Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Sokat ettem tegnap?

Sokat ettem tegnap?

Figyelt kérdés

Reggeli: egy kistál fahéjas müzli(cini minis olcsóbb változata:D)

Tízórai:2meggyes pudingos táska, 2 dupla csokis rúd és egy kakaós csiga.

Ebéd:nem volt.

Uzsonna:nem volt

Vacsora:egy actimell pici ivójoghurt, egy narancs és egy alma.


Ma csak ebéd lesz: egy sült kacsacomb, két merőkanál párolt lilakáposztával.


Holnap csak gyümi lesz.



2017. nov. 11. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Soknak nem sok , inkabb aranytalanul eszel. A tizoraiba belepasziroztad az ebedet meg az uzsonnat. Tobbszor kell enni keveset, hogy mindig legyen energiad, bar a pek cuccokkal nem is sokra mesz.


A rendes etkezes reggelire egy tal muzli, zab, tojas lenne, ebedre vagy vacsorara pedig fott. Amelyiket nem volt fott etel, azt kell helyettesiteni valamivel, ami nem pek kaja. Valami szendvics pl. De ehetsz fottet 2x is, csak egy nap alatt 1 legyen!

Tizoraira , uzsonnara pedig zoldseget , gyumolcsot kene enni, lehetoleg nyersen.

2017. nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
kevés és még szr is.
2017. nov. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

nem sokat, csak a fogyáshoz nem megfelelő kajákat etted...

reggelire ha müzlit eszel, próbálj saját készítésű müzlit enni: zabpehely, fahéj, aszalt gyümölcs, kevés étcsoki is lehet benne. esetleg zabkása friss gyümölcsökkel.

tízóraira ne egyél péksütit... sőt, lehetőleg ne is egyél péksütit, tele van cukorral, meg minden szutyok adalékanyaggal... mellesleg az a mennyiség amit leírtál, tízóraira (de igazából bármelyik étkezésre) rengeteg. inkább egyél meg egy almát, vagy egy banánt, körtét...

ebédelni főtt kaját kellene

uzsonnára natúr joghurt (vagy házilag készített gyümölcsjoghurt), cottage cheese (nagyon kevés benne a kalória!), vagy gyümölcs, zsírszegény túró

vacsorára lehet ugyanaz a főtt étel mint ebédre, csak kisebb mennyiségben...



próbálj odafigyelni rá, hogy a hozzáadott cukrot tartalmazó ételeket kerüld, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, krumpli helyett inkább rizst, barnarizst, bulgurt, kölest, kuszkuszt, édesburgonyát, a húst ne bő olajban elkészítve fogyaszd (sütőben, vagy kevés olívaolajon esetleg kókuszolajon sütve). minden étkezés tartalmazzon zöldséget/gyümölcsöt.


kaloriabázisra ha regisztrálsz, segít a kalóriaszámlálásban.


illetve felejtsd el ezt a "ma csak ebéd lesz, holnap csak gyümi"... a szervezetednek szüksége van a folyamatos étkezésre, a koplalástól pikk-pakk visszajönnek a lement kilók. egyél rendesen, figyelj oda, hogy mit eszel. napi 5x egyél kevesebbet.


a csak gyümölcs napra vonatkozóan: én csináltam tisztítókúrát, egész hatásos volt... elküldöm a honlapot, hogy mit ettem 1 hétig, bár nem mindent csináltam úgy, ahogy a mintaétrendben volt. 1 hetes kúra, 5 kg lement, azóta sem jött vissza. úgy 4-5. nap körül már sok volt az a mennyiség ami az étrendben volt, tízórai és uzsonna szinte nem is kellett.

[link]

2017. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szêpen a segítsêget
2017. nov. 11. 12:04
 5/8 anonim ***** válasza:

A müzli és a gabonapehely nem ugyanaz, de mindkettő lehet szétcukrozott és alacsony cukortartalmú is, ezért vásárlás előtt meg kell nézni a csomagolás hátulján lévő táblázatot.


Egyébként szörnyű az étkezési rended, s kevés is egy napra lebontva, ill. sokszor tápanyagszegény még a mennyiségen belül is.

2017. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"nem sokat, csak a fogyáshoz nem megfelelő kajákat etted"

Ez jó nagy hülyeség. A fogyáshoz kalóriamínuszba kell lenni, ha csokit eszik a kérdező, de több energiát éget el mint amit bevisz, akkor is fogyni fog. Amúgy a kérdés értelmetlen mert az, hogy sok e az attól függ, hogy te mennyit használsz fel. Egyébként totál összevissza, értelmetlen kajálás amit írtál. Egy jó étkezés lassú szénhidrátokat és sok állati fehérjét tartalmaz. Lehet fogyni kakaós csigával is, de sokkal könnyebb lassú szénhidráttal.

2017. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző, teljesen remek vegán étkezések is vannak s én speciel nem tudok lassú szénhidrátokkal fogyni... Éhes leszek tőlük.


Az viszont igaz, hogy a kérdező tegnapi étrendje elég egyoldalú volt, fehérjében igen szegény lehetett, zöldség semmi se...

Még a vacsora is csupa cukor volt.


A mai ebéd OK, csak rém kevés, többszörözni kéne, bár az lehet, hogy túltolná a fehérjét...? De sokkal jobb, mint a holnapi cukornap...


A cukor NEM esszenciális tápanyag, a fehérje igen, a zsír is. Semmi baj némi, egyesek esetében sok cukorral, ha jó forrásból származik, de a fehérje sokkal, sokkal, sokkal fontosabb.

2017. nov. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"A cukor NEM esszenciális tápanyag, a fehérje igen" A kérdező amikor azt kérdezte, hogy sokat evett e akkor a kaja mennyiségére gondolt, ezért írtam azt amit. Az ideális kcal mennyisége pedig attól függ, hogy mennyire van a szervezetnek szüksége, tehát erre nincs válasz. Én is annyit eszek mint a fene, mégse hízok tőle, más ettől már felszedett volna 30 kiló zsírt. Bár ami le van írva annak a minősége is szar. Sok állati fehérje kéne kevesebb zsírral és lassú szénhidráttokkal+vitaminokkal. Azt, hogy valaki nem tud fogyni a lassú szénhidráttól meg elég érdekes, mert a szénhidrát az egy energiaforrás ami kell, ha lassú akkor meg minél tovább jól laktatja az embert. Vegán étkezésről nincs tapasztalatom. Ellenben testépítő jellegű szálkásító étkezésről igen.
2017. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!