Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy működik a kalóriadeficit...

Hogy működik a kalóriadeficit ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Szóval én eddig napi szinten megettem 2500-3000 kalóriát,de a napi szükségletem elvileg kb 1900 lenne.

Ezzel a mennyiséggel is tartom a súlyom,mert 61-63 kg között mozgok folyton.

Tavaly 6 hét alatt leadtam 5 kilót kb 1700 kalóriás étrenddel, 0 mozgással ( télen visszaszedtem sajnos).


Én úgy tudom hogy 1000kcal /1kg.


Akkor én hogy tudtam tavaly olyan gyorsan leadni azt a súlyt,főleg hogy nem nagy felesleggel indultam?


Azért kérdezem, mert most újra belevágnék, de most mozognék is napi 20-30 percet.


Tehát most az számít hogy 800-1300 kcal között csökken a fogyasztásom az eddigiekhez képest vagy hogy az 1900-hoz képest 200-al lejjebb viszem?


Szerintem az első számít és ezért megy gyorsan a fogyás.


Ti mit gondoltok?


28/N


166 cm/62 kg



2017. aug. 10. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Azt nagyon rosszul tudod, hogy 1000 kcal 1 kg. Ha zsírról van szó, 7000 kcal körül van. Viszont, ha izmot adsz le, akkor sokkal kevesebb kalóriahiány is elég 1 kg fogyáshoz. Ha tapasztalatból tudod, hány kalóriával tartod a súlyod, akkor vonj le abból 500-at, és az lesz a diétás étrended. Ha több hét alatt sem mérhető a fogyás, vagy nagyon lassú, akkor csökkentsd további 200 kalóriával a napi adagot. Sok felesleg amúgy nem lehet rajtad.
2017. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, igazad van én is 7000-et akartam írni.

Kb 7 kilótól szeretnék megszabadulni és közben izmosodni.

Nem hiszem hogy izmot adtam le tavaly,mert nem voltam összeesve.

Annyi mozgásom mondjuk volt,hogy napi minimum fél órát sétáltam babakocsival,plusz ugráltam a gyerekért aki akkor volt 1 éves.

2017. aug. 10. 16:53
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Csináld minden nap, amit a gyerek, csak egy órát! Szuper alakod lesz. :-)
2017. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
😂😂😂
2017. aug. 10. 17:09
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha 1 kilót fogysz zsírból 1700 kcal mellett, akkor neked kb. 2700 kcal a kalóriaigényed, nem 1900. Ez már csak így működik.


Persze ki tudja, mennyi víz és egyéb volt abban az 5 kilóban, de akkor is tempósan fogytál, nyilván nem 1900 kcal az igényed, csak azt hiszed. Kiszámolni nem lehet az ilyesmit.

2017. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kalóriabázis szerint 1900 kcal kell nekem,amivel nem hozok,de nem is fogyok.
2017. aug. 10. 17:21
 7/9 A kérdező kommentje:
*hízok
2017. aug. 10. 17:21
 8/9 anonim válasza:
13%
Mit és mikor eszel? Mert ez is fontos, a mozgás pedig mindenképp. Viszont, ha már gyereked van, a külsőd másodlagos. Ne most akarj jól kinézni! Mostantól fogva szülői feladataid az elsők, nem vagy te Rubint Réka...
2017. aug. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 Már elnézést, de nem értek egyet veled!


Attól még hogy ANYA lettem,nem szüntem meg NŐ lenni!


Szerinted úgy kellene kinéznem, mint egy ŐSANYA??? (Lenőtt-zsíros haj,szőrös láb,óvodáskorig tartó szpotatástól lógó mellek,stb.)


Azzal hogy edzek napi 30 percet még nem mondanám hogy elhanyagolom a gyerekemet.

Ennyi nekem is jár,ráadásul van a gyereknek apja is.


Egyébként meg ha úgy szeretnék kinézni, mint a Rubint Réka ahhoz sem lenne semmi közöd!!!


Atyám, hogy te milyen begyepesedett ember lehetsz... 😅

2017. aug. 11. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!