Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Havi 2 2000-5000 kalóriás...

Havi 2 2000-5000 kalóriás csalónaptól hízhatok?

Figyelt kérdés
168 cm vagyok, 50 kg és súlyt tartok 1600-1650 kcallal, viszont néha becsúszik egy-egy ilyen nap alkalmakkor (pl valakinek a születésnapja, osztálybulik, stb). Tudom, rengetegnek tűnik az 5000 de simán meg tudok enni ennyit egy nap, ha nem a leglaktatóbb ételeket fogyasztom :D

2017. aug. 28. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

50 kilósan, ISKOLÁSAN kalóriát számolsz, és rettegsz, hogy meghízol?!?!?!??!


És miért nem sportolsz étkezési zavar helyett?!

2017. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked HÍZNOD kellene, legalább 4-5 kilót.

Így is sovány vagy, és az anorexia határán mozogsz fejben.

2017. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább sportolj rendszeresen, és akkor simán belefér. Ráadásul még szép formás alakod is lesz, nem pedig egy vézna deszka leszel.
2017. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, lassan 16, nem olyan kicsi már
2017. aug. 28. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Húha megjött a mindjárt 16 éves "én már felnőtt vagyok" kis kamasz...

Nyugodtan tedd magad tönkre, a te dolgod. Csak aztán ne sírjon a szád, hogy étkezése, emésztési problémád van, és jojóeffektusban szenvedsz a későbbiekben, amint normális étrendre térnél át.

16 évesen, amikor testnevelés órád van, az iskolában figyelned kell és kellene energia a tanuláshoz is, eléggé az alsó határt súrolod azzal az 1600 kcallal.

2017. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha lehet, a kérdésre válaszoljatok
2017. aug. 28. 15:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi bajotok van vele, ilyen korban ilyen számok rendben lehetnek (most jobb lenne, ha lenne rajta egy csomó kiló háj pluszban? kicsi esélyt látok rá, hogy ilyen számokkal az esszenciális zsír alá ment). A kalória nem sok, de van, akinek ilyen kevés kell. Mozoghatna többet, az biztos, de ez is az ő dolga, ő élete.


Nem tudom, hízhatsz-e kérdező. Lehet, hogy átlagban annyit eszel, hogy nem, lehet, hogy extrém lassan feljön pár kiló évek alatt... Nem lehet megmondani. Nekem néha sokórás túra csúszott be, az a másik oldalt érintette erőteljesen :) Hol ennyit használsz s eszel, hol annyit... Nem az van, hogy 1600-at eszel (csatlakozom a többiekhez, ennyi idősen azt se tudtam, mi a kalória, nemhogy számoljak 50 kilósan... miért? ennyire ne félj, ha hízol, észreveszed és időben vissza tudod fordítani, koncentrálj fontosabb dolgokra), ezzel pont mindennap súlyt tartasz és ha többet eszel, garantáltan hízol. Beviszel ismeretlen mennyiséget s főleg elégetsz ismeretlent, a hasznosulás sem 100%... Ha hízol, majd észreveszed, annyi.

2017. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem természetesen vagyok 50 kg, le kellett adnom hozzá 5 kg-t

Egyébként gondoltam rá, hogy sulikezdéstől átállok inkább 1700 kalóriára naponta, mert ott azért többet mozgok, megyek egyik teremből a másikba, és vannak tesiórák is.

Egyébként ha ez mond valamit, testzsírszázalékom 21 volt januárban, azóta nem hinném hogy változott, ha igen, akkor lejjebb ment.

2017. aug. 28. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Na akkor én válaszolok: NEM


Az elhízás egy folyamat. Ha havi 5 csalónapot tartasz,sem lesz semmi bajod. Mert megvan a napi maximális kalória amit a szervezet egy nap el tud raktározni és ha 10.000et is viszel be is pont ugyanannyit raktároz el a szervezetes,mintha 5000kalóriát ennél is meg.

Viszont az nagyon nem egészséges,hogy koplalsz napokig és utána telieszed magad,mert olyan szinten leterheled a az szervezeted, ami veszélyes lehet.


Inkább törekedj a kiegyensúlyozott étkezésre és engedj meg magadnak sűrűbben sütit és édességet,hogy ne éhezz ki és rabolj rá ezrével egy kínálkozó alkalomra.

2017. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!