos, hogy ha túl keveset eszel, hiány jelentkezik, amit raktározással fog kompenzálni a szervezeted...

Jó kis kompenzálás erre az egy gombóc fagyi is!

Az a helyzet, h minden fogyó az alacsony szénhidrát bevitelre és a fokozott testmozgásra, valamint a testmozgásra épít.

Gyors eredmény a drasztikus fogyókúra, de nem örök életű.


Szerintem inkább egy tartható energia mennyiségre és okos szabályokra kell építeni...


Pl. Semmi cukor - fagyit lehet házilag is készíteni, vagy néhol paleolit, cukormentes fajtát is kapni, inkább azt kell választani! (Finomabb is) :)


Mozgás kell, a normál tevékenység felett (pl. A szokásos házimunka vagy séta mellett otthoni torna 20-30perc / nap már megint tol az anyagcserén)


Meg kell szigorúan tiltani bizonyos alapanyagokat - ezek a Cukor (méz, kristálycukor, fruktóz...) A finom liszt - minden pékáru, ami nem konkretizáltja azt, hogy durum, tonkoly, kukorica, rozs... Stb liszt 100%-ban! (Érdemes a címkét nézni, a teljes kiőrlésű kenyér se mindig 100%-ban az, van benne sima liszt is)


Nagy buktató az izfokozó, evéskényszert okoz, ezért ezt is el kell hagyni!!! (Nátrium a glutamátként szerepel)


Szerintem egy kicsit éhesnek és nagyon puritánnak kell lenni, ha étkezésről van szó, de ha a mozgásról, akkor meg a héten háromszor "hajszolósnak" :)

Akkor biztos a fogyás..


Alacsony kalória bevitel, kampányszerű fogyókúra az csak kis csaták megnyerése, de nem a háborúé :)

2017. júl. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hany kg vagy? Nekem ez az étrend nem tunik annyira rossznak.
2017. júl. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
55 körül lehetek most,de 157 cm vagyok:/
2017. aug. 1. 01:54
 5/7 anonim válasza:
Szerintem akkor sehogy. 700kcal vagy 1000 az olyanoknak kellene akik a te magassagodhoz 95-120kgosak.
2017. aug. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igazából 700qz sztem senkinek nem kellene.. Igy helyes. Amikor engem infúzión taplaltak, akkor is tobbet kaptam.
2017. aug. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én ezzel tisztában vagyok és le is írtam,hogy nem direkt eszem ilyen keveset,valoszinűleg a stressz és a neleg miatt,de igyekszem legalább 1000 kcalt bevinni bár most attól tartok,hogy ettől is hízni fogok..a kérdésem még mindig az kenne,hogy mit változtassak,hog fogyni tudjak?
2017. aug. 1. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!