Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha 40 perc alatt teszek meg...

Ha 40 perc alatt teszek meg sétálva 2 km-t, akkor az közepes, vagy gyors sétának minősül?

Figyelt kérdés

A kalóriagurus oldalon szoktam kiszámolni mennyit égetek el naponta, és most lett egy kutyám, akivel ennyit megyek egy séta alkalmával, csak nem tudom, hova írjam, gyors, vagy közepesnek.

Kalóriában nem mindegy.

Szerintetek?



2017. aug. 27. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
3 km/h. Ez egy idős ember kényelmes tempója. Amennyiben 70 év körül vagy, közepes tempónak számít. 90 évesen határozottan gyorsnak. 40 évesen baromi lassúnak.
2017. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, van erről táblázatod?
2017. aug. 27. 12:03
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

A lassúhoz írd. Tudom, nem a te hibád, gondolom sokszor megálltok a kutyussal pisilni meg szimatolni, de 40 perc alatt 2 km az nyugdíjas tempó.

Én nagyon nagyon kényelmes sétával, cigizéssel egybekötve sétálok le 10, max 15 perc alatt 2 km-t, kutyákkal ugyanennyi legfeljebb 20 perc...

40 perc alatt 7-8 km-t simán le lehet úgy gyalogolni, hogy nem sietsz.

Vagy rosszul mértél valamit, vagy tényleg nagyon sokszor megálltok a kutyussal. Úgy viszont gyakorlatilag nem is égetsz kalóriát. 20-30-at max.

2017. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt egy kalkulátor, de sajnos ebben nem szerepel ilyen lassú séta.

[link]

.

Ez jobbnak tűnik.

[link]

2017. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
A normal seta kb 4-6 km/h elvileg
2017. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Műtétek után pár létfontosságú szervem pl tüdőm fele hiányzik, szóval majd meg fulladok, szakad rólam a víz, meg túlsúlyom is van, szóval nekem úgy tűnik, mintha rohannék. De ezek szerint ez röhejes tempó :(
2017. aug. 27. 13:27
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon lassú. Amikor hegyen túráztam, sokszor persze meredeken fel, megállás, nézelődés, evés, akkor esett 4 km/h alá a tempóm egy 8-9 órás teljesítménytúrán (30 kiló felesleggel, de ez nem lassított). Mondjuk az alaptempóm az átlagosnál kicsit gyorsabb lehet. A rohanó teljesítménytúrázók persze elhagytak, mint a sicc...


Az, hogy lassú séta, az még nem baj, van, aki képes 4-gyel "futni" :D A fő, hogy mozogsz s nem lustaságból mész ennyivel, hanem mert ennyit bírsz. Sokkal jobb, mintha kikészítenéd magad.

2017. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én tényleg ennyit bírok, és ez jó a szervezetemnek. Érzem. Majd ha felépülök biztos jobb lesz. Nem ment el a kedvem, csak kicsit meglepődtem :D
2017. aug. 27. 13:58
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"40 perc alatt 7-8 km-t simán le lehet úgy gyalogolni, hogy nem sietsz."


Na azért ne essünk át a ló túloldalára!

Kérdező! Írd a lassú sétához, de ennél nagyobb jelentőséget ne tulajdoníts neki. Majd növekszik a tempód is és a megtett táv is. Csak kitartó legyél és ne szegjék kedvedet a lefitymáló megjegyzések.

2017. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Erős az életösztönöm, élvezem ezt is , így is :)
2017. aug. 27. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!