Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogytam még?

Miért nem fogytam még?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék fogyni, ennek érdekében már régóta egészségesen étkezem, nem nassolok, mértéket tartok.


Pár napja elkezdtem kalóriabázison is mérni, mennyit kajálok. A beállított célom eléréséhez karácsony napi 1279 kcal a megengedett, amit ebben a pár napban csak 2-szer léptem át, de ott is 20-30 kalóriára kell gondolni, ami nem sok.


A beállított fehérjemennyiség mindig megvan, a zsír kb. pont annyi, amennyi a megengedett, szénhidrátból pedig jóval kevesebbet eszem, mint lehetne.


Az a vicces, hogy a kalóriabázis használata előtt sem étkeztem másképp, csak most már számszerűen is követem. Az oldal szerint már 66,58 kg-t kellene nyomnom(67,5-ről indultam), erre fel 68 felé kerültem.


Mégis mi a francot csinálok rosszul, amikor kardio edzéseket is tartottam? :(((



2017. szept. 4. 07:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy kicsit érthetetlenre sikerült a kérdés. Pontosítok:

Karácsonyra szeretnék 60,5 kg lenni, ami az én magasságomhoz pont a tökéletes lenne a BMI tábla szerint.

Ehhez 1279 kalóriát fogyaszthatok legfeljebb naponta.

2017. szept. 4. 07:36
 2/15 anonim ***** válasza:
15%

nincs semmi baj, nagyjából mindenki így jár az elején(kaloriabázisos mérés)


az1279 kcal heti 35-40 deka fogyásra van beállítva, ami pont jó is lesz a jelzett időre.


úgy érzem cseppet türelmetlen vagy (mint én egy évvel ezelőtt, de aztán megnyugodtam az eredmény láttán)


az edzéseket hagyd a francba, csak éld a nyugis életed...egyedül a napi 1279-re figyelj, amit nagyjából reggel 7 és este 6 között tolj be.


türelem. nem csinálsz semmit rosszul.


(ha nagyon akarod tudni hogy is működik a szervezeted, akkor egy digitális mérleggel mérd a súlyod lefekvés előtt, és reggel felkeléskor...de minden nap, és ruha nélkül...érdekes lesz)

2017. szept. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ma mindenképp megcsinálom!
2017. szept. 4. 08:23
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

Edzéseket hagyja a francba.

És este 6-ig egyen.


Hát még mindig vannak hülyék,de akkor légyszi legalább ne terjeszd...


Te pedig igen is mozogj kérdező, fel nem tudom sorolni mennyi előnye van annak aki rendszeresen mozog valamit!

Nyilván lehet enélkül is fogyni,nem is ez a mozgás elsődleges szerepe...viszont ilyen kevés súlyfeleslegnél ahol nem lehet a végtelenségig csökkenteni a kalóriát (már az is kevés amit most eszel hozzáteszem) szükséges!


Ha valóban tartod ezt az 1297-et olyan nincs,hogy ne fogyj, te is ember vagy nem pedig egy genetikai csoda...ha kcal minuszban vagy (pláne ha BMR alatt...és te alatta eszel) előbb utóbb beindul a fogyás.

Ne legyél türelmetlen,pár nap az semmi (2 hét után látható reális változás) Teljesen felesleges mindennap mérni,persze ha felakarod cseszni magad és stresszelni akarsz minden reggel,hogy most miért vagyok több 1 kg-al mint tegnap(mert 100% h lesz ilyen) akkor csináld.

2017. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az 1279 kcal csask egy tipp. Mérni sem tudod pontosan, de azért az elég jó, de arról fogalmad sem lehet előre, mekkora a kalóriaigényed. Az enyémet anno többszáz kcallal félretippelte a kalóriabázis, pedig abban mozgás sem volt, ami bekavarhatott volna.

Felesleges a számokhoz ennyire ragaszkodni, a valóság és ezek a számok nem feltétlenül vannak szoros kapcsolatban.


Plusz a testsúlyod ingadozik. Ha eltelik 2 hét és a mérleg ugyanannyit mutat, még fogyhattál 2 kilót zsírból (ha megvolt a kellő nagy deficit), csak több a víz, salakanyag...


Ha jól csinálod, fogynod kell, ne aggódj.

Én ugyan edzés mellett nem ennék ilyen keveset, de ha jól érzed magad vele, talán még belefér.

Illetve... Azt írod, a ch jóval kevesebb, a többi OK. Akkor te jóval a keret alatt eszel? Az 1279 alatt? Mert az eléggé koplalás.

2017. szept. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Na akkor most megmondom a tutit!


Olvastam egy cikket, ahol egy srác egy éven keresztül csak pizzát evett. És tudod mi lett a végére? Fogyott 3 kg-t. Miért? Mert nem hagyta el a heti 3× edzést.


Ne koplalj, ne számolgass kalóriát, csak egyél (mértékkel), és fontos az edzés!


Tapasztalt fogyó

2017. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


Igen, ch-t a keret alatt eszem, de igazából nem is igénylek többet. Fehérjéből viszont mindig többet fogyasztok, mint a minimum. Ugyanis fehérjénél minimumot határoz meg az oldal, nem maximumot.

2017. szept. 4. 15:01
 8/15 anonim ***** válasza:

"Pár napja elkezdtem . . . "

Pár nap után ne várj még különösebb eredményt.

Hetek, hónapok kellenek.

A 67,5 és 68 kg meg szinte ugyanannyi. Benne lehet a mérési hiba, az evés, ivás, ürítés, stb. Szóval 1-2 kg súlyváltozás még nem hízás vagy fogyás.

És nem gépek vagyunk, hogy pontosan úgy fogyjunk, ahogy a kaloriabazis.hu írja :)

2017. szept. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Fehérjére minimum és maximum is van, persze az oldalaknál nem (nem is akárki száll el fehérjével, de azért vagyunk páran, akiknek ez túl könnyű). Az oldalakkal az a baj, hogy általában százalékoznak, pedig nem a kalóriabeviteled határozza meg a fehérjeigényedet. Jobb a feleslegmentes testsúlyból számítani eme makrót.

1279 kcalnál bizonyára elég kevés fehérjét ír az oldal, ott jobb is, ha fölémész. Én ma kb. ennyit ettem, a fehérje 20% és roppant alacsonyan van, de egy nap belefér és lehet, hogy este még betolok pár tojásfehérjét. Jelenleg még ahhoz képest is keveslem, hogy nem vagyok valami aktív. Pár napja 16% volt és a szükségesnél határozottan több, bár ez nem volt gond, a terhelő, egészségtelen szint sokkal följebb van.

2017. szept. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A kalóriabázisra ne nagyon hagyatkozz. Az amolyan útmutató nem pedig a biztos siker titka. nem ír pontos értéket hogy neked mennyit kell enni hanem csak egy körülbelülit. Most az lehet kevesebb is vagy több is. Az edzés igenis fontos szóval ne hanyagold el magad. Az este 6 utána nem evés meg hülyeség. én ha 22-kor jövök el a kondiból akkor én fogok enni 22:30kor szénhidrátot, zsírt és fehérjét is hisz a testem kimerült kell az utánpótlás. Szóval én eszek a nap bármely szakában és azért olvadnak rólam le a kilók. na és jóval adatbázis meghatározás felett eszek :P
2017. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!