Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Betegseg miatt 2 honapig...

Betegseg miatt 2 honapig korhazban voltam. Fogytam 10 kg ot.60 kg es 160 cm voltam, most 50 kg vagyok. Most kezdhetek ujra eszegetni. Mit egyek, hany kcal-t ha sem fogyni, sem hizni nem szeretnek?

Figyelt kérdés
A dietetikus 60gch t javasolt es kb 1100 kcalt kezdesnek. 46 eves vagyok. Minimalusat mozgok, meg beteg vagyok, de mar otthon.
2017. okt. 14. 04:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem edd kezdetnek azt, amit a dietetikus javasolt, aztán emeld hetente kb 50-100 kcal-al, olyan 1600-ig kábé. Egyél sok fehérjét, gondolom elég koplalós volt a kórházi koszt. Ha jobban kívánod a szénhidrátot, egyél belőle többet, ha inkább zsírosabban ennél, tedd azt, persze telítetlen zsírsavakat vigyél be inkább, szénhidrátból pedig főként lassú felszívódásúakat, és sok rostot.


Minimális súly elég valószínű, hogy vissza fog jönni, de az valószínűleg nem zsír lesz, hanem glikogén és víz.


A legfontosabb, hogy koncentrálj a gyógyulásra. Jobbulást! :)

2017. okt. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom. Sosem csinaltam "koplalos" dietat, mert mindenhol azt olvstam, kamatostol jon vissza. Ezert nincs tapasztalatom.

Most eleg rosszul nez ki a borom is. Tudok valamit tenni az erdekeben?

2 het mulva elkezdhetek picit mozogni.

Nem szeretnem visszaszedni a leadott kilokat es felek a "jojo effektus miatt"

Sok izmot veztettem ( sokat sportoltam elotte) a korhazban meg csak tapszert kaptam eddig. ( intenziven voltam)

2017. okt. 14. 05:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Lóg a bőröd, izomból fogytál, sz**ul nézel ki, de nem akarsz visszaszedni egy kilót se... most akkor mi a célod? Hogy továbbra is lógjon a bőröd és ne legyen rajtad izom és sz**ul nézzél ki? Mert azt könnyű elérni, egyél keveset, és feküdj sokat. Ennyi.

Ha viszont szeretnél megerősödni és visszaszedni az izomzatodat, akkor bizony azzal a kilók is vissza fognak jönni. De ennyi idősen, ehhez a magassághoz a 60 kiló sokkal ideálisabb, mint az 50, főleg, ha az izomból épül fel.

2017. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz. Neked tömegelned kéne, persze majd ha teljesen felépültél. A dietetikust még akkor is kiröhögtem volna, ha tempósan akarnék fogyni, persze én a saját kalóriaigényemből indulok ki, amit ismerek, a tied, pláne betegség miatt, lehet egészen más. Ezzel együtt alapos koplalásnak tűnik az 1100 kcal.

Ezen a ponton senki meg nem mondja, hogy mennyivel tartasz súlyt. Ne aggódj, gyógyulj, egyél szolidan (azért ne koplalva), számodra jó étrenden, valamennyi súly bizonyára visszajön, ez természetes, de most úgyis ideiglenes szakasz van. Később, helyreállt anyagcserével, más aktivitással változni fog a helyzet, akkor majd meglátod, mennyit kell enned. S akkor visszaszedheted az izmaidat, amivel jönnek a kilók, de ezzel nincs baj.

2017. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!