Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha ezeket az alapanyagokat...

Ha ezeket az alapanyagokat használom, akkor fogyhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

170cm vagyok és 69-71 kg között ingazodozok. Az utóbbi évben híztam meg hirtelen.

Fogyni szeretnék nyárra. Úgy gondolom, hogy nem az ételek mennyiségével (nem eszek sokat) hanem a minőséggel és a rendszerességgel van gond. Le szeretnék cserélni pár apapanyagot. Mi a véleményetek erről?

Fehér liszt helyett tk. Zabliszt

Fehér kenyér helyett tk kenyér (toast, tesco, 27%)

Müzli helyett zabkása

Rizs helyett bulgur

Sima és sültkrumpli helyett édesburgonya

Cukor helyett édesítő (eddig is ez volt)

Sertés felvágottak heyett pulyka és csirke sonka vagy tavaszi felvágott


Nyárra szeretnék 55kg körül lenni. Otthoni tornáknál Kiss Virágra gondoltam vagy Béres Alexandrára.



2018. jan. 7. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha több kcalt égetsz, mint amennyit beviszel akkor fogyni fogsz.

Jók amúgy az elképzeléseid, de emellett egyél sok zöldséget és igyál napi 2-3liter vizet.

2018. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem mindegy, hogy miből viszi be az ember. Ha 2db nagy Milka csokit eszek egész nap, akkor lehet, hogy kalóriában oké, de biztos nem lesz szép, tónusos testem, mert nincs benne semmi fehérje, ami az izmoknak tápanyagot adna. Ellenben zsír és gyors feszívódású szénhidrát igen, amik szépen elraktározódnk :)
2018. jan. 7. 14:29
 3/16 A kérdező kommentje:

Zöldséget reggeli szendvicsekhez illetve köretnek gondoltam, a salátáért annyira nem vagyok oda.

A folyadékbevitellel vannak gondok, de dolgozom rajta :)

2018. jan. 7. 14:30
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Hiába a teljes kiőrlés, meg bulgur meg akármi, ha kalóriában nem lesz kevesebb.

Csak egy példa: Milkának van ugyanolyan csokija sima normál csokiból és van cukormentes változata is. Ugyanannyi kalória van mindkettőben!!

Inkább azon gondolkozz el, hogy mitől híztál meg most hirtelen és azon változtass.

2018. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
A 4. jól látja a dolgokat. Ahogy nézem, a kedves kérdező benyelte a marketing maszlagot. Teljes kiőrlés, meg bulgur, meg madáreledelek ezerrel. Ne egyél annyit, és mozogj. A mennyiséggel van a gond, nem azzal, hogy fehér liszt, meg disznóhús.
2018. jan. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ezeket az alapanyagokat használom, akkor fogyhatok?"-Igen, ha kalóriadeficitben vagy, és a makrotápanyagok is stimmelnek.

Nem, ha nincs kalóriadeficit. Ha a kalóriadeficit megvan, de a makrók nem stimmelnek, akkor súlyt veszthetsz ugyan, csak az eredmény jó eséllyel nem az lesz, mint amire számítottál. Sacc/kb.-ra nem lehet diétázni, mindent pöccre ki kell számolni. Ilyen ez a show biznisz. :D

2018. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nyilván kalóriadeficittel és nem mértéktelenül.
2018. jan. 7. 15:52
 8/16 A kérdező kommentje:
De akkor is úgy gondolom, hogy nem mindegy, hogy miből viszi be az ember. Pont a makrók miatt. Mondtam, hogy nem eszek sokat! Inkább az összetétellel van a gond.
2018. jan. 7. 15:54
 9/16 anonim ***** válasza:

A teljeskiörlésű kenyér 27%? Ha ez azt jelenti, hogy 27%-ban készült tk. lisztből és a többi része fehér lisztből, akkor meg se vedd. Lehet olyat venni, ami valóban teljeskiörlésű lisztből készült (pl. Lidl). De ha komolyan gondolod, akkor elhagyod a kenyeret, bármilyen lisztből is van.

A felvágottakkal az egyetlen probléma, hogy nagyrészt műanyagból van és húsipari hulladékból. Tápanyag nemigazán van benne.


Kiegészítésképen a listához: mehet a zöldség is (akár bulgur helyett is, hogy ne legyen unalmas), és ha szereted a tojást, akkor az is kihagyhatatlan.

2018. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

7: Akkor sem kell lecserélni.

Pl. tk jobban megterheli az emésztő/bélrendszert, mint a fehér liszt. Ezért vegyesen jó fogyasztani. Nem kizárólag csak az egyiket, vagy csak a másikat.

Sima és édesburgonya két teljesen különböző dolog, csak a nevükben van hasonlóság.

Rizst az egészséges táplálkozásból sem kell kizárni.

Felvágottakat én elfelejteném. Mindegyiket!

Édesítő sem jó, ha mindig azt használod. És semmi gond nem lesz időnként egy kis cukortól.

Ha valaki nem zabál, akkor teljesen normális, átlagos, semmi különlegességet és divatcuccot nem tartalmazó étkezéssel is simán lehet tartani 1500 kcal körüli diétát, kényelmesen, szenvedés nélkül, úgy hogy bármit ehetsz, és még a makrók is rendben lesznek.

A sok szélsőség helyett mindenkinek inkább a kiegyensúlyozott táplálkozást kéne megtanulnia.

2018. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!